poster

Parkoviště (festivalový název)

 • Maďarsko

  Parkoló

Drama

Maďarsko, 2014, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosi
  *****

  Parkoviště jako impérium? Originální nápad, kde banální konflikt změní život dvěma samotářským hlavním postavám, ani dobrým, ani špatným, prostě jen odlišným svým pohledem na svět. Skvělá režie snoubící se s kamerou plnou pastelových barev, hlavní postava Legionář byl sympaťák jako už dlouho ne, a i když Parkoviště nelze brát vážně, tuhle lahůdku jsem si nečekaně užil nad očekávání.(4.2.2016)

 • PavelVanekArt
  ****

  Film z prostředí parkoviště. Jakože cože? Nenechte se však zmást přátelé, tady jde o syrovější Maďarské drama plné životního a osobního zklamání. Na parkovišti. Na tomhle parkovišti si každý může postavit auto, kam chce. Vyjma jediného, stříškou krytého místa, kam Legionář - hlídač, majitel a vládce parkoviště - pohřbívá mrtvé ptáky. Má prostě rád ptáčky. Zvířata, není gay. Jednoho de se však objeví bohatý podnikatel, který tu chce zaparkovat svého Forda Mustanga z roku 1968. Mezi dvěma osamělými muži dochází k souboji na život a na smrt, kde už vůbec nejde o parkovací místo, ale o střet dvou světonázorů. Po tomhle popisu mě to nějak zaujalo. Maďaři, drama, parkoviště, válka mezi dvěma lidmi... Neprohloupil jsem a film za tu hodinku a půl stál. Strážce parkoviště je solidní drsoň s dobrým srdce na pravém místě, ketrý žije přímo na parkovišti v přívěsu. Za to podnikatel je egoistickej parchant kterej když nemá to, co chce tak neváhá zajít až do psychického extrému. A to všechno jen kvůli parkovacímu místu. Do toho se zaplete ještě žena s dítětem, nasraný manžel a tak, klasické drama prostě. Líbil se mi konec, všechno semlely boží mlýny. Na Maďary až moc slušný herecký výkony, hezky využitá kamera, hudba nenáročná ale přesně padnoucí. Pokud máte chuť na nenáročný drama, berte. 4* a.k.a 85%(11.3.2016)

 • emma53
  *****

  Po všech stránkách se u mě dostavila naprostá spokojenost. Mám ráda tyhle filmy, pomalu plynoucí, kde se toho moc nenamluví, přesto na vás i ta zeď křičí, z každého pohledu a konání je vám jasné, která bije. Postavu Legionáře jsem si zamilovala od samého začátku a dost mě mrzí, že jako hlavní postava Ferenc Lengyel není vypsán nahoře mezi herci. Ještě bych toho chtěla napsat daleko víc, ale omluvte mě, musím si jít vypít šálek čaje. A moc bych chtěla poděkovat za titulky evulience3(2.2.2016)

 • Forsberg11
  ***

  Na tomto maďarskom kúsku ma zaujalo hlavne perfektné prostredie, v ktorom sa samotný príbeh odohrával. To, aj napriek svojej ošumelosti a a zchátralosti, pôsobilo na mňa priam až hypnotickým dojmom. Scéna samotného parkoviska uprostred rušnej ulice, medzi domami, bola zvolená skvele a veľmi trefne. Samotný dej ma však až tak ako ostatných nenadchol. Očakával som, že sa konflikt o parkovacie miesto zvrhne do niečoho väčšieho, ale nakoniec bola z toho "len" kvalitne nakrútená dráma s dobrým posolstvom. Ktorá je ale bohužiaľ priliš predvídateľná a diváka nešokuje. Čo ja už dnes považujem za dôležitú súčasť mimoriadne kvalitných filmov. Takto je to film len mierne nadpriemerný. Nejaké väčšie výčitky ale určite nemám. Pozeralo sa na to príjemne a aj napriem maďarčinme som si Parkovisko užil. Taký pekný, milý eurofilm.(17.7.2017)

 • Lucjen
  *****

  Malý svet zatrpknutého chlapíka, parkovisko, naruší človek, ktorý už nemá čo stratiť. Nádherná kamera, jemne plynúci dej a presne typovo obsadení herci. Na to, že sa film odohráva na obmedzenom priestore, nie je vyslovene založený na dialógoch. Najhlavnejšiu rolu tu hrajú pohľady a postupné odkrývanie minulosti. Parkoló je nečakane poetický film, ktorý vás donúti sa na konci zamyslieť nad tým vaším pohľadom na svet.(15.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Dạ YếnThe Banquet Full HD | Les Gardiens de la Galaxie | Watch Now