poster

Nebezpečný útěk

 • anglický

  Narrow Margin

 • slovenský

  Nebezpečný útek

Akční / Thriller

USA, 1990, 97 min

Režie:

Peter Hyams

Scénář:

Peter Hyams, Earl Felton (původní scénář), Martin Goldsmith (původní scénář)

Kamera:

Peter Hyams

Producenti:

Jonathan A. Zimbert

Střih:

James Mitchell

Scénografie:

Joel Schiller
(další profese)
 • honajz
  ***

  Vynikající začátek, kde je vše přesně načasováno, pokazí zbývající dvě třetiny filmu, a nejvíce závěrečné scény. Některé věci logicky nedávají smysl (např. jak se zločinci mezi sebou domlouvali, když si z vrtulníku nebrali vysílačku? - viz první zastávka; jak vůbec mohli být na začátku sledovaní?; proč nikdo ve vhodné chvíli nepoužil nouzovou brzdu?; jak mohl obyčejný advokát převézt profíky?; proč advokáta ve vlaku zloduši nesledovali na každém kroku, ale pokuřovali si v jídelním voze? Sledováním by neměl, kde se ukrýt nebo jak s ženskou mluvit.; proč nezdrhli druhou stranou vlaku?; proč nezasvětil víc lidí z vlaku /kuchaře, číšníky, strojvedoucího, průvodčího.../, kteří by mu mohli pomoci proti dvěma chlápkům? atd., atd.) a celá ta výborná výstavba první třetiny filmu, kterou jako by psal někdo jiný, jde postupně do kytek až k WTF konci. Ale u Hyamse to tak bývá často - dobré nakročení, zajímavý námět, ale totální selhání v ukočírování filmu a příběhu až do konce.(12.1.2014)

 • GeusX
  ****

  Dneska se to zdá být jako rutina, standardní thriller. To je hold osud valné většiny starších akčních filmů a thrillerů viděných diváky, kteří při filmové premiéře třeba ještě nespatřili světlo světa a odkojeni byli superefektními megafilmy filmy. Pro mne jako pamětníka, co si film užíval na véháeskách, je to však trochu nostalgicky důvod k přimhouření očka. Nebezpečný útěk je solidně zpracovaný thriller, který jistě žádného fandu tohoto žánru neurazí a určitě to nebude promarněný čas u televizní bedny.(2.1.2019)

 • Wacoslav1
  ***

  Prumernej film v tom vlaku bych cekal vic akce nicmene asi nektery ty zabery nebudou tak spatny kdyz se hodily vykradaci Wynorskemu do jeho mrtveho bodu jinak tenhle film tak trochu balancuje mezi akci a klasickou kriminalkou poradne vsak neni ani jednim z toho nastesti Hackman svym charizma lecos zachranil uslo to(31.10.2012)

 • Pohrobek
  ***

  Svou podstatou neuvěřitelné béčko, i když velká většina filmů na tohle brdo vznikla až po Nebezpečném útěku. To, co nás většinou na takovýchto filmech štve, tedy na hlavu postavený minimalismus, 3-4 hlavní herci a asi dalších pět komparsistů plus vyloženě "jednotvárné" prostředí, tady kupodivu působí takřka mile komorně a příjemně "domácky". I když můsíme být velmi, velmi milosrdní, abychom na tuhle hru přistoupili a vzali film na milost. Jednu velkou výhodu oproti záplavě konkurentů podle naprosto stejného scénáře to ale stejně má: shrbený Hackman v akčních scénách sice působí mírně směšně, ale přece jenom je to stále herec, na kterého se dá koukat.(28.4.2005)

 • tron
  **

  Aj keď nahodenie ústrednej zápletky o svedkyni a jej ochrancovi s tvárou rázneho veterána Genea Hackmana evokuje, že Hyams sa nám pohitchcockoval, producentská akčná dvojka Kassar & Vajna zasa napovedá, že sa skôr budeme blížiť ak aj nie práve k TERMINÁTOROM, tak aspoň k variácii na SMRTONOSNÚ PASCU. Takže nakoniec je NEBEZPEČNÝ ÚTEK niečo uprostred a aby som povedal pravdu, celkom ma bavil. Hlavne prvú polovicu. Potom sa naplno ukázalo, aký je Hyams priemerný režisér a podpriemerný scenárista a už to nezachránila ani prechádza po streche vlaku, rútiaceho sa krásnymi kanadskými horami.(21.11.2005)

 • - Keď Robert (Gene Hackman) a Carol (Anne Archer) unikajú z chaty autom, kmeň padnutého stromu im poškodí čelné sklo. O pár záberov neskôr je sklo opäť celé a následne znova poškodené. (mijec)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Aggretsuko | Cheuk-Ling Tin | Bagh Bandi Khela (2018)