poster

Nikdy nejsme sami

 • anglický

  We Are Never Alone

 • Slovensko

  Nikdy nie sme sami

  (festivalový název)

Drama

Česko, 2016, 101 min

Režie:

Petr Václav

Scénář:

Petr Václav

Producenti:

Jan Macola

Střih:

Florent Mangeot

Scénografie:

Milan Plešinger

Masky:

Lukáš Král

Kostýmy:

Tereza Kučerová
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • blackrain
  odpad!

  Střídání barevných a černobílých částí mě omrzelo a pak následně štvalo. Výborná studie pro psychiatry. To byl opravdu výživný materiál. Postava Karla Rodena to mu všemu marastu a totálnímu zmaru nasadila korunu. Bylo mi opravdu líto dětí, protože takový život by nevydržel ani vůl. Nechci ani domýšlet, co z nich v dospělosti bylo. Na tenhle film už se nikdy za střízliva nepodívám. Asi mám poněkud přízemní uvažování než pan režisér a scénárista v jedné osobě.(21.3.2018)

 • ledzepfan
  **

  Ajajaj, tady zase někdo hodně koukal na Aronofského.. Tenhle film ve své sebezahleděnosti tak moc tlačí (po všech směrech) na pilu a tak moc se snaží aby všechno bylo zoufalé, špinavé a tragické, až je z toho vlastně jen taková plochá pouťová atrakce... Václava mám v zásadě docela rád, ale tohle je jen artová onanie ve které hystericky řve Roden a která neví jestli chce být černobílá nebo barevná... Pffff(14.4.2018)

 • Enšpígl
  ****

  Petr mně hodnocení filmu rozhodně neulehčil a váhání mezi čtyřkou a pětkou bude trvat možná i po další projekci, ale ke pětkám to teď momentálně má dál než ke čtyřkám. Režiséra jako je Petr Václav tenhle národ, zejména voliči našeho prezidenta potřebují jak prase drbání. Když totiž přemýšlíš bez kontextu a potřebných informací jen tupým získáváním zkratkovitých informací z TV Nova, Blesku a spol. dopadneš jak postava Miroslava Hanuše "na naší straně je morální právo" ...v kontextu s činem, který tomuto výroku předcházel bych řekl, že se jedná o jeden z nejsilnějších momentů současné kinematografie a nádherně zpracovaný vysledek toho, kam až může vést lidská zloba. Petr se nebojí silných sociálních témat a bušit je do lidí. Zdejší bušení ještě navíc vyšperkoval hodně drsným humorem. Důvod proč váhám nad svejma pětkama je vyhrocenost některých situací, postav a dialogů, ale ono to do celkovýho vyznění filmu pasuje. Na rozdíl od Cesty ven, zde Klaudie předvedla skutečný herecký výkon a obstála. U ostatních (Roden, Vlasáková, Hanuš) nepochybuj, jsou zkrátka dokonale přesný. Jsem rád, že nám pan režisér vysvětlil občasnou změnu barevnosti filmu, protože bych jinak měl nad tímhle otazník, ale to jen na okraj. Podstatnější než barva filmu je jeho sdělení a za to je vysoké hodnocení prostě po právu.(21.3.2016)

 • BoredSeal
  *****

  Nikdy nejsme sami je vzácný typ filmu, který působí jako cynická méně-vnímavé-diváky-trollující komedie, která umí zamrazit v těch správných momentech. Tvůrcům se podařilo vytvořit skvostně depresivní vesmír, kde každá z postav je zapamatovatelná a skvěle zahraná. Roden opět vystřihl úplně jinou postavu, kde se vrátil ke stylu vypjatého herectví, kterým se bavíme třeba v jeho záporáckých rolích z 90. let, ale nezastiňuje ostatní herce, kteří svoje postavy hrajou taky výborně, ať už Vlasáková, Hanuš svého paranoidního bachaře nebo sympatický pasák. Vůbec mě nenapadá jediná slabina, dostalo mě to. Nemůžu uvěřit, že v roce vzniku filmu ocenil Český lev hromadou cen bezduchého úmorného Masaryka místo jakékoliv ceny pro tenhle skvost.(21.4.2018)

 • Sawy
  ****

  "Sociální porno" Petra Václava umocněné na druhou, mě ale ty do extrému vyhnané postavy a pointy celou stopáž strašně bavily. Stejně jako mě bavilo přemýšlet nad zvolenou formou a taky fakt, že tvůrce nám zdaleka neservíruje další Cestu ven, ale mnohem odvázanější film, který v současné české kinematografii nemá moc obdobu. Není to pro každého, po scénáristické stránce film přímo překypuje nedotaženými liniemi, které tvůrce zanedbal, ale jako celek mi Nikdy nejsme sami nakonec připadá jako jeden z nejzajímavějších českých autorských filmů posledních let. 85 %(16.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
백만장자의 | Yanıtla | 18042_数据验证.rar