poster

Outland

 • Česko

  Třetí měsíc Jupitera

 • Velká Británie

  Outland

Akční / Krimi / Sci-Fi / Thriller / Western

Velká Británie, 1981, 109 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  ***

  Sci-fi variace na western V PRAVÉ POLEDNE přenášející spravedlivý osamocený boj jednoho proti přesile z Divokého Západu do vesmíru může překvapit příjemnou civilností, ale zároveň se divák neubrání otázce proč. Co z toho, když z žánru vytěží jen pár pěkných úmrtí (dekomprese) a nadmíru efektní finále? Krom toho filmu hodně dává tradičně dobrý Connery a výborná výprava, nad kterou musí (nejen) každý sci-fista zaslintat. Přesto OUTLAND ani dnes neurazí a svého času dokonce přihrál Hyamsovi režii pokračování 2001: VESMÍRNÉ ODYSSEY.(26.11.2007)

 • igi B.
  ****

  Dobrá vesmírná krimi (využívající v úloze šerifa i prvky westernového žánru), napínavý jednoduchý příběh bez zbytečných žánrových klišé a nadbytečné akce - a přes nutných pár nelogičností v chování postav v podmínkách ve vesmíru či aplikaci fyzikálních zákonů v ději jde každopádně o zajímavý počin v rámci žánru. One man show Seana Conneryho jako šerifa stojícího >sám proti všem< na straně pozemského zákona i tam kdesi u Jupitera... Možná nuda pro trumpety ujíždějící na slátaninách typu "Total Recall"... - a ejhle, jak je vše pomatené: Tenhle film atmosférou i zpracováním T.R. daleko převyšuje, ovšem ku slávě mu to moc nepomohlo. Tři a půl hvězdičky za film - z nutnosti pak po rozvaze zaokrouhleno nahoru za to poctivé meziplanetární napětí...(6.5.2006)

 • dobytek
  **

  Správnej polda řeší dilema, jestli je důležitější rodina nebo jeho práce a nakonec zvládne oboje. V kolika filmech jsem už podobnej příběh viděl? Tady je rozdíl akorát v tom, že se děj odehrává ve vesmíru. Vzhledem k tomu, že v tom hraje Sean Connery a od režiséra jsem znal film Kozoroh 1, čekal jsem přecejenom nějaký trochu "inteligentní" sci-fi ve stylu třeba Blade Runnera. Ale scénář je spíš z kategorie akční béčko. Jenže zároveň to ani neni vyloženě nějaká akční zábava, kde by byl hláškující hlavní hrdina, kterej za sebou nechává hromady mrtvol a kaluže krve. Prostě je to takový nemastný, neslaný, ani ryba, ani rak. Nutno dodat, že si teda filmaři celkem slušně vyhráli s nejrůznějšíma kulisama a dekoracema a ta základna vypadala fakt hodně vymakaně. O to víc zamrzí, že se při natáčení nikdo nezamyslel nad různejma blbostma typu, že třeba chvíli je na tý planetě normální gravitace, chvíli téměř beztížnej stav, pak je v tom beztížnym stavu najednou hroznej problém vyšplhat na římsu a podobně...(25.11.2011)

 • Lacike
  **

  Klasicka nudna kriminalka odohravajuca sa v sci-fi kulisach na vesmirnej rafinerii. Pripad vrazd, ktory sa vysetruje je dost nezaujimavy. Connery tu ako vysetrovatel nema prilezitost cokolvek zaujimave predviest. Rovnako ako zvysok hercov, ktory ani nestoja za rec. Jedine co sa mi pacilo, boli vsetky tie nadherne vesmirne miniatury celej stanice a zaroven solidne prepracovane interiery. Technicka stranka je proste aj po rokoch super. Az som si pomyslel, ze je jej skoda na tak nudny film. 3/10.(16.7.2016)

 • Rob Roy
  ***

  (BLU RAY) Celkem nevýživná variace na High Noon, kterou drží Conneryho charizma a hlavně (pro mě dost překvapivě, čekal jsme že jde o lacinější záležitost) prvoligový sci-fi design interiérů, který je bez problémů na úrovni třeba s prvním Vetřelcem, prostě radost na všechny ty chodby a ubikace pohledět. Jinak se toho ve filmu moc neděje.(29.7.2012)

 • - Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films - Saturn ´82 (USA): - Cena pro nejlepší herečku ve vedlejší roli (Frances Sternhagen). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Chuukan Kanriroku Tonegawa | Bí Mật Của Thiên Kim | ReCore: Definitive Edition (2018) [MULTI10]