poster

Léto roku 84 (festivalový název)

 • Kanada

  Summer of 84

 • Kanada

  L'Été de 84

 • USA

  Summer of 84

 • Velká Británie

  Summer of 84

Drama / Thriller / Horor / Mysteriózní

Kanada / USA, 2018, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Othello
  ***

  Kolem cedule Reagan/Bush projde patnáctiletý metalista v křiváku s placičkama a trikem Bad Religion, u pasu má vysílačku a walkmana se sluchátky kolem krku. K tomu hraje synťáková hudba. Čtveřice chlapeckých kamarádů drandí po předměstí na malých BMX kolech, ze kterých sesednou do bowling baru, kde během hraní na arkádových automatech očumují nejen sexy roztleskávačky, ale hlavně okšandovanou krásnou DJku pod discokoulí, která pouští hudbu z desek a hrdinu hlídala, když byl menší. Otec protagonisty se dívá na televizi a stěžuje si, že ta Studená válka snad nikdy neskončí a když mu žena podá plakáty na městskou slavnost, postěžuje si, že tam bude hrát nějaká synth-rocková kapela. Atd atd atd. Bože můj to neni film, ale mauzoleum. Ve vypočítávání nezbytných osmdesátkových rekvizit chlapeckého dobrodružství bych mohl pokračovat ještě hodinu, zato o nedostatečně rozvinutém vztahu mezi hrdiny (kteří jsou přesně tím, čím se jeví od první scény, tedy brýle a košile = šprt, metalové hadry - tvrďák, co svojí zdánlivou vychilleností kryje problémy doma, tlusťoch - nervóza se srdcem na správném místě) to můžu uzavřít už tady. Summer of '84 je stejně nekriticky fanouškovská podívaná, jako byl předchozí počin režisérů Turbo Boy - tedy film pro ty, kterým stačí své oblíbené artefakty jenom vidět. Valnou většinu z nich jenom film totiž skutečně jen ukáže a jde dál, s dějem nemají nic společného a díky tomu, jak strašně násilně jsou rvaný před kameru, tak ani nepomáhají ve tvorbě dobové atmosféry. Hvězdu zvedám za konec, který trochu zbavuje film dosavadní bezzubosti.(31.8.2018)

 • Miseet
  ****

  Toto mě hodně potěšilo. Skvělá dobová atmosféra, příběh sice jednodušší a hodně předvídatelný, ale to je právě na tom to super. Herecké výkony mladých herců, kteří si prázdniny transformují na jedno velké dobrodružství, jsou také bez chyby. Jediné co bych asi dokázala u tohoto snímku vytknout je ten konec. Mělo to skončit v tu chvíli, kdy nám tvůrci naznačili konec. Jenže to pak ještě dále pokračovalo, a už to působilo trochu překombinovaně. Hororových prvků se zde moc neobjeví, ale tentokrát mi to ani trochu nevadilo. Každopádně doporučuji.(24.9.2018)

 • InJo
  ****

  80's retro, které většinu času jede velmi důrazně podle osvědčené šablony (parta dětí se snaží odhalit domnělého zločince), aby ke konci lehce změnilo směr a zásadně přitlačilo na drsnosti, realismu a znepokojivé osudovosti. Příjemná, ale nikterak exkluzivní oddechovka se tak zásluhou pamětihodné poslední čtvrtiny stala filmem, jenž se skutečně vyplatí vidět. 80 %(15.10.2018)

 • cashflower
  ***

  Človek by si mohol povedať, že sa snímok nesie v podobnom duchu ako Super 8 alebo novodobý seriál Stranger Things, no ak sa obhliadneme za názvom filmu a uvedomíme, že parta chlapcov a ich dobrodružstvo sa zaobíde aj bez silného mystéria, fikcie a nadprirodzených síl, tak máme pred sebou príbeh so svojou vlastnou zápletkou a atmosférou, ktorá mi spočiatku okrajovo skôr pripomenula 80-tkové filmy typu The Goonies. Film nás vnára do peripetií násť ročných chlapcov a ich spôsobu života na pozadí malého mestečka, kde sa miestami akoby zastavil čas. Zdanlivo nádherná idylka prostredia a scenérie je narušená neďalekými udalosťami o vraždách násťročných detí. Možno nám počas pozerania budú blúdiť hlavou aspoň dve otázky, a to: Jak silná fantázia môže utkvieť v hlave chlapca, ktorý “spriada” to najdesivejšie tajomstvo, akou by mohlo miestnou komunitou vážne otriasť? a druhá: Prečo vlastne pozeráme film, ktorý je považovaný za thriller? ...--65%--(9.9.2018)

 • herr_carter
  ***

  Tady jsem asi očekával něco víc, ať už na základě traileru, nebo i podle komentářů, které jsou ve většině případů nadprůměrné, ovšem nic jiného než průměrná dětská pátračka po úchylovi v tom není...navíc je to trošku vykradení brilantní Disturbie....................moje hodnocení = 5,5 z 10.(18.9.2018)

 • - Název filmu se objeví až před závěrečnými titulky. (griph)

 • - Jason Gray-Stanford sa tu volá Randall. Rovnako sa volá aj jeho najznámejšia postava zo seriálu Monk (od r. 2002). (Astonko)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo v kanadskej provincii Britská Kolumbia, predovšetkým v metropole Vancouver. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Animal Jam - Play Wild! | Exodo: Dioses y Reyes | REGARDER