poster

Papillon

 • Velká Británie

  Papillon

Životopisný / Krimi / Drama

Srbsko / Černá Hora / Malta / USA, 2017, 133 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DonBraso
  ****

  Původního motýla jsem neviděl sakra dlouho,takže vlastně přišlo vhod i tento remake s jinýma hercema.Tak jasně,nemá cenu porovnávat,ale vlastně tu nic jiného moc člověku nezbyde.Já si už originál moc nepamatuji,ale tady to bylo více snesitelnější pro větší publikum,kterým se třeba Schaffnerova verze až tak moc nelíbila.Vcelku děj slušně odcejpá,jen samozřejmě na samotce je mírná nuda a režisér tu musel prostě zůstat.Vlastně díky tomu,že se i vcelku dost střihlo do saka,tak jste pořád někde na útěku.K ústřední dvojici takovou vazbu si divák přímo neudělá,což je prostě velký fakt.Tím se sráží hodnota filmu.Nechci říct,že by to bylo hrozný,ale nějak to pouto,touha byla jen na papíře.Na horší čtyři u mě ano.75%(12.11.2018)

 • chelseaman22
  ****

  Obávaná konfrontace s Motýlkem dopadla na výbornou. Dvouhodinový epos o strastech neoprávněně uvězněného frantíka je v návaznosti na zanedbatelný rozpočet zdařilým počinem, který v divákovi zaseje vzpomínky na nebohého Danta uvězněného na doživotí na ostrově If. Z pohledu scénáře není filmu co vytknout. 75% Celosvětový příjem k 12. 1. 2018: $4,516,580(12.1.2019)

 • M.i.k.e
  **

  nikdy jsem nebyl fanoušek původního Motýlka,protože ač se mu nedá upřít olbřímí charisma Stevea McQueena a výborný výkon Dustina Hoffmana,mě přišel extrémně utahaný a dost často sem se nudil.Díky tomu jsem tak od remaku nečekal nic a i to jsem přesně dostal.Noer totiž dokázal na menší stopáži dosáhnout ještě větší nudy.Nový Motýlek navíc vypadá spíš jako kastrát,jen proto aby na něj šli mladší diváci a to se stejně nestane.Charlie Hunnam nejednou dokázal,že charsima má také,ale tady jako by ho někde zapomněl,podobně jako u Ramiho Maleka jeho minimalistické herectví prostě nestačí...40%(2.11.2018)

 • tron
  ***

  Zremakovať Motýlika je ako zremakovať Psycho. Je to proste hovadina. Tá výprava moc nezostarla, herci sú typovo výborní, réžia diabolská, scény vťahujúce, scenár silný. Prečo robiť remake? Lebo niektorí diváci sa odmietajú pozerať na film starý 44 rokov? To je asi jediný zmysluplný dôvod, lebo iný mi naozaj nenapadá. Robiť remake takého filmu je ako pichnúť si vidličkou do oka – dá sa to, ale načo. Herci sú fajn, réžia tiež a celé to má fajn atmosféru, ale nad celým filmom sa vznáša pachuť ukážkovej zbytočnosti. Nemám nič proti remakom, sú prípady, kedy je remake vydarenejší, než originál. Ale toto nie je ten prípad.(14.11.2018)

 • Radiq
  ***

  Je pravda, že kdo viděl verzi z roku 1973, bude asi říkat, že tenhle film je zbytečný. Já to částečně říkám taky. Zbytečnost je to hlavně tím, že to nepřináší skoro nic nového, kromě pár scén/změněných nápadů. Ale naopak tam taky několik věcí nedali. Zpracování prostředí a doby docela dobré, až na Charlieho Hunnama. Bohužel hned od začátku chodí, ksichtí se a chová jak z moderní doby (úplně jsem ho viděl jak v Zákonu gangu). A taky mi nešlo do hlavy to jeho háro, co vždy vypadalo dobře, střižené asi strojkem, i když ho na samotce brali nůžkama na živej plot... Nebudu srovnávat herecké výkony, protože Charlie Hunnam i Rami Malek byli stejně dobří, jak Steve McQueen a Dustin Hoffman, akorát prostě jinak. Takže závěr je, že zbytečnost z tohoto filmu cítit trochu je, ale beznaděj více čišela z té starší verze.(25.1.2019)

 • - Napriek tomu, že sa dej filmu odohráva vo Francúzsku a Francúzskej Guayane, tak jeho natáčanie prebiehalo na úplne odlišných miestach, a to v Srbsku, Čiernej Hore a na Malte. (MikaelSVK)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

 • - Natáčanie väzenských scén v Čiernej Hore bolo neustále narušované nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Z plánovaných pár týždňov ich natáčania nakoniec vzišli dva mesiace. (chesterko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Red Dead Redemption Pa... | Watch Movie | En voir plus