Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  **

  V trailery ma zaujal Polivka a hlavne kvôli nemu som si pozrel film. Nakoniec ma on sral najviac. Mal som pocit, ze mu nikto nepovedal, ze nehra v komedii ale v drame a jeho neustale pseudovtipne hlasky, ktorymi mal akoze zakryt svoj strach z choroby manzelky, mi vôbec do ladenia filmu nesedeli. Podla mna to bola chyba Horaka ako rezisera. Scenar nie je zly a mohlo to fungovat. Ale v jeho nemastnej neslanej rezii to je cele take nezazivne. A navrch ma srala linia s ezoterickymi volovinami. Velku pochvalu si zasluzi Alena Mihulová, ktora tu dobrosrdecnu trpitelku stvarnila dokonale. A este sa mi pacila moja oblubenkyna Tatiana Vilhelmová aj napriek tym ezoterickym kydom. 4/10.(30.12.2016)

 • Havenohome
  **

  Zdochliacke sociálne porno ponižujúce dôchodcov už sa netočí len na Slovensku ale aj v Čechách? :D To je super posun od teroristických HEČ filmov. :D Domácí péče je veľmi smiešna, prvoplánová a samozrejme neúčinná kritika klasického zdravotníctva a podkurovanie bludom o alternatívnej medicíne, ktorej cieľovkou môže byť akurát tak na anti-EU náladách fičiaca si sekundárne negramotná lúza. Nechápem, prečo film, ktorý rieši hľadanie sebaúcty u seniorov a špeciálne u žien, ich v konečnom dôsledku len ľutuje. Mám aj problém s herectvom Bolka Polívku, ktoré sa mnohým javí byť nejaké kvalitnejšie. Nechápem, čo je kvalitné na tom, že je ožran pred kamerou ožratý? Plusom jeho hereckého prejavu majú byť snáď tie prilepené pigmentové škvrny na paprčiach, ktoré furt režisér strká pred kameru, aby sme tých lacných nechutností nemali málo?(3.11.2015)

 • kocik1
  ***

  Úžasná Alena Mihulová, která své zakomplexované Vlastě dokázala dát duši. Buranský Bolek Polívka, kterého bych být jeho ženou umlátila už někde na začátku filmu. A co dalšího nám dal tento film? Čím se zapíše do paměti, aby se odlišil od mnoha jiných snímků o umírání? Slivovicu vykopával už Rudolf Hrušínský v Tiché bolesti. Ten ji ale nenašel.....(18.11.2015)

 • Malarkey
  *****

  Mrzelo mě, že jsem po debatě s paní Mihulovou a panem Polívkou neměl tu možnost, abych tento film viděl na festivale ve Varech. Naštěstí jsem si ale vše vynahradil, protože kino v Mladé Boleslavi Domácí péči do oběhu poslalo a tak jsem neváhal a rozhodl se tenhle film okamžitě podpořit. A nutno dodat, že to stálo za to. Slávek Horák je výborný režisér a perfektně zde spojil jeden ne úplně jednoduchý životní příběh s humorem sobě vlastním, který ve vypjatých scénách naprosto lidsky zjemňoval už dost tak nelehkou životní situaci. Bolek Polívka zde předváděl naprosto poctivý výkon, který mi strašně připomínal Bohuše z Dědictví. O to víc, že jeho milá, kterou hrála Alena Mihulová, se zrovna na potvoru jmenuje Vlasta. Každopádně u paní Mihulové bych se na chvíli zastavil. Její herecký výkon byl něco naprosto úžasného a nádherného. Hrozně rád bych jí za to ještě jednou někde osobně poděkoval. Zasloužila by si za tuto roli moře pochval od nás všech. Stejně tak, jako by si zasloužila jakékoliv ocenění potvrzující její kvality. Její neuvěřitelně těžkou roli zvládla tak neuvěřitelně lidsky, že civilnější roli jsem v českém filmu hodně dlouho neviděl. Za ten těžký příběh, ale i za tu lidskou stránku v něm včetně samotného humoru nemůžu dat jinak, než plnou palbu. Domácí péče je nádherný film a opět potvrzuje fakt, že český film umí být vysoce kvalitní.(25.7.2015)

 • Radek99
  ****

  Silný autorský debut. Oskara zcela jistě nevyhraje, ale přesto ční kvalitou nad ostatní domácí produkci. Kombinace ženského údělu a údělu nevyléčitelně nemocné je v obyčejnosti příběhu chytře spletena a posílena skvělými hereckými výkony, Alena Mihulová našla svého nového ,,Kachyňu", Slávek Horák jde zjevně ve stopách velkého Mistra a umí to s ní, po delší době je herecky skvělý i Bolek Polívka. Formálně debutující režisér navazuje nepokrytě na zašlý odkaz tzv. Československé nové vlny, civilnost, odpozorovaný běžný život, herecké využití naturšiků... Aktuálněji dává film vzpomenout na obdobné ,,vesnické" filmy Bohdana Slámy, motivem léčitelství asi nejvíc na hodně nedoceněné Čtyři slunce. Snad jen ten motiv ,,eurodotace" respektive žabí podchod byl poněkud triviální a až příliš laciný, onen prvotní dialog týkající se tohoto motivu při práci na silnici v zatáčce bych čekal spíš v Kameňáku, jinak vše naprosto věrohodné. Jen tak dál...(8.12.2015)

 • - Natáčelo se v Napajedlích na místním hřbitově a v kostele, ve Zlíně, v Otrokovicích, Halenkovicích a Jalubí. Dům manželů Ládi (Boleslav Polívka) a Vlasty (Alena Mihulová) je skutečný dům režisérových rodičů. (rakovnik)

 • - Hlavní postava zdravotní ošetřovatelky Vlasty (Alena Mihulová) je zčásti inspirována matkou režiséra Slávka Horáka. Pracovala totiž také jako ošetřovatelka pro domácí péči. (Sevcik)

 • - Film byl vybrán jako zástupce českého filmu, který se ucházel o Oscara v sekci cizojazyčný film. (orkadimenza)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
[7sht me]fellatiojapan-276 | 서머너즈 워: 천공의 아레나 | Texas királyai