poster

Než jsem tě poznala

 • USA

  Me Before You

 • Slovensko

  Predtým, ako som ťa poznala

 • Nový Zéland

  Me Before You

 • Velká Británie

  Me Before You

 • Austrálie

  Me Before You

Drama / Romantický

USA, 2016, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anrie
  *****

  Už dlouho jsem nešla do kina s takovým očekáváním. Knižní předlohu jsem přečetla jedním dechem. Postavu Lou jsem si zamilovala od prvních stránek a když jsem se dozvěděla obsazení, myslela jsem, že do premiéry nevydržím. Opět jsem nemohla jinak a trailer si pustila tak třikrát. Což si musím do budoucna zakázat, protože pak se obírám o kouzlo scény...Pokusím se nespoilerovat! Samotný film byl strašně příjemný. Všechno hrálo dokonale spolu. Celek, co vytváří hřejivou atmosféru. Britská krajina. Humor. Herci. A i když bylo vše dost zrychlené, nevynechalo se nic zásadního z knížky. V kině jsem si připadala jako bych byla v divadle. Zábavné chvíle byly oceněny smíchem celého sálu, smutné pak vzlykáním. Nechybělo málo a na konci by se i tleskalo. Takhle se točí romantika! Doufám, že se dočkám zfilmování knihy Poslední dopis od tvé lásky. Další výborný počin Jojo.(6.7.2016)

 • Spiker01
  ****

  Zatímco se všichni modlí, aby nevznikl americký remake Intouchables, určitou náhražku jsme dostali hezky po anglicku. Tedy teď bych křivdil knize, kterou jsem samozřejmě nečetl a ani to neplánuji a možná právě proto jsem si i celkem užil film. Po poměrně nuzném začátku a ubezpečení ve fakt, že koukám na tu nejromantičtější limonádu bez absolutně žádného reálného základu jsem přistoupil na režijní hru jinak sterilních romantických dramat podle knižní předlohy a své tomu napomohla i Emilia Clarke, která je místy roztomilá a místy nebetyčně otravná. Ale jo, v rámci určitých mantinelů řemeslně poměrně zručná jednohubka na sobotní rande, navíc poměrně snesitelná...7/10(15.8.2016)

 • Sarkastic
  *****

  Americká „romanťárna“ navíc ještě s takovým tématem? Nakonec jsem přece jen dal na místní hodnocení a reference oblíbenců. Předně, americky to opravdu nepůsobí. Prostředí Walesu, plno rodilých Britů, nádherná britská angličtina…to vše k mé potěše. Navíc, Lou si musíte hned oblíbit i navzdory tomu (či právě proto) jak příšerně se obléká (vím, řada divaček bude přesně opačného názoru). Pak s ní divák absolvuje pohovor, následuje první setkání s Willem (též sympaťákem)...a jeden se musí pořád smát. Humoru pak sice ubude, ale i tak vám po většinu času zůstane úsměv na tváři. I přes to, že se zvážní a místy je to romantika jak trám. Jakože směrem k závěru jsem byl řádně dojatý. A nutno dodat, že jde asi o nejlepší „žánrovku“ za poslední dobu. Ne snad proto, že by byla nějak super originální či objevná, prostě v ní jen funguje vše přesně tak, jak má. Objektivně to je asi spíš na 4*, ale já tu hvězdu navíc rád přiklepnu. „Jen mě něco škrábe za krkem.“ - „Aha. Cedulka. Máme nůžky?“ - „Nevím. Obvykle si sám nebalím.“(13.1.2017)

 • Slartibarkfast
  *

  Nehorázná sračka, která mne také navždy změnila! Někteří film přirovnávají k Nedotknutelným, ale to je obrovská chyba. Nedotknutelní byli nabití optimismem, který vléval do žil ono hřejivé teplo a radost ze života, ačkoliv ne vždy to bylo v situaci hlavního hrdiny lehké. Tahle hovadina vám jasně říká, že pokud vás v životě potká něco podobně nemilého, rovnou se máte podřezat, dokud toho jste vůbec schopni. Nebo, pokud na to máte dostatečné finanční prostředky, se nechte odpravit humánně na nějaké fajn klinice ve Švýcarsku. Tolik k úžasnému odkazu filmu (tímto zdravím všechny vozíčkáře a celý tým paralympijské výpravy) a nyní k prostředkům, jakými bylo toto poselství předáno. Ohyzdnou Emili, která se jmenovala podobně i ve filmu nejspíše proto, aby si to zapamatovala, doplňoval podobně ohyzdný a nesympatický Sam Claflin, který permanentní zácpu hrál docela obstojně, pokud to byl úmysl. Do toho hromada třeskutě (ne)vtipných scének a hlášek, které průměrného diváka se smyslem pro humor musejí doslova roztrhat! Osobně jsem tonul ve studu a neustále jsem si říkal, že už by mohl být konec. Popřípadě, že by vůbec nebylo od věci, kdyby ho ta motorka na začátku zabila. Téměř dvouhodinová délka cynického patosu naditého klišé byla totiž zhruba o dvě hodiny delší, než bylo třeba. Samozřejmě, že romantické duše při tom nejspíše chrochtaly blahem a rejdily po svých zvlhlých tělech. Mne však tento kousek zanechal naprosto chladným a jediný důvod, proč bych snad uronil slzu, bylo vědomí, že z rozpočtu takovéto pi.. skvostu by se dalo natočit zhruba dvacet dobrých českých filmů, kdybychom snad měli nějakého dobrého režiséra, který netočí jen podprůměrné paskvily podle blábolů, co splácal náš nejčtenější spisovatel. Amen. 20%(23.4.2018)

 • Padme_Anakin
  ***

  Ač se v romanťárnách obvykle nechám utáhnout na vařené nudli, v tomto případě to neklaplo, ne bezvýhradně. Ono se to jeví velmi mile, herecké obsazení je příjemné, natočeno je to pěkně, hudba podmanivá… přesto, pořád jsem měla pocit, že jsem rybka na háčku, táhnutá, kalkulem… Mám si myslet, že všichni kvadruplegici jsou okouzlující a vzdělaní zazobanci? A švýcarské řešení je masám nevyléčitelných běžně dostupné? Inu, zhoupnout romanci typu Higgins vs květinářka v alespoň trochu vstřebatelné drama se holt nepovedlo. Tak tedy za mě za tři – filmová jednohubka, která nenadchne, ovšem ani neurazí.(24.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Gravitation: Lyrics of Love Ova Episode 2 English Dubbed | Latest Apps | Tron: Uprising