poster

Záhada Silver Lake

 • USA

  Under the Silver Lake

 • Slovensko

  Záhada Silver Lake

Mysteriózní / Thriller / Komedie / Krimi / Drama

USA, 2018, 139 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  *****

  Občas se prostě odnikud zjeví film, kterej stačí vidět klidně jenom jednou, ale člověk ví, že se do něj bezmezně zamiloval, a že je to láska na celej život. A protože největším a nejspolehlivějším divákovým motorem je zvědavost, tak nezapomínejte mít po celou dobu tohohle roztomilýho mindfucku oči doširoka zavřený, aby vám náhodou neunikla nějaká sladká haluz. Mrazí mě ještě dlouho po skončení titulků a věřim tomu, že láskyplnější pomník Hitchcockovi, X-files a Donniemu Darkovi už po Silver Lake nikdy nikdo nepostaví. Rozhodně ne v dohlednejch éonech.(13.1.2019)

 • Anderton
  ****

  Záhada Silver Lake je tak extrémne záhadná, že som v nej hltal každý záber, každý detail a neskutočne sa tešil, ako to do seba v závere všetko krásne zapadne a prečo zrovna pri tom dialógu bol nad postavami zrovna ten plagát s tým konkrétnym filmom. No, ono ústredná zápletka celkom slušne do seba aj zapadne, ale to ostatné, to ostane vo hviezdach, až kým to tí najväčší nerdi na svete nevyriešia. Problém ale nie je v tom, čo všetko mi (ne)uniklo, respektíve čo všetko som si (ne)dokázal spojiť, ale jednoducho iba v tom, že vyriešenie onej ústrednej zápletky proste nie je tak cool a katarzné, ako byť mohlo. Inak ale vnímam Silver Lake ako silný a intelektuálne podnetný zážitok, ktorý ma po celý čas nesmierne bavilo sledovať, len výsledný dojem z celku nie je vďaka poslednej polhodine zrovna dokonalý. Možno ale jedno pozretie nestačí...(12.12.2018)

 • Hismael
  ****

  Myšlenka asi byla vymyslet něco hodně zvláštního a konspiračního. Základ se docela povedl, ale různé věci okolo jsou slepené i na místech, kde do sebe příliš nezapadají, nebo se jim těžko dá věřit, vzhledem ke spoustě zvláštním náhodám. Ani po více jak hodině nebudete tušit o co tam vlastně jde a navíc vám bude připadat, že film běží už tak 2 hodiny. Téměř na konci se konečně divák dozví hlavní motiv toho všeho a začne mít pocit, že přijde velké finále. Na to je už ale příliš pozdě a tak film paradoxně skončí nejvíc obyčejně jak to jen jde. I přes poměrně negativní kometář děj dokáže velmi dobře držet pozornost a rozjede něco, kde originalita rozhodně nechybí.(23.12.2018)

 • Goldbeater
  ****

  Zábavný moderní film-noir podvratně si pohrávající s divákem a jeho snahou interpretovat skryté významy, které možná ani interpretovat nelze. Talentovaný David Robert Mitchell vypráví popkulturními odkazy nabitou odyseu směřující do slepé uličky, v mnoha scénách přitom silně cituje Alfreda Hitchcocka a osidluje tajuplné prostředí Los Angeles velkým množstvím bizarních postav. Andrew Garfield schopně nese nelehký příběh na svých bedrech a velmi dobře baví. Já bych tu hravou báchorku Mitchellovi klidně ještě další hodinu žral. [SITGES 2018](22.10.2018)

 • Iggy
  *****

  Mě tam těch popkulturních odkazů nepřijde zase nějak moc a ani mi nepřijde, že by to bylo příliš „confusing, too cryptic and lacking in answers“ a tím pádem ani označení, že je to takový plytčí Lynch, podle mě není fér, přijde mi to docela srovnatelné. Nejvíc mi to připomnělo Inherent Vice od PTA, které bylo přijato prakticky úplně stejně rozporuplně. Snad jen to rozuzlení (scéna na místě mimo mapy) mi přišlo lehce slabší, to bych klidně vypustil a ukončil to tak nějak nijak, do ztracena, co by ne? A hezky je tu ukázané i současné LA, z kterého většinou vidíme jen jeho studiovou podobu, i když se v něm odehrává snad každý druhý film.(27.1.2019)

 • - Riley Keough (představitelka Sarah) si kvůli roli obarvila vlasy na blond. (Hellierer)

 • - Riley Keough (představitelka Sarah) si kvůli roli obarvila vlasy na blond. (Hellierer)

 • - Natáčení začalo 31. října 2016, natáčelo se v Kalifornii. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
왜그래 풍상씨 15 16회 합본.E08.190131.720p NEXT.mp4 | Far Away | Ibara no O Aka King of Thorn (2009)