poster

Najděte mi hrdinu (TV seriál)

 • USA

  Show Me a Hero

Krimi / Drama / Historický

USA, 2015, 5 h 45 min (Minutáž: 6x60 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  *****

  Paul Haggis je pro mě jeden z mistrů scénaristiky, ale tímhle kouskem dokázal, že i režisérská stolička mu říká pane, zejména když se mohl spolehnout na mistra oboru v oblasti seriálového scénaře, jakým David Simon jistě je a soustředit se na režii. Pěkně si to kluci rozdělili a výtečný casting ten letošní vrcholové miniseriálové dílko pod značkou HBO dovršil. Najděte mi hrdinu je nenápadný, ale svou sdělností nejvýraznější seriálový počin co jsme v poslední době viděl. Bylo by hezké, kdyby se toto dílko dostalo před masy, protože stylem vyprávění nutí diváka přemýšlet o závažných a těžce aktuálních tématech. Je nádherné pozorovat jak dialogy formují postavy a hrají si s tempem děje, přesně ví kdy přibrousit, kdy zvolnit a nechat diváka vstřebávat myšlenky, která vyvolová. Oscar Isaac je herec, který mě ztvárněním Nicka Wasicsko naprosto vyrazil dech, zahrát naprosto přesvědčivě takhle těžkou postavu, to chce herecký talent x 10 . Hodně scén i dialogů se mně honí v palici, ale ze všeho nejvíc asi scéna, kdy Nick zvoní na obyvatele státních bytů, otevře mu jedna černoška a on se jí zeptá "chci vědět, jestli to alespoň stálo za to" a ona mu odpoví "to se můžu zeptat i já vás" a pak dlouhý vzájemný pohled. Nádhera nádher a ten konec, ten by srazil i vola.(6.10.2015)

 • maddy
  ****

  „Show me a hero, and I'll write you a tragedy“ (Fitzgerald) alebo Ako dokáže politika zničiť aj slušného človeka. Vynikajúca mini-séria od HBO, na základe skutočných udalostí. S výborným Oscarom Isaacom, vynikajúco napísanými postavami, dialógmi a skvelo rozvrhnutými jednotlivými líniami príbehu. A navyše zobrazujúca stále aktuálne problémy (rasizmus, sociána diskriminácia a pod.). Kto nepozná príbeh Nicka Wasicska (dovolím si tvrdiť, že u nás asi skôr nikto), tak ešte aj s tak silným záverom, že diváka odrovná na pár dní. CELKOVO: 4,5* (9/10)(29.1.2016)

 • Marigold
  ****

  Jediná věc mi tu vadila – ten materiál a množství osudů by vystačily na deset dílů, tempo je občas hodně "trhané". Ale rozhodnutí udělat z toho minisérii je pochopitelné. Co se jeví jako komplexní sonda do sociální politiky města Yonkers je vlastně stejnou měrou rozborka psychologie jednoho muže. A díky fantastickému výkonu Oscara Isaaca si to člověk uvědomí až ve chvíli, kdy první scéna dostane v závěru dost skličující a drtivý smysl.(7.3.2017)

 • InJo
  ****

  Nesmírně dobře napsaná a hlavně neuvěřitelně (dlouhodobě) aktuální záležitost (přijít s tímto skutečným příběhem v době uprchlické krize byla trefa do černého, i když by samozřejmě dokonale fungoval i bez ní). Prvotřídní socio-politické drama postavené na silných tématech (rasismus, třídní boj, odvrácená strana politiky), formálně přesně na (vysoké) úrovni současné "quality TV" (HBO, Showtime, Netflix aj.) a plné skvěle zahraných zajímavých, realistických a nejednoznačných postav. Náramně komplexní a naprosto antičernobílá výpověď o stavu současné západní společnosti. 90 %(20.2.2016)

 • Aky
  ****

  Politika, i ta regionální, je přesně taková. Vlastní podrazy jsou malichernosti, podrazy jiných proti mně jsou neodpustitelné tragédie. Všichni si připadají slušní, všichni mají své pochopitelné zájmy a všichni dohromady vytvářejí pod nohama uhýbající močál. První díly se pomalu rozbíhají, ale pak všechno nabírá na spádu, hloubce i napětí.(28.10.2015)

 • - Spoiler: Pri vyprázdňovaní kancelárie po prehre v druhých voľbách, Nick Wasicko vloží do krabice knihu „Common Ground“. Kniha pojednáva o Bostonskej kríze zo 70-tych rokov, kedy súd nariadil desegregáciu verejných škôl. (tomo41)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Watch now | Gilmore Girls A Year in the Life S01 1080p BluRay x264-SHORTBREHD | Unsolved HDTV 720p AC3 5.1