poster

Takoví normální vozíčkáři

 • Maďarsko

  Tiszta Szívvel

 • anglický

  Killers on Wheels

  (festivalový název)
 • Slovensko

  Takí normálni vozičkári

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Kills on Wheels

Akční / Komedie / Drama

Maďarsko, 2016, 105 min

Režie:

Attila Till

Scénář:

Attila Till

Kamera:

Imre Juhász

Kostýmy:

Andrea Flesch
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jhershaw
  ***

  Čekal jsem to lepší. Černohumornější, bizarnější. Takhle se střídaji momenty absurdního humoru, dramatu a mladického odboje proti rodičím, a spolu to úplně nedrží, tím spíš když je délka zbytečně naředěna na 105 minut. Nicméně - je super, že na východě něco takového vzniká, a je škoda, že něco podobného nenatočí u nás. 70 %(4.7.2016)

 • venca163
  *****

  Hrozně mě bavil ten postižák bez vozíčku (Ádám Fekete), fakt výbornej týpek. Jen škoda, že si na diskusi do sálu nepřines ten deodorant ve spreji a nepředved svoje číslo naživo. Taky jsem si vzpomněl na Hasta la vista a podle mě jsou Takoví normální vozíčkáři o kus lepší, je tu víc akce a míň takovejch těch hořkejch momentů. Ale ne že by tam vůbec nebyly emotivní scény (např. narušená svatba od ex), navíc často podepřený údernym soundtrackem. Stopáž je v pohodě, to se jednomu ani nestačí zkroutit záda jako Zolimu. Pointa úplně zahřeje u srdíčka. Celkovej hendikep filmu je tak maximálně 10%, takže ve výsledku parádních (90%)(7.7.2016)

 • Malarkey
  ****

  Maďaři jsou zase nekompromisní. Z vozíčkářů udělají nájemný zabijáky a ještě to pojmou jako legraci. Jako dobře, beru to, zase taková komedie to není, ale je pravda, že jsem z toho měl furt lepší náladu, než když bych koukal na nějakou severskou depresívu. Líbí se mi, jak speciálně Maďaři se svým humorem umí být absurdní a tady to vychytali vysloveně parádně. Závěrečný moment je jen takovým příjemným zpestřením, které mě donutilo zamyslet se nad tím, co jsem vlastně viděl. Jako celek ale film funguje skvěle a je fajn vidět, že i lidé s nemocí pohybového ústrojí nebo na vozíku si dokáží udělat legraci sami ze sebe. Respekt a oceňuji film i jako celek. Stylově podobné jako belgická Hasta La Vista.(28.6.2017)

 • Tosi
  ***

  Přijde mi, že všichni mad'arští režiséři mají takové parádní jména. No, ale k filmu. V hlavní roli vozíčkáři, to je dejme tomu zajímavý nápad, navíc scénář nevelel cítit laciný soucit a sympatie. Tempo filmu je taky dobré, těžko říct, proč mě film vlastně víc nechytnul. Čekal jsem odvážnější humor a víc sebeironie, takhle tam bylo od každého žánru něco a to u mě nezabodovalo(28.6.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Ve Švédsku a Dánsku dávají hendikepovanejm poukázky do bordelu." Je-li to pravda, tak hluboká poklona, při které mi rupnou záda a stěhuju se na sever pro poukázky. Ovšem v tomto snímku jde o sex jen okrajově a to je škoda, protože by to určitě přineslo nejeden zábavný moment. Jenže tady jsou ve hře comicsoví zabijáci na invalidních vozících, což je nápad hodný velké zábavy, ale ta se dostavovala jen výjimečně - při shybech s vozíkem, při souboji s číselníkem automatu nebo při "rybaření". Jinak je to jen mafiánská story okresního formátu.(26.1.2018)

 • - Režiséra k natočení snímku inspirovala osobní zkušenost z dobrovolnické práce s postiženými. (Zdroj: MFF KV)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Top Gun: Maverick | Nip Tuck S05E21-22 FINAL FRENCH HDTV | Dragon City 8.10