poster

Maudie

 • Irsko

  Maudie

 • Slovensko

  Maudie

  (festivalový název)
 • Nový Zéland

  Maudie

 • Velká Británie

  Maudie

Životopisný / Drama / Romantický

Irsko / Kanada, 2016, 115 min

Režie:

Aisling Walsh

Scénář:

Sherry White

Kamera:

Guy Godfree

Producenti:

Bob Cooper

Scénografie:

John Hand

Kostýmy:

Trysha Bakker
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  *****

  Viete čo mám na filmoch najradšej? Keď ma dokážu preniesť do iného sveta, ktorý by som bez nich nemal možnosť vidieť svojimi vlastnými očami. A v momente, ako také filmy objavím, musím ich oceniť, lebo to nie je len pre mňa dobrá zábava, no stane sa z toho skutočný zážitok. Presne takto som sa cítil, keď som minulý rok mal možnosť vidieť "Nocturnal Animals". Tento rok som videl nejaké vynikajúce filmy, ale chýbal mi film, o ktorom by som mohol hovoriť v takých superlatívach. Až dodnes. "Maudie" presne stelesňuje všetko, čo som od filmu chcel. Povedal mi zaujímavý príbeh, o ktorom som doteraz nevedel. Povedal mi ho skrz postavy, ktoré som si obľúbil, mal v sebe vynikajúcu hudbu a úžasnú atmosféru a po celý čas bol maximálne úprimný. Vzťah Maud a Everetta je úprimný. Šťastné a vtipné momentky sú úprimné. Smutné momentky sú úprimné. Dokonca ani nechce ísť cestou, aby z toho urobili gýčový film, alebo sa zapáčili svojim divákom. Len chce povedať úprimne všetky udalosti tak, ako boli a nič nezakryť a nezafarbiť. Ako príklad poviem, že je tu scénka, kde sa Maud dozvie nepríjemné tajomstvo, ktoré pred ňou roky jej rodina tajila. A jej reakcia a záverečná rezolúcia tohto momentu je absolútne vierohodná a skvele spracovaná. Nie je nič, čo by som na tom vytkol. Sally Hawkins je vynikajúca v tejto role a absolútne si neviem predstaviť nikoho iného do tejto role. Nevidel som herečku, ale naopak som mal pred očami skutočnú Maud. Ethan Hawke je rovnako vynikajúci a obaja majú medzi sebou vynikajúcu chémiu. Uveril by som im to v skutočnosti. Bez debaty. Plus aj zábery na prírodu, alebo len zapadajúce slnko. Tie nádherné farby, ktoré tam vzniknú sú absolútne nádherné. "Maudie" doporučujem všetkým, ktorí majú radi filmy. Neviem čo viac by som dodal než fakt, že tento film je úžasný. Bezhranične úžasný. Pozrite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: A+(6.10.2017)

 • misterz
  ****

  Nádherne spracovaný životopisný snímok o jednom veľmi sympatickom človeku - žienke s veľkým srdcom a nesmierne krásnym vnútrom... Je to síce ako voziť drevo do lesa, ale musím sa aj ja pridať. Výkon S. Hawkins je dychberúci a jednoznačne hrá prím naprieč celým filmom. Tú dámu by mal čakať oscar. Aj čo sa týka samotného príbehu tak som spokojný. Napriek pomalšiemu tempu zaujímavé, dramaticky silné a smerom ku koncu i s konštantne narastajúcou emotívnou stránkou. Silný nadpriemer. 85/100(9.11.2017)

 • Lacike
  ***

  Na môj vkus az prilis pomaly a nedostatocne sladky mix zivotopisneho filmu a romantiky. Na jednej strane ocenujem, ze to bolo vykreslene bez nejakeho velkeho prikraslenia a tak je Everett ztvarneny ako dost nesympaticky chlapik, ktory nema problem Maud ustedrit aj nejaku tu tvrdu facku. Na druhe strane sa mi to dvakrat prijemne nesledovalo. Velkym plusom filmu je famozny vykon Sally Hawkins ako zhrbenej a chorlavej Maud. Skoda len, ze to ma tak nezazivne tempo a poriadna emotivna scena tam je len jedna. Takze vysledkom je pre mna len jednohubka, ktoru si znova nepustim. 6/10.(26.12.2017)

 • lubospoti
  ****

  Někdy je film láska na první pohled. Někdy se k tomu zalíbení musí divák prokousat. První polovinu snímku jsem si říkal, že je to jen laciná lovestory primárně zaměřená na ždímání emocí. Ale postupem času jsem zjistil, že je v něm daleko víc než na první pohled vypadá. A uvědomil jsem si, že přesně tenhle příběh se odehrává mezi dvěma hlavními postavami (mimochodem velmi dobře zahranými).(4.11.2017)

 • Jinny
  ****

  Sympatické biografické drama a nezvyklá love story. Maud je i přes těžkou artritidu pozitivní, trpělivě snáší výpady proti své osobě a nakonec je i překvapivě silná a stojí si za svým. Jejím protějškem je hrubián a emocionální pařez Everett, který navzdory svojí povaze dovolí Maud nastěhovat se do svého domu (a postele a srdce). Druhým tématem filmu jsou její rozkošné naivistické kresby, jejichž úspěch jí dodá sebevědomí. Ve zkratce jde o příběh losera, který ke štěstí přišel, a je podaný odpovídajícím sentimentálním způsobem, ačkoliv ve vesnických kulisách. Poselství filmu ho ale u mě vyšvihlo na čtyři hvězdy z pěti.(20.12.2017)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 2. září 2016 na Telluride Film Festival. (BMW12)

 • - Spoiler: Manžel Maud (Sally Hawkins) - Everett Lewis (Ethan Hawke), byl zavražděn při pokusu o vykradení jeho domu v roce 1979. (schwita)

 • - Snímok bol v príprave celkovo trinásť rokov a kamery bežali počas šiestich týždňoch na jeseň roku 2015 (posledný záber patril zimnej krajine a bol natočený koncom januára 2016). Paralelne s týmto snímkom bol o Maudie pripravovaný aj ďalší film, kde ju mala stvárniť Rachel McAdams, z toho ale nakoniec zišlo. (classic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Elnare Abdullayeva Sari Bulaq Semkir Toyu 2018 Mp3 | Lot of 100 Used ASSORTED DVD Movies - 100 Bulk DVDs - Used DVDs Lot - Wholesale $29.95 2d left | Castle (2009)