Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Adam Bernau

  Že ten po všech stránkách vynikající první díl filmu bezprostředně po závěrečné scéně zabijeme mluvícími hlavami pamětníků (při vší úctě nicneříkajícími), to napadlo autory, nebo nějakého troubu z ČT? Celkově to nicméně vypadá, že Ondříček po několika výtvorech různé kvality vyzrál v režiséra, který umí udělat film jako ze známých českých tvůrců málokdo, resp. skoro nikdo, a který si (konečně!) umí vybrat tvůrčí kolektiv. Scénář, reálie, scéna, dramatický sled, Taclík(!) s Issovou, oběma mladými i všichni další. Skvěle pojatá hudba, jak dějová, tak doprovodná. Na tv film skvělá kamera a střih. A ačkoli jsme podobný příběh mohli ve všech jeho složkách stokrát vidět např. v běžné americké produkci, teprve tady ho vidím vyprávěna tak, že se mě opravdu může dotýkat, což samozřejmě není dáno jen objektivní kvalitou, ale také konkrétním vztahem mezi divákem a dílem - především ale musí jít o film, ke ktrému je mi vůbec možno si nějaký vztah (nezaměňovat prosím se "vztahem k postavám") vytvořit. Dukla61 je takovým filmem. (A Enšpígle, když už jsme u toho šajnu, tak ne, Issová nepřehrává, to jen možná tobě chybí srovnávací materiál z reálného světa.)(27.5.2018)

 • campix
  ****

  Po Metanolu v krátké době další velmi kvalitní televizní tvorba, která zastiňuje většinu celovečerní produkce. Jak název napovídá Dukla 61 se točí kolem největší důlní tragédie na našem území. Příjemným potěšením je, že nejde pouze o boj horníků v hlubinách dolu, ale nejdůležitější je pravděpodobně sociální přesah a zrcadlo tehdejší společnosti v těchto regionech. Postavení horníků a celková sociální situace těchto vrstev. Herecky v pořádku, jenom dlouho trvá než si zvyknete na přízvuk nerodilých Moraváků. Několik charakterů bylo vyloženě otravných a jejich motivace a činy přinejmenším hodně podivné, ale celkově velmi kvalitně technicky zpracovaný a obsahově plný TV film, který by se neztratil ani v kino distribuci.(24.6.2018)

 • vanadium
  ****

  Chválím snahu o autentičnost použitím ostravštiny, ale z úst některých herců z Čech to bylo utrpení. Zvlášť Plzeňák Langmajer byl příšerný, jeho verze ostravštiny byla neskutečně umělá a trhala uši, naprosto neuvěřitelná. Ale jinak po všech stránkách kvalitní film s hutným námětem, tísnivou atmosférou a perfektní výpravou.(23.10.2018)

 • Vodnářka
  ***

  Havířov, tma a hrubost světa pod povrchem, drsnost i velké srdce místních uprostřed jejich krutých osudů a jedno z největších neštěstí v Československu. Námět, který se píše skoro sám a tady právě vzniká největší úskalí snímku. Je skvělé, že se do tématu Ondříček pustil, a zpracoval ho vážně solidně, bohužel se rozhodl si vystačit pouze s tím, co celá událost nedávné minulosti nabízí sama o sobě. Naprosto zde postrádám jakoukoliv vlastní invenci, nápady, které by příběhu dodaly šťávu, a snahu vytáhnout se z televizního průměru. Herecké výkony jsou často strnulé, Pražáky ostravský dialekt člověk přes veškerou snahu nenaučí, snaha přidat dějovou linku nad rámec celé katastrofy působí místy uměle a celý film se táhne. Příjemné překvapení na televizní obrazovce, jenže za mě měl snímek mnohem větší potenciál, než být pouze jednookým mezi slepými...(11.7.2018)

 • easaque
  ****

  4* nalákán mými známými i zdejším hodnocením jsem si pustil toto dvoudílné televizní dílko, a nebyl jsem zklamán. Hlavně mě potěšilo, že nejede na vlně sentimentu a přehnaných citových vydíraček. Navíc se postavy chovají docela přirozeně a ostravská hantýrka ve spojení s tou havířskou je sice občas těžká k pochopení, ale sedí tam. Proto dávám palec nahoru a doporučuji dál. Ve spojení s dokumentem Černé zlato, s kterým je s tímto filmem hodně svázán a vysvětluje souvislosti a okolnosti kolem jsou to čisté 4 hvězdy. Poučné. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](22.6.2018)

 • - Z původního dolu Dukla zbyly dnes už jen poslední dvě budovy (ta zachovalá byla v postprodukci přenesena ve 3D do natočeného materiálu), proto tvůrci film natáčeli v dole nedaleko Rakovníka. Zavítali také do dolů v Karviné, Ostravě, Frýdku-Místku či Dolu Julius Fučík v Orlové. Natáčelo se v exteriérech měst Havířov a Příbram. (SimpanzJi)

 • - Ve snímku jednu z ústředních rolí ztvárnila i herečka Martha Issová, která je v době uvedení snímku partnerkou režiséra tohoto filmu Davida Ondříčka. (majky19)

 • - Zdrojem inspirace pro filmaře byly mimo jiné i historky otce herce Roberta Mikluše, který celý život dělal v Ostravě na šachtě. (raininface)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
épisode 13 Arrow on the Doorpost | Chap 104 | Futurama (1999) Futurama: Przygody Fry'a w kosmosie