poster

Eric Clapton

 • Velká Británie

  Eric Clapton: Life in 12 Bars

 • Slovensko

  Eric Clapton

 • Austrálie

  Eric Clapton: Life in 12 Bars

 • Nový Zéland

  Eric Clapton: Life in 12 Bars

 • USA

  Eric Clapton: Life in 12 Bars

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2017, 135 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • joehot
  ***

  Claptonova hudba je samozřejmě super, technicky je dokument o něm v pohodě, obsahově už tolik ne. Předně Erica až příliš glorifikuje (události se synem), druhak se v druhé polovině celkem zapomíná na jeho hudbu. Knižní biografie Motherless child je o několik řádů lepší, co se výpovědní hodnoty týče. Takže je to nakonec nejvíc určené pro ty, co znají Claptonovu hudbu, ale o jeho životě už příliš neví.(21.12.2018)

 • Luk Skywalker
  ****

  Zrovna dohrála skladba Cocaine právě od Erica Claptona na jednom rockovém rádiu :-). Včera jsem šel do kina s cílem se něco dozvědět, neboť o život Erica jsem se nezajímal a něco málo mi říká jen jeho sólová tvorba, takže pro mě byly všechny informace přínosné. Takto by měly vypadat všechny životopisné filmy, začíná se narozením a končí se smrtí nebo současností (podle toho, zda daná soba žije), zde teda je dost komentářů přímo od Claptona. Je tu komplet dětství a potom ještě dvě odbočky k němu, jak už je dospělý a souvisí to se zrovna ukázanou situací. Ženy - přítelkyně, jeho "osudová" žena, kterou zrovna měl, když chlastal, tomu se říká pech. Jeho kamarádi, hudební spolupracovníci z kapel The Yardbirds, Johnem Mayallem & The Bluesbreakers, Cream, Blind Faith, Derek and the Dominos, zvlášť je zmíněn Duane Allman; dále Ericova závislost na kokainu a poté na alkoholu; vše podrobně až do roku 1991 (smrt jediného syna, jinak má samé dcery). Pak už je to 5 minutové letem světem až do současnosti (rok 2017) - nová manželka, dcery, dražení kytar za statisíce, kdy peníze šly na nadaci, která má léčebnu pro feťáky a alkoholiky na nějakém ostrově. Film končí na nějakém festivalu bluesmanů (asi pořádal Eric, či se nějak podílel) a snímek je věnován kamarádovi Palmerovi, který v roce 2017 skonal. Je to pro všechny, které zajímají životy kvalitních muzikantů a až na pár nudných pasáží (dvě u mě byly skoro na usnutí) je to zajímavý snímek.(31.3.2018)

 • Gemini
  *****

  Jo, kdyby Eric CLapton utopil skoro dvě dekády svojí kariéry jen ve dvanácti barech, bylo by to ještě OK. Na druhou stranu, kdo může říct, že ho z heroinové závislosti dostal chlast, a že to přežil několik desetiletí?:) No, dost bylo humoru, protože samozřejmě úplně jiná věc je to, co Claptona dostalo ze všech závislostí, a čemu je (myslím i díky štědré bulvarizaci ergo zbytečnému rozpitvávání) moudře věnováno jen asi posledních deset minut tohoto neskutečným množstvím informací a soukromých materiálů natřískaného dokumentu. Dobrá polovina stopáže mapuje Claptonovy úplné začátky, a musím říct, že jakožto téměř úplného neznaboha mě to úplně ohromilo. Zejména to, jak Clapton zamlada vypadal, protože to byl prostě vizuálně ÚPLNĚ jiný člověk. A jak to tak u výjimečných umělců bývá, měl to zatraceně těžké, pokud jde o rodinu, ve které (ne)vyrůstal. Vzato kolem a kolem, není jeho cesta k (jak víme neúspěšné) sebedestrukci ničím nepochopitelným, zvlášť když se přihlédne k době, ve které stoupal nahoru, a k prostředí, ve kterém působil. Film sice má přes dvě hodiny, ale není důvod si stěžovat na jedinou minutu. Závěr s B. B. Kingem je přesně takový, jaký má u takových šťastných konců být. A koneckonců takový je celý tenhle pohnutý bluesový megakoncert. 90%.(28.10.2018)

 • Amedeo
  *****

  Neskutečná síla od začátku až do konce. Velmi kvalitně zpracovaný dokument zabývající se jedním z největších hudebníků v dějinách. Živoucí legenda je zde představována jako člověk, který hodně trpěl a musel překonat mnoho překážek, především v boji sám se sebou. Ale dokázal to. Díky muzice a díky obrovské vnitřní osobnosti. Byl jsem dojatý a myslím, že tento snímek velmi dobře doplňuje autobiografickou knihu o tomto mágovi, ačkoliv kniha je více obsáhlejší. Blues never dies.(28.4.2018)

 • Capri2016
  ****

  Dokumentárny film, ktorý podrobne popisuje detstvo, život a hudobnú kariéru Erica Claptona. Film veľa hovorí o hudobných vzoroch Erica z oblasti černošského blues, tiež dokumentuje jeho najväčšie hudobné úspechy, ale tiež pády a jeho drogovo, alkoholické obdobie. Film divákovi rozpovie dôvod abstinencie po rodinnej tragédii, strate syna. Ale film hlavne ukazuje Erica ako výnimočného gitaristu, nadaného skladateľa a speváka. Ja som Erica osobne zažila na jednom koncerte a bol to hudobný zážitok. Nikdy nezabudnem na jeho vynikajúcu hru na gitaru a tiež hru jeho nadaných kolegov. Na jeho koncert by som išla kedykoľvek znovu. Aj tento dokument skvelo ukázal aký geniálny gitarista Eric je a tiež poodhalil zaujímavý kolísavý (raz hore, raz dole) život a Ericovu inšpiráciu vzormi, kolegami, Pattie, rodinnou stratou. Som rada, že Eric je už niekoľko desiatok rokov čistý, nažive a že môžeme obdivovať jeho hudobného génia.(13.4.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
samsung link | 2018-10-22 23:08 | Hunter X Hunter 279