poster

Důvěrný nepřítel

 • Slovensko

  Dôverný nepriateľ

 • anglický

  Intimate Enemy

Mysteriózní / Thriller / Drama

Česko / Slovensko, 2018, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • luka4615
  **

  Do kina jsem šel s nulovým očekáváním a v některých momentech filmu jsem byl, k mému velkému údivu, příjemně překvapen. Důvěrný Nepřítel má totiž zajímavou nosnou myšlenku, což v kombinaci s temnějším tónem filmu a faktem, že na něčem podobném se ve skutečnosti vážně pracuje a některé fragmenty této technologie jsou dostupné již dnes, vytváří tísňivou a vtahující podívanou. Bohužel, celý tento slibný start zcela zanikne v tváří tvář děravému scénáři, velkému množství “WTF” momentů a neúměrné délce. Ve finále tedy dostaneme snímek, jehož celkové ambice dalece převyšují schopnosti tvůrců. Škoda, potenciál natočit skvělý film zde vážně byl. PS: Gabrielu Marcinkovou chci domů! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice)(1.9.2018)

 • Acrobat
  **

  Tak veci sa majú tak, že ešte keď ju robkal vo vani človek mu veril:) ale závory a nemocnica a tramvaj? No tu už niekto odkukal Eagle Eye. Haniť sa dá, opäť statické tempo, prednesy dialógov. Ale tentokrát pridali aspoň dážď,búrku, viac tmy, náznak nejakej ten naháňačky, dobrú myšlienku tej IT techniky. Do takého domu ani za mak. Ale nie preto že sa bojíte 1 a 0. Ale o tom aby mal človek nad sebou kontrolu. Na slovenské pomery dobré. Osobne som však schopný to tolerovať len ak si sám sebe hovorím, že išlo o sci-fi thriller. (videné 27.1.2019, HDrip)(28.1.2019)

 • jefff
  ****

  Mouchy film má, ale pravdou je, že se s tím Janák popral vlastně dobře. Je vidět, že nakoukával zahraniční bijáky a leccos okoukal. Povedl se i casting, především pak Marcinková byla opravdu skvělá a film po většinu stopáže táhla. Nepřítel má i slušnou atmosféru, napětí, jen zvraty byly takové nedotažené. Jinak palec nahoru.(21.1.2019)

 • _DAVE_
  *

  Námět ok, neustále řešíme co, kdo a jakým způsobem nás sleduje, odposlouchává atd. Na laptopech lepíme flastr přes webku, telefon nám oznamuje, že poblíž je obchod se zbožím, co jste si ho nedávno prohlíželi na internetu. Až tady fajn, ale scénář a to zpracování???? Co jste čadil pane Janáku? Všechno se zde snaží být tak "cool", až nikdo ani trochu neřeší, že to vlastně naprosto nedává smysl...(29.9.2018)

 • Snorlax
  ****

  Slovenská současná herecká generace je na tom mnohem lépe než ta česká. Vynikne to obzvláště zde, kde skvělá Marcinková má tvořit pár s naprosto nevěrohodným Dykem, který se tváří jako vždy unyle. Samotný film má dobře vystavěnou atmosféru, nebýt pokusu o automobilovou honičku, ani bych nenašla zásadní chybu. Upřímně, není to na čisté 4, ale tak nízké hodnocení, jakým snímek častují místní uživatelé, si film nezaslouží.(9.2.2019)

 • - Zbraň použitá ve filmu je odstřelovací puška SVD dragunov. (K98)

 • - Natáčelo se v Bratislavě a ve Vysokých Tatrách na Slovensku a v Praze. Natáčelo se 38 dní. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
IO (2019) | Radiant 08 VOSTFR | Wishfart