poster

Ulice Cloverfield 10

 • USA

  10 Cloverfield Lane

 • USA

  The Cellar

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Ulica Cloverfield 10

 • Austrálie

  10 Cloverfield Lane

 • Nový Zéland

  10 Cloverfield Lane

 • Velká Británie

  10 Cloverfield Lane

Horor / Psychologický / Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA, 2016, 104 min

Kamera:

Jeff Cutter

Hudba:

Bear McCreary

Producenti:

J.J. Abrams, Lindsey Weber

Střih:

Stefan Grube

Scénografie:

Ramsey Avery

Kostýmy:

Meagan McLaughlin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  *****

  Tohle je přesně ten typ filmu, který můžu. Něco se přihodí, nevíte z toho hlavu ani patu, někdo vám překládá určitou verzi událostí, co se staly, ale vy se nemůžete jít ven přesvědčit, jak tomu doopravdy je. Pochybnosti a fantazie pracují na plné obrátky a zvědavost narůstá víc a víc. K tomu uzavřené prostředí utváří správnou klaustrofobní atmosféru. Ulice Cloverfield 10 je skvěle natočeným počinem, kterému nechybí napětí a zdařilé herecké výkony. Zaujme námětem, prostředím i hudbou. Samotný závěr považuji sice spíše za lacinější, ale to nic nemění na mém pěti hvězdičkovém dojmu.(5.6.2016)

 • 3DD!3
  ****

  Promyšlená příběhová stavba, která pouští informace tak akorát aby divák zůstal "entertained" je ukázková. Díky tomu, že Johny Be Good(man) je tak akorát děsivý jako sympatický a je pořád se na co dívat (Mary Elizabeth Winstead). Hodně silných momentů, drsné zvraty. Celkově to ale působí jako dražší začátek seriálu, kterého se asi nikdy nedočkáme. Finále funguje i pokud tak trochu víte do čeho jdete, slastné nevědomí je zase jednou lákavější.(30.7.2016)

 • Pilda17
  ****

  Pokračování nebo spíše prequel filmu Cloverfield (2008). John Goodman zahrál svou roli dobře a beru ho jako jeden z největších kladů. 3/4 snímku se odehrávají v úkrytu a tam se dějí věci, které diváka musí bavit. Chvilku hlavní postavě Howardovi (John Goodman) věříte a za chvilku zase ne. Děj se odehrává na jednom místě, ale i přesto dokáže bavit. Nevíte nikdy, co se zrovna stane. Ač jsem první díl viděl, tak jsem si chvíli myslel, že je to třeba jen shoda názvu a tyto dva filmy nemají nic společného. Největší problém jsem měl nakonec s tím, že jsem věděl, co zrovna přijde. Pokud divák neuvidí první díl, udělá tu nejlepší věc. Přesto převažují hlavně kladné pocity a nebýt závěru, který neoslní, půjdu do plného počtu .. 8/10 = 80%(12.4.2016)

 • H34D
  *****

  Nebéčkových hororů je setsakramentsky málo a kvalitních mysteriózních/sci-fi jak by smet, proto nehodlám skrývat své nadšení a po rozmyslu dávám plnou palbu. Film opravdu skvěle kombinuje jednoduchost děje s jeho neprůstřelnou promyšleností a momenty pohody s momenty naprosto vyhrocenými. Film je jen v několika málo chvílích hororem, ale o to silněji působí, podobně je jen v několika momentech sci-fi, ale o to je důvěryhodnější a diváku bližší. A na závěr nelze opomenout skvělé herecké výkony. 9/10(8.4.2016)

 • Matty
  ****

  Jistě by bylo podnětné rozebírat (virální) marketing filmu, osmdesátkové popkulturní odkazy a design (John Hughes), pozici Michelle mezi jinými soběstačnými ženskými postavami poslední doby, reflexi sílící společenské poptávky po autoritativním lídrovi nebo podrývání star systému obsazením Johna Goodmana do trochu jiné „taťkovské“ role, pro mě jde ale v první řadě o učebnicově vystavěný thriller, který důsledně zužitkovává veškeré informace poskytnuté v rámci jeho uzavřeného světa. Prakticky každý prvek, ke kterému je delším, detailním nebo hlediskovým záběrem navedena naše pozornost, lze označit za kompozičně motivovaný, ačkoli se třeba zprvu zdá, že má sloužit jenom k pobavení (infantilní koupelnový závěs s kachnou). U objektů, které se vracejí do hry s větším časovým odstupem, jsme navíc před jejich zapojením do děje nejprve slovně upozorněni, že na ně nebylo zapomenuto, aby jejich následné využití nepůsobilo jako deus ex machina (lahev s alkoholem, kterou Michelle na začátku při opouštění bytu bere ze stolu, později se o ní zmiňuje Howard a její hvězdný okamžik přichází těsně před koncem). Význam rekvizit zároveň není stálý a kupříkladu dívčí časopisy nás nejdříve upozorňují, že Howard zřejmě ztratil svou dceru, později se mění v součást zinscenovaného divadla (aby byla posílena iluze, že Michelle je jako Howardova dcera) a nakonec ve zdroj důležitých informací pro přežití. Každý dílek skládačký je dříve či později odůvodněný a je tak příznačné, že i skládání puzzle se z kratochvíle hrdinů změni ve znepokojivou nápovědu pro diváka, když Emmett dvojznačně upozorní, že pár dílků ještě chybí. A skutečně – v dané chvíli ještě neznáme celou pravdu, jak vzápětí vyjde najevo, čímž bere za své krátká nedramatická mezihra, během které zdroj ohrožení zdánlivě číhá jen venku. Podobně zneklidňující podtext má hra s hádáním slov, kdy je využito omezení vyprávěcího hlediska na Michelle – nevíme tudíž, co doopravdy ví Howard a stejně jako jeho dva „adoptivní potomci“ nedokážeme určit, zda stále hraje, nebo jim škodolibě říká pravdu. Zdánlivě zdržující scéna, ve které se Emmett a Michelle baví o svých promarněných životních šancích, je pak pro vyznění filmu naprosto klíčová a zejména jí Ulice Cloverfield 10 vděčí za emocionálně velmi silné a přitom – stejně jako celý koncept, na němž je zápletka založena (tři lidé v bunkru, z nichž minimálně jeden něco temného tají) – očistně jednoduché finále, které dává rychle zapomenout na zbytečně spektakulární (a úhlednou uzavřenost světa, v němž jsme se dosud nacházeli narušující) vyvrcholení. 85%(8.4.2016)

 • - Film se nátáčel pod názvem Valencia. (Ruprechtos)

 • - Film byl natočen již začátkem roku 2015, až poté přišlo studio s nápadem propojit film se snímkem Cloverfield (2008). Proto se dopsaly a přepsaly některé scény, které se dotočily v březnu 2015. (Ruprechtos)

 • - Na IMAX plakátu si po přiblížení domu můžeme hned vedle něj v obilí všimnout robota z produkční společnosti J.J. Abramse - Bad Robot. Na stojanu poštovní schránky je také vyryto jméno Megan. (Pod)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Watch Movie | IMDb: 7 8 HD Project ISISX | Watch Movie