poster

Příběh služebnice (TV seriál)

 • USA

  The Handmaid's Tale

 • Slovensko

  Príbeh služobníčky

Drama / Sci-Fi

USA, 2017 - 2019, 30 h 34 min (Minutáž: 47–60 min)

Tvůrci:

Bruce Miller

Předloha:

Margaret Atwood (kniha)

Hudba:

Adam Taylor

Hrají:

Elisabeth Moss, Alexis Bledel, O.T. Fagbenle, Joseph Fiennes, Max Minghella, Yvonne Strahovski, Samira Wiley, Amanda Brugel, Ever Carradine, Madeline Brewer, Robert Curtis Brown, Kristen Gutoskie, Edie Inksetter, Stephen Kunken, Jim Cummings, Shane Daly, Cyndy Day, Ann Dowd, Kim Roberts, Bea Santos, Erin Way, Shane Daly, Kristian Bruun, Nina Kiri, Amish Patel, Tattiawna Jones, Jenessa Grant, Zabryna Guevara, Ben Lewis, Christian Lloyd, Kirsten Johnson, Adrian Griffin, Meghan Allen, Clea DuVall, Jonathan Malen, Marisa Tomei, Tim Ransom, Bahia Watson, Jordana Blake, John Carroll Lynch, Nicky Guadagni, Janet Pinnick, Mark Wiebe, Cherry Jones, Philip Craig, Vas Saranga, Joanna Douglas, Trevor Hayes, Yahya Abdul-Mateen II, Kelly Jenrette, Greg Bryk, Sydney Sweeney, Soo Garay, Paula Boudreau, Margaret Atwood, Elise Bauman, Christopher Thompson, Rebecca Rittenhouse, Krista Morin, Nina Iordanova, James Gilbert, Karen Robinson, Dan Beirne, Christian Barillas, Marvin Kaye, Sam Jaeger, Bradley Whitford, Julie Dretzin, Chris Gillett, David Tompa, Vanessa Matsui, Oprah Winfrey, Lesleh Donaldson, David Kirby, Angela Thompson, Julia Chantrey
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  ***

  Z očekávaného intenzivně prožívaného vztahu se vyklubala dvě rozpačitá rande. Vzájemné oťukávání skončilo poznáním, že seriál odkládám k ledu, resp. do šuplíku děl, které stojí za to zhlédnout, až si zlámu obě nohy a dojdou atraktivnější a zajímavější tituly. To, co se postavilo mezi mě a Příběh služebnice, není režisér ani herci, ale samotná Margaret Atwood. Její svět totalitní společnosti podle mého stojí na příliš vratkých základech, neuvěřil jsem v jeho existenci, a tudíž mě přes nepopiratelné scénáristické i další kvality nic nemotivovalo k tomu, ponořit se do něj. Podle mého by se vyvíjela krize a režim z ní vzešlý úplně jinak a měl by jiné parametry. Alternativní historie i projektování blízké či vzdálené budoucnosti má smysl, ale měly by se držet logiky. Tři hvězdičky jsou vyjádřením kvalit řemeslné stránky projektu a pro tentokrát se i vzdám procentuálního hodnocení.(20.1.2019)

 • Chrustyn
  ****

  Působivý seriál, který se nesnaží o nic velkolepého a spíše se zaměřuje na komorní pojetí a postavy v čele s vynikající Elisabeth Moss, jako Offred. Škoda, že i zde jsou typické seriálové příznaky, kdy jsou jednotlivé díly zbytečně natahované a místo vysvětlování důležitých věcí, na diváka kupí informace, který děj příliš neposouvají. Jsem zvědav, co si na nás připraví druhá série. 2. série **** kvalitativně na velice podobné úrovni, kdy se dočkáme několika zásadních zvratů a změn, přibudou i ubudou nějaké postavy a výborné díly střídají ty průměrnější.(10.11.2017)

 • 3DD!3
  ****

  Zajímavá vize dystopické společnosti, kde se plodné ženy mění na inkubátory pro velitelskou smetánku. Skvělá práce s dávkováním informací je podpořena výbornými hereckými výkony. Mossová působí jako chytrá ženská vržená do noční můry uvěřitelně a bílý čepeček jí sekne. Atwoodová navrhla inteligentní a fungující svět s postavami, které zaujmou a první série v končí v dokonalé synchronicitě, přesně ve chvíli kdy děj i hlavní hrdinka vstupují do nové fáze, která nechá to co jsme znali daleko v prachu. Technologické vychytávky budoucnosti zcela chybí, jen pár slov o solární energii a chytřejším využívání lidské pracovní síly. Těším se na poznávání toho světa, je až mrazivě aktuální.(1.10.2017)

 • slunicko2
  ****

  Teokratická dystopická diktatura řeší neplodnost lidstva. 1) Seriál ve srovnání s filmem jednoznačně boduje v zobrazení detailů každodenního života i v náčrtu psychologického pozadí hlavních postav. Plod buď požehnán. Kéž Bůh dopřeje._____ 2) Stejně jako film se i seriál zmiňuje o sociální struktuře společnosti, hospodářství a postavení Republiky Gileád ve světě jen v náznacích._____ 3) Množství zdržujících flashbacků se podílí na hlavním nedostatku díla - hrůzyplné rozvláčnosti a z ní plynoucí nudy, která mě v některých dílech vedla až k úvahám, že televizi vypnu. Byla by to ale škoda, protože ke konci má první řada až čtyřhvězdičkové parametry._____ 4) Zaujal mě 32letý přitažlivý Max Minghella (velitelův řidič Nick) a neobyčejně výstižná 35letá Elisabeth Mossová (služebnice Offred)._____ 5) 28.8.2018 - Druhá řada opakuje všechny přednosti i negativa řady prvé...skvělou atmosféru, jakož i nudící rozplizlost.(7.10.2017)

 • kajas
  ***

  Margaret Atwoodová bezesporu stvořila zajímavý postapokalypitický svět, ve kterém jsou ženy (a to jak Služebnice, tak jim nadřazené Manželky) trestány za to, že se "tak hodně zaměřily na akademickou práci a profesionální ambice, že zapomněly na své skutečné poslání". Po zhlédnutí filmové adaptace z 90. let jsem se těšila na lepší propracování děsivé republiky Gileád a na lépe zahrané postavy. Obojího jsem se vlastně dočkala (i když mi pořád chybí skutečná ukázka proměny Spojených států v Gileád), hereckým výkonům skutečně nelze nic vytknout, ale mám se seriálem jeden zásadní problém, a to hlavní hrdinku. Pokud se mnohem více těším na osudy vedlejších charakterů - Janine, Emily, Moiry, dokonce i "záporačky" Sereny - než na další útrpné pohledy June/Offred, je to špatně. Neměla jsem potřebu okamžitě zapínat další epizodu, emocionálně mě žádná scéna nezasáhla (možná proto, že nejsem matka). Na třetí řadu se tak podívám jenom díky zmiňovaným vedlejším hrdinkám...(5.8.2018)

 • - Elisabeth Moss, která ztvárnila hlavní postavu, hrála ve většině scén nenalíčená. (morgos)

 • - Narozdíl od knižní předlohy se v seriálu oběvují i černoši a černošky. V knize jsou všechny postavy pouze běloši a bělošky. (morgos)

 • - Seriál byl natočen v Kanadě. (morgos)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Hunter x Hunter | Bruce Chambers | The Royal Tutor