poster

Bestie

 • anglický

  The Beast Of War

Drama / Válečný

USA, 1988, 111 min

Režie:

Kevin Reynolds

Scénář:

William Mastrosimone (scénář, divadelní hra)

Kamera:

Douglas Milsome

Hudba:

Mark Isham

Producenti:

John Fiedler

Střih:

Peter Boyle

Scénografie:

Kuli Sander

Kostýmy:

Rochelle Zaltzman
(další profese)
 • nascendi
  ****

  Celkom príjemné prekvapenie. Odlišný pohľad na sovietsku inváziu do Afganistanu prostredníctvom jednej epizódy. Film v ktorom nie je núdza o napätie, a v ktorom hlavnú úlohu hrá tank, má mierne pretiahnutú stopáž, okaté rozdelenie postáv na dobrých a zlých, málo realistický záver a obsahuje tiež niekoľko scenáristických kiksov. Herci svoje úlohy zvládajú bez problémov a keďže som film videl s dabingom, nemusím riešiť zásadný problém časti užívateľov - prečo Rusi hovoria po anglicky.(6.3.2013)

 • Big Bear
  ****

  ,, Nemohu být dobrým vojákem, ve špatné válce " Pro mne zase jeden z válečných filmů o jejichž existenci jsem dodnedávna neměl ani tušení. Je to skvělé komorní drama. Osádku tanku, která zmasakrovala afghánskou vesnici pronásleduje skupina mudžahedýnů. Tank je navíc poškozen, bez rádiového spojení a ke všemu osádka nesouhlasí s názory a způsobem velení velitele tanku. Spíše než nějaké širší pojetí Rusko-Afghánského konfliktu zde sledujeme několika denní epizodku jednoho zbloudilého tanku uprostřed nepřátelského prostředí. Nepřátelského nejen z důvodu přítomnosti jak stín pohybujících se povstalců, ale i z hlediska drsné vyprahlé hornaté pustiny... Lehce mi vadila jen jedna věc, - rychlý názorový obrat jednoho ze členů osádky T55 a méně uvěřitelný závěr. A čekal jsem, že se zde bude mluvit Rusky. Tankisté hovoří anglicky a Tálibové svým jazykem. Ale to je jen detail. Rozhodně se jedná o další ze skvostů proti-válečných snímků z Afghánu a může se směle řadit po bok 9Th Rotě a dalším. Rozhodně doporučuji vidět! * * * *(9.2.2012)

 • Aky
  ****

  Velmi povedený válečný film z afghánské války, který ani tolik nevypráví o reáliích samotného konfliktu, jako o vojenském zupáctví, agresívní zabedněné tuposti a demagogii, která může skvělého vojáka přesvědčeného o správnosti svého konání přivést až na druhou stranu; aniž by ho obecná morálka mohla prohlásit za zrádce.(17.6.2012)

 • noriaki
  ****

  V dobách kdy měli Američané mudžáhedíny ještě rádi o nich natočili válečné drama The Beast of War. Psal se rok 1988, Sovětská okupace Afgánistánu se dávno proměnila v nekonečnou gerilovou válku a USA toho pochopitelně využili k získání morální převahy. Proto jsem čekal patosem přetékající propagandu o hrdinných Afgáncích a prohnilých Sovětech, ale dostal jsem překvapivě slušný film, který si až na pár zaškobrtnutí a lehce moralizující dialog na konci zachovává nadhled a kritický odstup. Obě strany mají své dobré i špatné momenty, Rusové pochopitelně spíš inklinují k temné straně, ale i tak se alespoň s částí z nich dá sympatizovat. Nečekejte žádné epické bojové scény, či dechberoucí herecké výkony, snímek stojí na atmosféře beznaděje a na maximální přirozenosti postav i akce. Jedinou velkou výtku směřuji na nepřítomnost ruštiny. Chápu že v osmdesátkách se to nenosilo, ale dnes už je "dabing" cizích vojáků obrovský handicap.(20.7.2012)

 • Ruut
  *****

  Afghanistan 1981. Afghansko - ruská válka. Posádka ruského tanku brutalně vyvraždí afghánskou osadu. Přeživší mudžahedíni ozbrojení jen puškami a nenávistí pronásledují špičkově vybavený tank s vycvičenou posádkou. Snad všechny (nejen) válečné filmy zobrazují boj jen z hlediska jedné strany a druhou vykreslují jako krvežíznivé bestie, které si zaslouží jen smrt. Tady ne. Na obou stranách jsou dobří i zlý. Sympatie i antipatie si během filmu získají obě strany. Mimořádně zdařilý film, který nepotřebuje k zdůraznění pekla války monumentalní bojové scény.(3.6.2006)

 • - Slová, ktoré vyslovujú povstalci, Badal a Nanawatai znamenajú pomsta a zľutovanie. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
La Casa del Reloj en la Pared La historia gira en torno a la vida de un chico huérfano de nombre Lewis Barnavelt que se topa con un mundo hecho de pasadizos que se hallaba escondido en la vieja casa de su tía. Producida por Steven Spielberg y dirigida por Eli Roth, “La casa del reloj en la pared” es una mágica aventura para toda la familia ... | Ich sage 24 Stunden lang ,, EXSL95 IST SCHEI*E '' | Martin Dehn | Azura Skye