poster

Skleněný

 • USA

  Glass

 • Slovensko

  Glass

 • Kanada

  Glass

 • Nový Zéland

  Glass

 • Velká Británie

  Glass

 • Austrálie

  Glass

Thriller / Drama / Sci-Fi

USA, 2019, 129 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • POMO
  ***

  Mr. Shy si s tím hodně vyhrál. Důsledně pracuje s dramatickým potenciálem všech tří hlavních postav a jejich prohlubující/blížící se interakce uvnitř jednoho baráku, graduje a baví skoumáním a rozkrýváním podstaty brilantního námětu, který stvořil před 19 lety a před 3 na něj navázal (magická myšlenka přítomnosti komiksových hrdinů v realitě), a dělá to pro něj typickou vychutnávkou vizuální kreativity, tematických odkazů a ve finálne i dvěmi pointami. Ale přesto, že to při první pointě do sebe všechno zapadá a stává se správně konspiračním a vůči divákově očekáváním originálním a odvážným, nejsem si úplně jistej, že jsem to tak chtěl. Nemluvě o druhé pointě, která tam prostě neměla být vůbec, protože na ni film absolutně není stavěný.(20.1.2019)

 • JohnnyD
  *****

  Kým Unbreakable bol komiksová dráma/thriller a Split psychologický horor, Glass je postmoderný komediálny komiks. Dokonca aj postava Jamesa McAvoya, ktorá mala byť v Split desivá, je tu skôr komediálnym prvkom. Nečudujem sa preto, že mnohí diváci ostali z tohto žánrového posunu rozčarovaní. Glass vyzerá úplne, akoby ho Shyamalan nakrútil hneď po Lady in the Water. Aj tu sa totižto pohybuje na tenkej hrane medzi komédiou a (komiksovou) fatálnosťou a to všetko dopĺňa o žánrovú meta-vrstvu. Glass je jeden z tých filmov, kde divák očakáva, čo sa stane, chce, aby sa to stalo a keď sa to stane, má na tvári široký úsmev. A po dlhšej dobe Shyamalan opäť (v menšej miere) predvádza aj svoj vizuálny talent (scéna snímaná spod mláky!).(27.1.2019)

 • InJo
  **

  Eh... Snad přes hodinu jsem ten film měl celkem rád (i když jsem asi neměl - nic moc se nestane, zato logické lapsy postupně narůstají), hlavně kvůli jeho skoro hororově-mysteriózní atmosféře (která na mě velmi dobře fungovala). Jenže když pak v poslední půlhodině konečně dojde na lámání chleba, stane se z toho vcelku unikátní přehlídka všemožných WTF, které svou nechtěnou směšností dělají ze smrtelně vážně se tvářícího filmu skoro parodii sebe sama. Jestli tohle nebude Shyamalanův konec kariéry, tak už přežije nejspíš vše... 40 %(17.1.2019)

 • Slartibarkfast
  ****

  [ČSFD projekce] A tu se nám uzavírá pomyslný trojúhelník. Hrdina, padouch a zvíře se setkávají. Film táhlý, jako flusanec Pavla Horvátha v osmdesáté sedmé minutě jeho nejtěžšího mače. Nudný, jako mistrovství světa v šachu. Akční, jako rozvod Vondráčkové a Plekance. Asi hodinu si říkáte, kam to spěje, co bude dál. A pak přijde finální scéna, která nabídne smutek, odpovědi a možnosti. Loučení s trilogií je v závěru bolestné. Nemá vítězů. Ale filmaři si ponechali ona vděčná zadní vrátka. Ukončili jednu kapitolu, aby snad mohli začít psát novou. Pro mnohé zklamání, pro mne jistá satisfakce po druhém díle. Sbohem, Davide Dunne. 70%(16.1.2019)

 • Allien.9
  **

  "Vyvolený" je zvláštní drama s inklinací ke komiksovce, "Rozpolcený" příjemné devadesátkové béčko s božským McAvoyem a "Skleněný" je Průser roku 2019 s bombastickým trailerem. Shyamalan se nechal unést přívalem dávno ztraceného obdivu a úplně zapomněl, že má před sebou ještě jeden film. Tak roztěkaný, překombinovaný a zároveň nudný film (plný do nebe volajících nesmyslů a směšných zvratů) jsem už dlouho neviděla; viz komentář Tft. Tohle mohl být kult, ku*va!(18.1.2019)

 • - Natáčelo se od 2. října do 4. prosince 2017 v Pensylvánii. (Varan)

 • - M. Night Shyamalan, režisér filmu, si střihne malou roli v úvodu filmu, kde se v obchůdku u Davida Dunna (Bruce Willis) snaží nakoupit bezpečnostní zařízení. (necisty)

 • - Kevin Wendell Crumb (James McAvoy) má v sobě 23 osobností a pak přibude 24. Ve filmu Rozpolcený (2016) jich bylo natočeno 9 a v Skleněný 20. Nikdy se neukázali všechny osobnosti v jednom filmu. (BadExHuman22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Christopher Van Jura | Jannat E Milan | Queer as Folk