poster

The Siege of Jadotville

 • USA

  The Siege of Jadotville

 • Velká Británie

  The Siege of Jadotville

Drama / Thriller

Irsko / Jihoafrická republika, 2016, 108 min

 • tron
  **

  Možno obsahuje spoilery. Prvých 30 minút je strašných, ale akonáhle dôjde k prvému pokusu o dobytie základne, chytá netflixovská snímka dych a ponúka nenápaditú, ale zručne nakrútenú akciu. Potešila ma zápletka o skupinke vojakov, čeliacich niekoľkonásobnej presile, ale tak zas nejaký veľký zázrak to nebol. Hoci sa kasting plus mínus vydaril, ku koncu už to iba vyčerpane dychčí a čaká na vyslobodzujúce titulky. Nepomohol ani scenár, ktorý je alebo blbý alebo len mal tú smolu, že sa aj v skutočnosti také blbosti stali. Keď im mohli poslať vrtuľník na odvoz ranených, prečo ho poslali prázdny? Prečo ho nenapratali muníciou a posilami? Prečo nepriatelia muničák neodpálili hneď? Prečo keď mali takú gigantickú presilu, tam proste rovno nevleteli, ale radšej to tam komplikovane desiatky a desiatky hodín dobíjali a pri prvej príležitosti sa sťahovali? Tiež som nepochopil, koľko ich tam vlastne bolo. Mužný Jamie Dornan čosi hláškuje o 150. chlapoch, ale ja som ich tam videl 20. Plus ma výrazne otravovali všetky scény bez vojakov (politické a kvázi diplomatické riešenia). „Nemáte právo prijať moju kapituláciu. Nič-menej ja tu vašu prijmem rád.“(16.4.2017)

 • AppleCore
  **

  Když pro Netflix točil Fukunaga, vytřískal z minimálního rozpočtu (6 milionů USD) tématicky, obsahově, herecky, režijně i technicky film, kterej to dotáhnul do TOP desítky toho nejlepšího, co jsem kdy viděl. Nevim sice jak velkej byl rozpočet pro Jadotville, ale je zjevný, že tady to o penězích tak úplně nebylo. Totiž debutující režisér, byť je údajně velmi schopnej klipař a reklamář, právě v režii dost selhává. Zaměřte se na davový záběry, kdy určití členové armády útočící na Jadotville jenom hloupě čumí a vlastně neví, co mají dělat. Film postrádá (vzhledem k tématu) i adekvátní napětí a ani práce s postavami není na takový úrovni, abych se o kteroukoli z nich nějak zajímal. Dokonce ani akce nemá moc co nabídnout. Rozhodně z toho šlo (i přes limitující rozpočet) vytřískat mnohem víc – víc napětí, emocí a třeba i vizuálních hrátek (film nemá žádnej ksicht). Ale zřejmě nešlo o velký ambice, jako spíš poukázat na méně známej konflikt, o kterém většina lidí nemá vůbec ponětí.(11.10.2016)

 • Chrustyn
  ****

  Další příklad toho, že je Jamie Dornan opravdu dobrý herec a v odstínech mu šlo jen o prachy. Velice zajímavý válečný film, který mi hodně připomněl legendární film Zulu s Michaelem Cainem. I přes minimální rozpočet, dokáže film překvapit povedenými válečnými scénami a hlavně hereckými výkony, na které se film zaměřuje více než na válečné peklo.(4.8.2017)

 • misterz
  ****

  Až na ten úvod a pár záverečných minút veľmi intenzívny akčný zážitok, pri ktorom lietajú guľky a granáty vzduchom ako splašené. Z tohto pohľadu naozaj nie je čo snímku vytknúť. Jediné čo je trocha na škodu je mierne opomenutie drámy a málo dramatických situácií, vyplývajúcich zo samotných postáv a vzťahov medzi nimi. Skrátka mohlo sa trocha viac pritlačiť na emócie a pocitovú stránku. Ale inak veľká spokojnosť. 80/100(19.10.2016)

 • Shakers
  ****

  Tento film je ako blesk s čistého neba. Nečakane prekvapenie s výbornou akciou. Jamie Dornan našťastie potvrdzuje, že ma naviac ako len hrať v nejakých odtieňoch. O tomto konflikte som veľa toho nevedel, ako sa ukázalo vo filme, nikto moc o ňom nevedel, o to viac ma to zaujalo. Napätie a atmosféra sa tu zlieva v jeden výborný celok a samotné prekvapenie je aj výborná akcia ako som už spomínal, ktorá vás dokáže posadiť na zadok. 85% - 4*(10.11.2016)

 • - Režisér Richie Smyth, pre ktorého šlo o režijný debut, od hercov požadoval, aby sa zúčastnili náročného vojenského tréningu v Južnej Afrike. (MikaelSVK)

 • - Napriek tomu, že ide o televízny film, v obmedzenom rozsahu bol premietaný v írskych kinách. (Jello Biafra)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Uta no Prince-sama | Watch What Happens: Live | Bellevue