poster

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

 • Austrálie

  Hacksaw Ridge

 • USA

  Hacksaw Ridge

 • Slovensko

  Hacksaw Ridge: Zrodenie hrdinu

 • Velká Británie

  Hacksaw Ridge

 • Nový Zéland

  Hacksaw Ridge

 • Kanada

  Hacksaw Ridge

Životopisný / Válečný / Historický / Drama

Austrálie / USA, 2016, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jhershaw
  ***

  Nějak nechápu to všeobecné nadšení z filmu. Vůbec. První polovina, možná i víc, mě nestrhla. Jak píše Marigold, "Je ta postava dementní?". A ještě ke všemu je to strašně zdlouhavé. Natočené hezky, nablýskaně, ale zdlouhavé. A pak přijdou jatka, kterým pocit intenzity vydrží v první části, a pak se dostaví již známý pocit z první poloviny "natočené hezky, ale zdlouhavé".(30.12.2016)

 • H34D
  ****

  Po oproštění se od prvotního haló musím uznat, že Mel Gibson vytvořil působivý válečný film s naprosto fantasticky natočenými akčními scénami. Opravdu mě kromě Vojína Ryana nenapadá válečný film, který by měl tak přehledné a efekt(iv)ní záběry z válečné vřavy... Samotný příběh nepochybně je trochu přitažen za vlasy, ale kupodivu nepůsobí hloupě a ani neubírá filmu nic na jeho jakš-takš realističnosti. Osobně mám samozřejmě největší problém s náboženským rozměrem filmu, ale snažím se to překousnout, protože chápu, že dříve byli lidi zkrátka hloupí. :) 8/10(29.1.2017)

 • flanker.27
  **

  Zelené mozky vs. bibložravec. Jako se rozhodovat mezi Íránem a Saúdskou Arábií. Nijak nosné drama z toho nebylo, ostatně pán, co má oči jako Mel Gibson, se navzdory proklamovanému "nezabiješ" třese právě na ty válečné hrůzy. A že jich na plátno vysází požehnaně. Musí se nechat, že maskéři si vyhráli a utržené končetiny zde patří k tomu nejmírnějšímu, co se na plátně dá vidět. Jenže ve všem ostatním je to spíš směšné než realistické. Útok zaštítěný mrtvolou, deka vyzbrojená zadním střelcem nebo volejbal s granátem jsou ty nejviditelnější komediální vložky, ale ono jako celek to je pojaté hodně uměle a odtrženě od skutečnosti. V podstatě podepisuju komentář kolegy uživatele DaViD'82.(5.3.2017)

 • Shakers
  ****

  Mel Gibson je späť! Zatiaľ čo prvá polka je o živote a tréningu mladého Desmonda Dossa ta druhá je až prekvapivo krvavo akčná. Gibson to ešte nezabudol a stále vie upútať krvavou akciou. Ale nie je to iba o tej krvavej akcii, predovšetkým dokáže aj dosť dobre pracovať s postavami a na to, že Garfielda moc nemusím, tu mi pod dohľadom Gibsonsa celkom sedel. Hacksaw Ridge je film kde proste Američania sú stále za najväčších machrov vo vojne, ale je to natočené fakt dobre a hlavne záver mňa osobne celkom potešil a presvedčil aspoň trošku, že to tak naozaj bolo. Za zmienku stojí aj dobrá hudba, ktorá pridáva na hlbke a emóciách. Obľúbený soundtrack: Praying. 85% - 4*(7.4.2017)

 • RedAK
  **

  Deset let uteklo a Mel změkl rychleji než můj penis po sexu s ovcí. Drsné scény vystřídala patetická nuda a tak v první hodině a půl sledujeme, kterak se agent Smith děsivě pořeže o papír, poté jsme svědky naturalistického čištění hajzlů ocelovým kartáčem, následuje nervydrásající soudní drama a nakonec si vojín Vomáčka po vylodění krutě poblije boty. Kocour Garfield hraje autistického stalkera, který balí buchty tím, že jim za oknem slintá na parapet, takže vlastně nikoho nehraje a je sám sebou, a pan Smith si sem tam zmlátí manželku. Po polovině filmu a třech okousaných nehtech se konečně vydáme do víru války, kde Garfield poskakuje mezi komparzisty s vyhřezlými vnitřnostmi a léčí je radami typu „dej si na to ruku“ nebo „zhluboka dýchej“. Po dramatické pif pafce a slavnostním dobytí desetimetrového pahorku se hrdinové utáboří v zákopu, kde mezi nimi dojde k dojemnému vyznání přátelství, zatímco krysy okolo ohlodávají zbytky Japonců. Tento srdceryvný moment je však přerušen naprosto nečekaným útokem; houževnatí Japonci se nevzdávají a chtějí svůj pahorek zpátky. Následuje další napínavá pif pafka, během které Garfielda osvítí bůh a on začne noha nenoha zachraňovat mrtvé kolegy a házet je těm živým dolů na pláž. Ve finále vidíme toužebně očekávané zrození Spider-mana, a to když Garfield seskočí na laně ze skály dolů, čímž se ve své četě stane statečným mazákem s největším počtem končetin. Slaboduší tleskají a retardovaní pláčou. Děkuji, ale nechci, příště raději propracovanější Tvájlájt.(19.1.2017)

 • - Vo filme je 2x použitá jedna scéna s uhorením Japoncov, len snímaná z iného uhla kamery. (johnsnow)

 • - K vytvoreniu intenzívneho vojnového pekla v Okinawe vyrobil tím pre zvláštne efekty nový prístroj, ktorý nazvali „bedňa na bomby". Išlo o kartónovú krabicu umiestnenú v zemi, ktorá obsahuje bezpečné úlomky, ktoré sú odpálené do okolia vysokou rýchlosťou. V zariadení je taktiež umiestnený prvok, ktorý pri odpálení vytvára veľmi oslňujúci záblesk. S tým boli tvorcovia schopní vytvoriť prakticky väčšinu výbuchov, ktoré za normálnych okolností vyžadujú veľké množstvo práce na počítači. (classic)

 • - Zbraň, kterou používá Smitty (Luke Bracey), je lehký kulomet BAR 1918. Zbraň, se kterou bojuje seržant Howell (Vince Vaughn), je samopal M3 přezdívaný Greaser (Olejnička). Zbraně na americké straně byly: puška M1 Garand, M1 Carabine, Colt 1911 a plamenomet M1A1, samopal Thompson a kulomet M1919A4. Zbraně na japonské straně: kulomet Typ 96, Typ 92, puška Arisaka typ 38. (K98)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
PK (2014) | 💯Get Antivirus+Junk Cleaner+Speed Booster+Game Master+Wi-Fi Protector here!Clean Master - Antivirus, Applock & Cleaner 4.6   43,962,866 | PBI SPROCKETS REAR ALUMINUM SPROCKET 45T 7045-45-5