poster

Děsivé dědictví

 • USA

  Hereditary

 • Slovensko

  Prekliate dedičstvo

 • Austrálie

  Hereditary

 • Nový Zéland

  Hereditary

 • Velká Británie

  Hereditary

Drama / Horor / Mysteriózní / Psychologický

USA, 2018, 126 min

Režie:

Ari Aster

Scénář:

Ari Aster

Hudba:

Colin Stetson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • xxmartinxx
  ****

  Ze začátku je ta hororová sošnost až legrační, protože si ji film ještě nezasloužil - ale jakmile se rozjede, splatí všechny dluhy. Trpí mírnou "překonceptovaností", kdy je za vším vidět snad až moc rozmyslu - ale jinak jsem si to užil mnohem víc než všechny jiné mainstreamové horory poslední doby - rozhodně víc než To a Tiché místo. Táhne to i ústřední trojice herců, jejichž vedení a výkony jsou ve svojí žánrové vypjatosti perfektní.(30.8.2018)

 • JohnnyD
  *****

  Najlepší horor desaťročia. Žiadna post-moderná žánrová hra či exploatačná prehliadka nechutností. Hereditary je nekompromisný progresívny horor, pri ktorom súdobé horory ako Sinister alebo Conjuring pôsobia ako rozprávky pre deti. Videl som pár stovák hororov, ale ešte nikdy som sa tak intenzívne nebál. Akoby klimax Don't Look Now natiahnutý na celovečernú stopáž. S minimom gore efektov a ľakačiek a s dôrazom na pochmúrnu znepokojivú atmosféru Ari Aster vytvára číry dvojhodinový teror. Dunivá nepríjemná hudba, dlhé statické zábery, pozorne komponované scény, neskutoční herci (či už fenomenálna Toni Collete alebo casting roka v podobe mrazivej Milly Shapiro) a úzkosť vygradovaná na maximum. Bez deus ex machina záveru, či šokujúcej pointy - ešte aj pár desiatok minút pred koncom nie je zrejmé, čo sa to vlastne deje a napriek tomu všetko na konci zaklapne. Toto je budúca klasika na úrovni Exorcistu či The Shining.(31.7.2018)

 • Vančura
  ****

  Výtečný horor, který se mi velmi líbil. V tom filmu je strašidelné skoro všechno (ty miniaturní domky! ta děsivá tvář Milly Shapiro!) a u některých scén mi běhal mráz po zádech (mj. i díky přispění skvělého soundtracku). A potěšilo mě, že děj mi nepřišel předvídatelný ani zaplněný klišé, jak je u tohoto žánru obvyklé. Sedlo mi i pomalé tempo, které zde podle mě vydatně podporuje celkovou delikátní atmosféru - byť jsem se občas neubránil dojmu, že by alespoň občas přece jenom mohl děj trochu zrychlit, aby ta pomalost nebyla tak jednotvárná (byť výtečná dramatická sekvence s odjezdem z večírku to pomalé tempo na chvíli nabourává). Celkově za mě velké nadšení z povedeného hororu, jaký to dlouho nebyl.(8.9.2018)

 • InJo
  ****

  Zatím asi nejvýraznější a nejosobitější horor roku. Minimum žánrových klišé, poutavý a chvílemi hodně překvapivý děj, drsné zacházení s hlavními postavami, nápadité pojetí, depresivní, znepokojivá a postupně gradující atmosféra... Zkrátka nic pro tupé teenagery, pro něž horor znamená především spousta samoúčelného brutálního násilí, popřípadě nepřetržitý řetězec trapných a laciných lekaček. 80 %(29.7.2018)

 • Beastmaster4
  **

  2 perfektní momenty, zabíjí dlouhé minuty čekání na něco, co nepřijde a stupidní a přehrané herecké výkony Toni Collette. Na konci si pak jen řeknete "No do pr..le, a na to jsem čekal/a celou dobu?!!!" a s klidem vypínáte. 2 lekavé momenty, který předurčovali něco většího, jsou zapomenuty a téměř s úsměvem se jde do hajan. Horor? Ani náhodou. Prostě dost velký zklamání :-/(26.11.2018)

 • - Alex Wolff, který ztvárňuje hlavní postavu, si dle vlastních slov z natáčení odnesl posttraumatickou stresovou poruchu (PTSD). (DaUr)

 • - Podle tvůrců měl původní sestřih filmu délku tři hodiny. [Zdroj: filmserver.cz] (Bioscop)

 • - Socha Paimona so zvláštnou svätožiarou v závere snímky bola inšpirovaná záberom z poľského filmu Popol a diamant (1958) od Andrzeja Wajdu. (stankolord)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Sean Cowhig | Watch movie | Robin Hood (2018)