poster

Dobrý den, paní Campbellová!

 • anglický

  Buona Sera, Mrs. Campbell

Komedie

USA, 1968, 108 min

 • VenDulin85
  ****

  "Dvacet let dostáváte šeky a neznáte tátu svého dítěte?" - "Jasně, že ho znám! Jen nevím, který z nich to je..." Takže asi tak, uřvané trochu nad míru, ale přece byste po americké verzi Italů nechtěli, aby byla tichá. Přes polovinu snímku jsem trpěla českým dabingem, neustále ztišovala, když tam Gina řvala hlasem Reginy Řandové, ale víte co? Ona si to uhájila všechno. Dvacet let, kdy kolem sebe vytvořila auru nedotknutelnosti, dvacet let pobírání šeků, skoro dvacet let lhaní dceři o otci a tak se dostáváme do mírumilovného konce, kdy lehce zamáčkneme slzu. Nevím, co budou dělat pánové, ale dámy si určitě aspoň v duchu udělaly pár poznámek o tom, kterak je to třeba dělat.(8.1.2018)

 • pakobylka
  ****

  Poměrně často mívám pocit, že paprsky italského slunce jsou obzvláště jasné a hřejivé - a tím pádem dokážou příběhům vdechnout i obzvláště milou, srdečnou a pozitivní atmosféru. Potvrzuje to i komedie o vážené "paní“ Campbellové - o rázné, temperamentní, bezprostřední a ryze praktické svobodné matce, která drobným, ale důmyslným trikem dokázala hmotně zabezpečit sebe i vlastní nemanželské dítě - a dalším šikovným tahem si zajistila i dobrou pověst. Menší problém nastává až po letech, kdy jí nečekaně hrozí konfrontace hned se třemi možnými otci její šestnáctileté dcery najednou.(10.11.2010)

 • xaver
  *****

  Skvělá komedie, kdy obyčejná italská holka ve snaze vyhnout se hanbě za nemanželské dítě, vymyslí si otce hrdinu a pak pobírá alimenty od 3 amerických vojáků, se kterými se vyspala behěm pár týdnů, protože neví, který z nich je skutečný otec. Báječný nápad, k tomu parádní herecké obsazení a výborné herecké výkony, to vše si zasluhuje 5.(14.3.2012)

 • tomtomtoma
  ****

  Film Dobrý den, paní Campbellová! je vskutku vydařená bláznivá komedie, jejíž hravá energie se snaží prorazit cestu ven ze svého celuloidového zajetí. Je neposedná, vřelá, poddajná a oslavuje nenapodobitelně podmanivý půvab životních rozkoší. Je nevybíravá i usmiřující a všechny zaskočí nepřipravené svým neutuchajícím provokováním. Vztekle se třese žárlivostí, aby hledala spásnou a neočekávanou ochranu v diskrétním porozumění bez předsudků. Kdo by nemiloval ten ztřeštěný život, který neustále pokouší naší pozornost a přizpůsobivost měnícím se podmínkám. I když film předkládá závažnější společenské téma a škádlí puritány, chce především bavit a to se mu daří znamenitě. Hlavní postavou burcující komedie je ctihodná matka samoživitelka Carla Campbell (šarmantní živel Gina Lollobrigida) ve své vytrvalé snaze o uchování třaskavého tajemství a společenské vážnosti. Diriguje všechny za každé situace, utíká, usmiřuje a nechtěně vládne pevnou rukou nastalému chaosu. Další v pořadí jsou otcové a veteráni druhé světové války v nadšení ze seznámení s vlastním potomkem: opatrný bývalý seržant a úspěšný obchodník s početnou rodinou Phil Newman (příjemný Phil Silvers), zdánlivě distingovaný a odtažitý bývalý kapitán Justin Young (zajímavý Peter Lawford) a sebevědomý a veselý bývalý desátník Walter Braddock (dobrý Telly Savalas). Následují manželky natěšených otců, vytržené ze všednosti i trápení dlouholetých manželských svazků nevybíravou šokovou terapií: agilní a šťourající velitelka Shirley Newman (velmi zajímavá Shelley Winters), nenaplněná a bezstarostná Fritzie Braddock (příjemná Lee Grant) a nezájmem trpící Lauren Young (elegantní Marian McCargo). Z dalších rolí: objekt vášní, oslav, ctižádosti, rozčarování a nezištné lásky Gia Campbell (půvabná Janet Margolin), svědomitá a nechápavě přihlížející Carlina služebná Rosa (Naomi Stevens), respektovaná a urozená hraběcí autorita kraje (Giovanna Galletti) a žárlivostí zmítaný i laskavý Carlin přítel Vittorio (dobrý Philippe Leroy). Je to komedie, která strhne svojí svižností a rozvernou hravostí i kouzelnou absurditou neočekávaného rozuzlení. Radost ze života, nespoutaná zábava, uvolnění a smích, co více si přát od filmové komedie?!(14.11.2016)

 • bloom
  ****

  "Vzala jste si jméno polévky?" "No jasně. Další americké jméno, které jsem znala, byly Coca Cola. Nemohla jsem si říkat paní Coca Colová." Příjemné překvapení. Hvězda Giny Lollobrigidy v době natáčení už pomalu dohasínala, ale v tomto filmu se ještě dokázala parádně blýsknout. U klasického příběhu "několika otců" (použitém např. v Otci a otci nebo Poloviční šanci) záleží také na obsazení potencionálních tatínků a to se tady opravdu vydařilo, především žoviální Telly Savalas a televizní komik Phil Silvers mají své povedené momenty. Idylické prostředí slunné Itálie také dělá své. Nečekejte veledílo, ale komedii s vtipnými dialogy, zábavnými situacemi a chytlavou hudbou Rize Ortolaniho. Předloha muzikálu Mamma Mia! je stejně pohodová jako její nástupce. 80%(9.11.2010)

 • - Děj se odehrává ve městečku San Forino, tento název je ale fiktivní. Ve skutečnosti se natáčelo ve starobylém městě Ariccia, které se nachází přibližně 15 km od Říma, kde se předtím natáčel mj. Viscontiho film Gepard (1963). (argenson)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
offline games | sarkodie ft yung l, | Wharfedale D320 Standmount Speaker Review