poster

Jurský svět: Zánik říše

 • USA

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • USA

  Ancient Futures

  (pracovní název)
 • Španělsko

  Jurassic World: El Reino Caído

 • Slovensko

  Jurský svet: Zánik ríše

 • Nový Zéland

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Velká Británie

  Jurassic World: Fallen Kingdom

 • Austrálie

  Jurassic World: Fallen Kingdom

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Španělsko, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kothy
  ****

  O něco slabší jak minulý díl. Asi je těžké přijít s nějakým originálním nápadem. Dost věcí z minulého dílu se tam opakuje, jen děj je jinde. Objevuje se tam i spousta známých herců. Člověk sice rád zase vidí dinosaury, ale už to nemá to kouzlo. Nehledě na nelogické chovaní některých postav a nefungující chemii mezi Chrisem Prattem a Bryce Dallas Howard. V minulém díle to fungovalo líp. Co dodat,efekty jsou sice super, ale to film nezachrání. Aspoň tam byla pěkná hororová atmosféra díky režii J.A. Bayona. Vzhledem k vysokým výdělkům a otevřenému konci se zřejmě dalšímu dílu nevyhneme. "Nejsme kompatibilní." :D Recenze(23.6.2018)

 • InJo
  ***

  Zábavné od začátku do konce, akce je poutavá a napínavá a druhá půle představuje příjemný lehký odklon od předchozích dílů. Bayona na Spielberga odkazuje někdy nepřehlédnutelně (fascinace při prvním setkání s dinosaurem), většinou však spíše subtilně (sympaticky zlomyslná úmrtí některých záporáků). Nejpůsobivější moment je určitě brontosaurus přibíhající k odjíždějící lodi (asi nejsmutnější scéna série, fňuk). Jako celek je to bohužel ale jen standardní současný vysokorozpočtový blockbuster, jenž svou obrovskou konkurenci ničím výrazně nezastiňuje. A kromě Chrise Pratta nemá žádného jiného opravdu sympatického protagonistu, navíc padouši jsou ploší a generičtí až běda (všem jim jde strašně moc o peníze, což je samozřejmě velice originální...). Ale jako pátý film v řadě je to vlastně úplně ok (všechna pokračování jedničky jsou pro mě na podobné kvalitativní úrovni) a vzhledem k závěru se i docela těším na šestku... 70 %(25.6.2018)

 • Davies182
  ***

  Ač s dobře viditelnou snahou býti citelněji hororovějším než kdy dříve, vytrácí se z Jurského universa napětí. Živočišný, nervydrásající strach o postavy ustupuje velkolepým akčním scénám, drahé výpravě a opulentním trikům. Nestěžuji si. Líbí se mi to. Ale víc se kupodivu bavím u komorní jedničky než rozmáchlé pětky.(9.9.2018)

 • Big Bear
  ***

  Zatímco jak Crichton, tak Spielberg si v Jurském parku (tedy jakési alfě toho všeho jurského) dávali s prvním dinosaurem hodně na čas, v Jurském světě na první ještěrku nemusíme dlouho čekat a divák je svižně uveden do děje na Isla Nublar, kde vládu převzali naplno dinosauři a kde homo sapiens připomínají jen vraky aut v džungli a pozůstatky zábavního parku pozvolna pohlcované džunglí. A ačkoliv poslední návštěvníci - tedy ti kdo návštěvu přežili, už nikdy nechtějí o dinosaurech ani slyšet, už se našla skupinka aktivistů, kteří ty roztomilé ještěrky chtějí zachránit. Na ostrově se k činnosti probudila sopka a výbuch zabije vše živé. Já tedy nevím, ale jednadvacáté století by se mělo nazvat v budoucnu stoletím zachraňovacím. Ať se děje co se děje, vždy se najde někdo kdo musí zachraňovat. Teď se například zachraňuje populace v Africe tím, že se přesouvá do Evropy, nejeden dálniční obchvat udušených měst zase brzdí zachraňovači střevlíků a muchniček, tady jsou to aktivisté co by ty roztomilé pterodactyly co vyzobali půlku návštěvníků, alosaury, raptory, T-Rexe, brachiosaury, stegosaury atd... musí prostě zachránit. A samozřejmě, když je řeč o raptorech, po ostrově někde běhá inteligentní a mazlivá blů... Naštěstí jsou aktivisté vyslyšeni bohatým mecenášem a záchranná výprava může začít... Jenže ouha, nic není tak krásné jak se na první pohled jevilo... Dál nebudu spoilerovat. No co dodat k filmu, vizuální efekty super, na velkém plátně v kině ty výbuchy vulkánu i ještěrky vypadaly super. Co se ale scénáře týče a těch všelikých prapodivných zvratů, z toho mi šla hlava kolem a místo to bylo až k smíchu jak to bylo blbé... Konec si nechal prostor pro další popcornový blockbuster, jen nevím jestli ještě na něj budu chtít do kina jít... Jen díky tomu, že jsem byl odkojen knihami pánů Augusty a Buriana, jen díky tomu, že jsem chtěl být paleontologem a vždy záviděl Rossovi z Přátel jeho doktorát, jen díky knize M. Crichtona co jsem tenkrát četl, jen díky tomu dám za tři uspávací střely. Jen díky tomu, jinak by to bylo jen na dvě... * *(13.7.2018)

 • juta
  ****

  Na jedničce jsem byl v kině, tak ani tentokrát jsem pokračování nemohl vynechat a musím říct, že jsem nelitoval. Sice se toho moc nového čekat nedalo, ale přesto nám Bayona naservíroval další nálož dinosaurů a byla docela radost se na to dívat. Nechybí akce, nový zmutovaný dinosaurus, emočně vypjaté situace, ani sranda, každej si tu zkrátka přijde na své. Ať se jde Spáčilová bodnout. :D(3.7.2018)

 • - O dalším pokračování, či o celé nové trilogii, se spekulovalo již před natáčením Jurského světa (2015). (Pod)

 • - V prvním díle Jurský svět (2015) při představení gyroskopu bylo řečeno, že sklo neprorazí ani kulka ze zbraně. V tomto dílu ovšem udělat zbraní do gyroskopu 2 díry nebyl takový problém. (petrahel)

 • - Natáčení probíhalo tradičně na Havaji, nově ale nebude mít hlavní zastoupení, převážná část filmu totiž vznikala v londýnských studiích Pinewoodu. Natáčelo se od 27. února do 8. července 2017. (Butcher of Blaviken)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
ろぼっ子ビートン 第6話 | Eps6 Into the Badlands Season 1 | Vintage 10,334 hide