poster

Favoritka

 • Velká Británie

  The Favourite

 • USA

  The Favourite

 • Slovensko

  Favoritka

 • Austrálie

  The Favourite

 • Nový Zéland

  The Favourite

Drama / Komedie / Historický / Životopisný

Irsko / Velká Británie / USA, 2018, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dubinak
  ****

  Yorgos točí poslední dobou skvost za skvostem a Favoritka téměř není výjimkou. Tentokrát tu ale nad příběhem vládne spíše herecký koncert a emocionálnost, což je u tohoto režiséra až nezvyklé. Opět je tu dokázáno, že Yorgos je hlavně mistrem obrazu i zvuku a své tradiční postupy tu povyšuje na zcela novou formu - rybí oko. Je pravdou, že se tento snímek z jeho dosavadních hodí asi nejvíc pro nominaci na Oscara, to znamená, že se Yorgos pomalu ale jistě dostává do podvědomí velkých mas a snad mu to na kvalitě řemesla v budoucnu neubere. Doufám, že Favoritka bude oceněná alespoň za kostýmy, protože ty tu jsou společně s interiéry brilantní. Nicméně bizárdnost, kterou je režisér známý asi nejvíc mi tu tentokrát tak nějak chyběla, ale i tak si vybral dosti tabuizované téma zasazené do 18. století, což může leckoho překvapit nebo pohoršit. Každopádně řemeslně k tomu nemám nejmenší výtku.(12.2.2019)

 • silentname
  *****

  Yorgos Lantihoms si ma na tento film skutočne zahákol. Obsadenie bol veľmi dobre zvolené, je majster svojho remesla a vyzeralo to, že chce urobiť trošku iný štýl historického filmu. A ja mu hovorím, že sa mu to podarilo všetkými desiatimi. Olivia Colman ako kráľovná Anna funguje fantasticky. A dala do toho skutočne kus poriadneho herectva. A čo sa týka Rachel Weisz a Emmy Stone, tak som mal pocit, že som sa najprv chcel prikloniť jednej na stranu, no počas sledovania som si uvedomil jednu zásadnú vec. Obe sú rovnaké. Obe urobia všetko preto, aby dosiahli čo chceli a to všetkými zbraňami, ktoré majú po ruke. A môžem preskakovať zo strany na stranu, no v podstate to nič nespraví. Obe sú rovnaké. A to robí sledovanie filmu oveľa zaujímavejšie. A ešte musím povedať, že humor filmu funguje skvele. Bavil som sa, smial sa a súčasne vnímal celú situáciu tak, ako pravdepodobne Lanthimos chcel. A za tu mu tu tlieskam. Okrem toho je tu hudobná stránka. Exceloval na tom vo svojom predošlom filme a tento nie je žiadna výnimka. Najmä vizuálna stránka je super. Vynikajúca výprava. Kostýmy sú skvelé, prostredie zámku je skvelé a niektoré zábery pôsobia skutočne ako umelecké dielo. Dobre sa na to pozerá, dobre sa to počúva a hlavne to skutočne vie pobaviť. Takže ak máte čas a záujem, choďte si tento film čeknúť. Z Lanthimosovej tvorby môj najobľúbenejší a rozhodne film, ktorý stojí za to. Hodnotenie: A(19.1.2019)

 • luka4615
  *****

  Opulentní masterpiece, jehož největší devízou jsou kostýmy, originální pojetí kamery, soundtrack a spektakulární herecké výkony tria hereček v podání Olivie Colman, Emmy Stone a Rachel Weizs. Tím vším je pro mne snímek The Favourite, který mimo tyto atributy nabídne i skvěle soustružený příběh o svérázné lásce a nikdy nekončící manipulaci. Režisér Yorgos Lanthimos z těchto zajímavých ingrediencí vytváří výbušný a neodolatelně vulgární filmový koktejl, který může směle konkurovat i těm nejsilnějším hráčům s podobným zaměřením či tématem. Již dlouho tady totiž nebylo tak skvěle natočené drama z 18. století, které by mne tak moc strhlo a vtáhlo přímo do středu dění, kam ostatně míří téměř všechny manipulativní a promyšlené nitky hlavních hrdinek. Tohle se zkrátka moc povedlo. Výborná práce! „She wants nothing from you. And yet somehow she is a lady. With 2000 a year, and Harley sits on your knee most nights.“(29.1.2019)

 • T2
  ****

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $29,595,041Tržby Celosvetovo $63,705,274Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Ostal som zhrozene prekvapený, toto ma dostalo. Nečakal som od toho nič, maximálne anglicky chladnú konverzačku do vetra, však šlachta a jej úlety. A ostal som milo ohromený, Yorgos Lanthimos ma dostal do kolien. Videl som od neho len Homara ale toho som nedokázal ani dopozerať. Tuto to akosi všetko dobre sadne, ten suchý až čierny humor, občas dokonca aj perverzné ale všetku sedí. Herecky priam excelentne. Emma Stone len potvrdzuje že vie strhnúť, mrcha nepodarená. /videl v kine: 75%/(10.2.2019)

 • Marius
  ****

  Kostýmovka? Nie, toto sa nedá porovnávať ani len s minuloročnou ruskou Matildou, nieto s Marie Antoinette alebo inými kostýmovými perlami. Historický ? Vo veľmi hrubých črtách. Psychologický? Too wannabe. Novátorská kamera? Akože keď poprestrihávame s pár zábermi cez extrémne širokouhlé objektívy bez toho aby to malo nejaký symbolický zmysel (učte sa od Spalovača mrtvol), tak načo. Záberov, kde by som si povedal, že je to fakt krásne veľmi poskromne (aj v tomto sú lepšie vyššie uvedené kostýmovky). Takže smerom nahor to ťahá len Rachel Weisz, Olivia Colman a Rachel Weisz. 7/10(8.2.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Glitch apk | Mando ps4 dualshock 4 | David Guetta - Live at iTunes Festival (15-09-2012).