poster

Tiché místo

 • USA

  A Quiet Place

 • Slovensko

  Tiché miesto

 • Nový Zéland

  A Quiet Place

 • Velká Británie

  A Quiet Place

 • Austrálie

  A Quiet Place

 • Kanada

  A Quiet Place

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller / Drama

USA, 2018, 90 min

Režie:

John Krasinski
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Skvělý nápad, který trošičku pocukroval hororové vody roku 2018. Film, ve kterém se toho moc nenamluví, protože se odehrává v dystopickém světě, ve kterém žije mimozemská civilizace, která ničí vše, co promluví. Má to celou řadu nelogičností, ale jednoduchost a nápaditost tu vítězí nad obsahem. Napětí z filmu doslova stříká a manželský pár Emily Blunt a John Krasinski si toto rodinné hororové drama vysloveně užívá. Ostatně stejně jako divák. Jen z trochu jiného úhlu pohledu.(11.10.2018)

 • Tom Hardy
  ****

  Skvělý žánrový film, pokud mu odpustíte to, že pointu by ve skutečnosti každá příčetná společnost odhalila dávno předtím, než by situace přešla do takového extrému, a akceptujete s nadhledem finální záběr, který víc patří do pokleslé zábavy dob minulých než do současného chytrého hororu. Režijně je to každopádně velká lahůdka. Krasinski má ohromný cit pro budování napětí a i když mu občas logika hapruje, prací s herci a prostorem to prodá. Velká radost a konečně TICHO v kině.(14.5.2018)

 • tron
  ***

  Chcem dať 80%... ale nemôžem. Proste nemôžem, sorry. Rád by som prižmúril oči a nadhodnotil to s heslom „má to chyby, ale nápad je super“. Lenže nápad nie vždy stačí. Tiché miesto sa tvári ako horor roka, no ja som videl „len“ ľahký nadpriemer. Čo je samozrejme stokrát lepšie, ako céčkarská sračka, no ale proste štyri hviezdy nedám a hotovo. Na jednej strane oceňujem síce jednoduchý, ale zároveň originálny a osviežujúci „zvukový“ námet. Na strane druhej mi pripadal nelogický. Postavy sa trasú o to, aby si negrgli, ale kroky ani horiace drevo žiadne zvuky nevydávajú. Na jednej strane oceňujem nekorektný prístup (nebudem spoilerovať, ale už v prvých minútach sa stane drsnosť, aká sa bežne vo väčšine amerických hororov nestáva). Na strane druhej je dôraz kladený na postavy, vzťahy a psychológiu taký veľký, až mi to prestalo pripadať ako horor, ale skôr ako dráma. Lenže dráma nie bohvieako špičkovo napísaná a skôr štandardná, než nejako extra geniálne precítená. Je pekné, že sa kladie dôraz na postavy, vzťahy a dialógy, lenže postavy nie sú zaujímavé, dialógy sú nudné a vzťahy klišé. A keď príde rad na hororové scény, tak to nie je nič výnimočné. Mám rád v hororoch prostredie americkej farmy, páčila sa mi tu príroda, lesy, mosty, rieky.(1.6.2018)

 • akisha
  ****

  Do scény ve vaně dokonale našponovaný zážitek. Pak se to dost pokazilo a finále už nemělo takovou sílu. Mě nejvíc vadily skutečně okaté hovadiny jako - proč byl hřebík takto debilně zatlučen zrovna přesně na označeném místě na prkně? Kdo po více jak roce takhle pěkně udržuje kukuřičné pole v řádcích, ale bez strojů? SPOILER Jak mohly děti dojet v autě k domu, když to zaručeně muselo dělat také hluk? A bylo tam toho víc, pak samozřejmě již zmiňované - proč se proti příšerám dávno nepoužily zbraně na bází infrazvuku nebo tak něco, to na to za celou dobu skutečně nepřišel žádný myslitel, až to musela udělat náctiletá dívka? KONEC SPOILERU. Přitom si myslím, že spousta těchto kravin by se dala celkem jednoduše vychytat, ale přijde mi, že je snad přehlédli fakt z nepozornosti nebo tak něco... Kdyby se trochu lépe vymyslelo finále a omezily tyhle nelogičnosti, mohlo to být téměř dokonalé. I tak ale skvěle napínavý zážitek. A Emily Blunt je naprosto boží!(9.8.2018)

 • Davies182
  ****

  Nález: pohmožděniny, oděrky a škrábance na horní části těla, zejm. v oblasti předloktí, loketních kloubů a rukou. Diagnóza: noční kino s přítelkyní, promítaný film Tiché místo. EDIT: Ta hvězda dolů je čistě subjektivní deformace, indikace očekávání totiž směřovala spíše k putovnímu snímku namísto alieního Sám doma. Takže pokud to někdo odvážnej dočetl až sem, tak teď zhruba ví, co čekat, a snad si to užije víc!(7.5.2018)

 • - Film si po uvedení do kin pochvalovalo hned několik známých jmen. Pro Krasinskiho ale největší pochvala přišla od samotného krále hororu, Stephena Kinga, který na svém twitteru napsal: „Tiché Místo je neobyčejný kus práce. Úžasné hraní, ale hlavní roli zde má ticho, které přiměje diváky soustředit se jen na samotné scény. Něco takového se povede jen pár filmům. (JustMeeKatie)

 • - John Krasinski (Lee) hral aj monštrum pomocou motion capture obleku. (Astonko)

 • - Jedná se o první společný filmový projekt manželů Emily Blunt a Johna Krasinskiho. Páru byly už několikrát v minulosti nabídnuty role v romantických komedií, ale s tím, že to pro ně není to pravé, vždycky odmítli. (JustMeeKatie)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Watch now | The Dating Pr (2018) | Alina Tomnikov