poster

Božské (festivalový název)

 • Francie

  Divines

Krimi / Drama

Francie / Katar, 2016, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • campix
  *****

  [KVIFF - 2016] Houda Benyamina se své režisérské prvotiny zhostila přímo na výbornou, o čemž svědčí ocenění z Cannes za nejlepší premiérový výkon. Pokud k tomu přičteme i nezkušené herecké obsazení, které ze sebe ždímá neuvěřitelné výkony, tak máme zaděláno na opravdu kvalitní film. Nebudu říkat, že v Božských nenalezneme žádné slabší momenty,které se dají nalézt především v závěru. Nad tím vším se dají ale přimhouřit oči. Božské jsou nekompromisním pohledem do podsvětí pařížského předměstí očima mladé problémové dívky, která ví, čeho chce ve svém životě dosáhnout. Výkon Oulayi Amamry je velkým příslibem.(13.7.2016)

 • Tejkina
  ****

  Komentář od J*A*S*M mě dostal, přesně tak! :D Hlavní hrdinka byla skvělá stejně tak jako postava, kterou hrála - drsná a drzá holka, která věděla co od života chce, ale s dobrým srdcem. První polovina filmu byla taková klidnější, od druhé poloviny se z toho ale stalo velmi silné drama. Příběh lásky - tanečníka mi tam připadal celkem zbytečný, ale bylo to hezké. Moc se mi líbilo prostředí gangu a vykreslení charakteru postav. A závěr byl velmi silný.(14.1.2017)

 • angloumene
  ****

  Při sledování Božských se ke mě neustále vkrádala vtíravá myšlenka, že tohle všechno ve Francii natočili jako takové nenápadné edukační video o tom, že děti ze sídliště (nebo jakéhosi romského gheta) by se vlastně měli chovat slušně a že házení kamenů po hasičích se ne vždy musí vyplatit. Jinak jsem se ale po celou dobu projekce nechala unášet na vlně opravdu silných emocí, na kterých tohle dílko stojí. Celkově se jedná o tradiční film o dospívání dětí z vyloučených lokalit v tak trochu netradičním kabátku.(12.7.2016)

 • Malarkey
  *****

  51. KVIFF - Nečekal jsem, že mě ve Varech v letošním roce opět sejme film s podobnou tématikou, jako tomu bylo loni. Témata o imigrantech se snažím brát většinou s respektem a nevím, co od nich čekat. Každopádně film Božské mi opět otevřel oči a odvyprávěl mi příběh z okrajové části Paříže, kde žije kdokoliv, jen ne rodilý Francouz. Příběh je hodně drsný a krutý. Zároveň ale dává imigrantům sežrat úplně všechno a nenechá na nich kus látky suché. Hlavní dvě představitelky (děti!) jsou naprosto skvělé a musím říct, že ve filmu nechaly duši. Jedna je drsná, vážná a myslí si, že jí patří svět. Pochází z romského slumu a jediný člověk, kterého má ráda je černoška. Ta je pro změnu ze spořádané rodiny, která neodpouští chyby a svými super hláškami perfektně uvolňuje neuvěřitelně vážnou atmosféru. Musím se přiznat, že v šoku jsem byl v průběhu celého filmu a závěr to jenom dodělal. Těch pár vět, co v tom filmu mají hasiči, mluví prakticky za vše. Pokud film uvidíte, určitě mi dáte za pravdu.(4.7.2016)

 • jhrasko
  ***

  Oulaya Amamra je hviezdou budúcnosti, hodne mi pripomenula / pripomína Aliciu Vikander. Perfektne natočené, obdiv keďže ide o debut, akurát by som ubral....niekedy je menej viacej (a to nielen keď plávaš vo vode vriacej) :-)))) - tanečné výstupy, akokoľvek efektné, utlmovali vo mne prežitok, silu, naliehavosť.(12.7.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Betty Gabriel | simplify 3d | Dr. Katz, Professional Therapist