poster

American Honey

 • USA

  American Honey

 • Slovensko

  American Honey

 • Kanada

  American Honey

Road movie / Drama

Velká Británie / USA, 2016, 163 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Banda ošklivejch a nesympatickejch pubertáků jezdí po Americe v dodávce a prodává předplatný na časopisy. Téměř tři hodiny furt to samý a nic zásadního se tam nestane. Ale stejně mě to vlastně bavilo, ani nevím proč. Andrea Arnold umí vystihnout atmosféru tak, že film působí přirozeně. Líbily se mi příhody s kovbojema, kamionákem a chudejma dětma. Jo, a hraje tam otřesná hudba.(13.1.2017)

 • castor
  ***

  Utéct? Neznámo kam a prakticky neznámo s kým? I to je možnost. Zvlášť když je tahle dredatá dívčina odkázaná na prohrabování se odpadky, péči o mladší sourozence, navíc musí snášet ignoraci vlastní matky a osahávání ze strany opíjejícího se otčíma. Připojí se tak ke skupince mladých lidí, kteří cestují po Státech a cpou lidem předplatné časopisů. Komunita má specifická pravidla, odepsané členy i nepředvídatelného Shiu LaBeoufa (takřka) v čele. O výzvách, které denně podstupují, se moc nedozvíme. Víc sledujeme, jak paří, melou blbosti, tancují, zpívají, souloží, dodržují podivné rituály. (Ne)překvapí, jak jsou místy pasivní, jak se nechtějí nikam posunout. Prostě někam vyjedou, neprodají a jdou dál. O tomhle byznysu a taktikách se nedozvíme nic. Pak přijdou scény, kterým chybí tempo, nemají náladu, nemají nic. Je patrné, že (ne)herci dostali hodně volnosti, hodně se hrálo na autenticitu, pořádná dějová linie ovšem citelně chybí. Místy si tvůrci umějí podmanit diváka, ale překvapivě je leccos okaté, umělé. Hlavní duo je fajn, potěší i vnučka Elvise Presleyho Riley Keough. Britská režisérka Andrea Arnold mě nicméně jiným festivalovým kouskem Fish Tank dostala mnohem víc, tehdy se zařízla poměrně hluboko. Tohle je ovšem povídání o několika ztracených existencích, které nestrhne. Chápu, o co tady šlo, ale chtělo to předložit jinak. Touha po svobodě se dá prostě vyjádřit atraktivněji. A coby sociální drama to bylo slabé.(13.1.2017)

 • J.Connor
  *****

  Honey dozrává jak víno. Po filmařské stránce výjimečné dílo ve všech podstatných aspektech tohoto oboru (už jen ti neherci a mnou definitivně rehabilitovaný Shia). Prvotní pocit emocionální plochosti je způsobený jen režisérčinými rafinovanými hrátkami s katastrofou. Hmatatelný návrat do náctiletosti.(14.11.2016)

 • Arcadan
  ****

  Velmi dlouhé čekání na něco, co nikdy nepřijde, snímané fascinující kamerou, v zajímavém prostředí plném beznadějných existencí. A které mě z nějakého důvodu celou dobu bavilo. Někdo tvrdí, že to vystihuje současnou Ameriku. V podstatě je to takový kapitalistický Kerouac, když by se nebavil s umělci a nevedl dlouhé noční hovory o podstatě života, ale jen chlastal a bral drogy s bandou buranů, jejichž prioritou v životě je vydělat co nejvíc peněz prodejem časopisů. Postupně se ale té meditativní jízdě nedá nepodlehnout a podnětů k zamyšlení je tu víc než dost. Sálá z toho pochmurnost daného životního stylu, která se ale umně střídá s bezstarostností a letní pohodou. Zvláštní snímek, ale jednoznačně unikátní náhled do řad mojí generace, která se hledá tak moc, až se sama sobě ztrácí, vyprávěný hlavně obrazem. Ta kamera! "I feel like I'm fucking America."(29.1.2017)

 • DannyBoy80
  ***

  Dlouhé až příliš dlouhé. Ono je to v podstatě o jakési romanci polobezďáků. A to je v podstatě vše, má to své silné momenty, ale celé to zabíjí ta délka, prostě téma road movie se sociálním dramatem a romancí není dostatečně silné téma na 2 hodiny a 45 minut. LaBeouf opět nic moc, v podstatě ho strčí do kapsy kdekdo z toho autobusu, hodně špatný herec.(18.3.2017)

 • - Pri rozhovore v Cannes herci a režisérka Andrea Arnold priznali, že sa scenár v klasickom zmysle neexistoval. To, aké scény sa budú točiť sa dozvedeli aktéri pár hodín (maximálne deň) dopredu. (jayman)

 • - Jedenáct z patnácti ústředních představitelů nemělo žádnou předchozí hereckou zkušenost, včetně objevu filmu, Sashi Lane, kterou režisérka potkala na pláži. (Zdroj: Cinemart)

 • - Film byl natočen v chronologickém pořadí. Většina dialogů byla improvizovaných. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
6.6 Finding Your Feet (2017) | Геошторм | Přidat k oblíbeným