poster

Zúčtování

 • USA

  The Accountant

 • Slovensko

  Účtovník

 • Nový Zéland

  The Accountant

 • Velká Británie

  The Accountant

 • Austrálie

  The Accountant

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  ****

  Rozhodně jeden z těch lepších filmů v tomhle roce. I když Afleck nikdy nebyl a není kdovíjakej herec, tak jedna věc se mu upřít nedá a sice, že si v poslední době umí vybírat opravdu dobře padnoucí role ve kterých stačí předvést trochu přirozenosti a průměrný řemeslo a stačí to. Nicméně kladem Zúčtování není jen on, ale i fakt, že to nemá úplně blbej děj, příběh dává smysl, film má spád a i akce je solidně drsná. Do kolen jsem z toho nešel, ale i tak dobrej nadprůměr a trochu škoda, že jsem to prošvihnul v kině.75%(23.11.2016)

 • Oktavianus
  ****

  Že Ben Affleck není bůhvíjaký herec a že je mnohem lepší za kamerou jako režisér než před ní, je už hodně trapně ohrané klišé současného filmového světa. Všehovšudy disponuje jediným zádumčivým pohledem, který není schopen ani věrohodně rozesmát. S postupem let si tomu však přizpůsobuje role - a vybírat si umí. Kamenná tvář Batmana, věčně zachmuřený Tony Mendez v Argu, autistický Christian Wolff. Trefa do černého. Zúčtování výborně funguje ve dvou rovinách: v první řadě je to vynikající strhující thriller, který sice nenasazuje překotné tempo, ale nestíhá nudit ani na chviličku (dobře, je tam před finále trošku ukecaná pasáž s flashbacky, co malinko zdržuje, ale to je jediný okamžik), s celou řadou choreograficky povedených soubojů a ultimátního odpravování protivníků střelou do hlavy. A pak je to docela vypjaté drama o autistické osamělosti, okořeněné několika Affleckovými suchými hláškami. Podobně jako platí, že o Batmana nebo Supermana se v bojových scénách nebojíte, protože víte, že superhrdina prostě nemůže prohrát, stejně se situace má také s Chrisem Wolffem. I v likvidacích protivníka působí jako skvěle fungující stroj, takže nikoho ani na okamžik nenapadne, že by si na něj mohl přijít jakýkoli obyčejný nájemný zabiják. Vidím jedinou chybu: příběh neobvyklého superhrdiny je i se 128 minutami stopáže ještě krátký, jak dobře se na něj kouká. Chladný autista bez emocí a s nečekaným přítelem na telefonu by si klidně mohl střihnout ještě další nadupané pokračování. Šel bych fakt rád.(12.3.2018)

 • castor
  ****

  Gavin O’Connor mě ještě nikdy úplně nezasáhl. Rodinná dramata řešil i v Hrdosti a slávě nebo mnohými opěvovaném Warriorovi. Také tady mísí v docela komplikovaném balení žánry a poměrně se mu to daří. Nenápadný účetní žije sám, je odměřený k lidem, emocionálně strohý. Je autista. Otrokem svých poruch. Ale ve své jiné poloze je také nezávislý účetní pro velké ilegální ryby, díky čemuž má doma originály děl proslulých malířů a zlaté cihličky. Do života mu ale vstoupí jiná účetní v podání znovu roztomilé Anny Kendrick, které půjde o krk, protože přišla na to, na co on (ač on za pouhou jednu noc). Řada flashbacků (drsná armádní výchova), řada odboček. Ambice docela velké, ale O’Connor (troufám si tvrdit) nestíhá. Tempo vyprávění je rozvleklejší, měl by volit kratší stopáže, odtažitosti je na mě až příliš. Koženého Bena Afflecka budu mít vždycky rád, a protože má jeho postava ráda řád a pořádek, jeho protivníci to vždycky efektně koupí. Nakonec poměrně kompaktní kus. 75%(19.11.2016)

 • Indiana
  ****

  Představa Bena Afflecka jako autistickýho zabijáka mě zprvu moc nelákala, ale poslední dobou ho mám docela rád, tak jsem do toho šel a jsem spokojenej a to docela hodně. Tyhle devadesátkový thrillery mi chyběj, Ben je tahoun a i když hraje trochu postiženýho, tak se jeho role projevem moc neliší od toho co zahrál třeba ve Městě, prostě to nějak nepřehrává, aby nebyl jako Rain Man s bouchačkou, což je dobře. Trochu mě zklamala Anna Kendrick jako jeho femme fatale, protože se mi moc nelíbí, ale aspoň působí docela sympaticky a v menších rolích potěší typově přesně obsazení J. K. Simmons a Jon Bernthal. Bavily mě i flashbacky z dětství, kdy se z nich otec snažil vychovat giganty a dával jim do těla. Kdyby z toho udělali nějakou komornější trilogii v 90´s hávu sázející hlavně na postavy, napětí, pomalejší tempo a atmosféru (něco jako Jack Reacher), tak bych se na další díly těšil. 80%(4.12.2016)

 • Mazarini
  ***

  Kdyby mel jeste i cernou sestru tak urcite by to byla ta cerna policistka. To jsou mi nahody teda.... A hlavni detektiv mohl byt klidne jeho tata, at mame kompletni StarWarsi rodinnou idylku. + Benovi ten vykon vubec nezeru teda. Prestrihat/vystrihat urcite veci a mohla to byt i fajnovka? Skoda. Dalsi trailer co byl zajimavejsi nez film.(28.12.2016)

 • - Spoiler: Tento film obsahuje velké množství paralel s komiksovým i filmovým Batmanem. Hlavní postavu Christiana Wolffa hraje Ben Affleck, který zároveň hraje Batmana ve filmech. Jak Batman, tak Christian Wolff jsou výstřední lidé, kteří jsou poznamenaní ztrátou svých blízkých, vedou dvojí život, a bojují se zločinem. Christian také potají spolupracuje s policejním komisařem Rayem Kingem. Toho hraje JK Simmons, který v Lize spravedlnosti (2017) hraje komisaře Gordona - ten zase tajně spolupracuje s Batmanem. Solomon Grundy, jehož básničku Christian používá pro uklidnění, je v komiksech jeden z Batmanových protivníků. Christian také čte komiksy s Batmanem a Supermanem. (Eterninox)

 • - Když Christian Wolf (Ben Affleck) při útěku otevírá ve svém úkrytu zásuvku s falešnými cestovními pasy, jako první je vidět pas České republiky. Namísto toho, aby byl pas ale červené barvy (oficiální barva ČR pasu), je v tmavě zelené. (Darkslider)

 • - V čase 00:36:54, kedy otvára Ben Affleck termosku, hrnček odkladá vpravo. V ďalšom zábere je hrnček už vľavo. (ateista)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Auto: reserveonderdelen (1) | Disenchantment | IMDb: 6.1 3,146 S1E10 Nightflyers - Season 1