poster

Selhání vyloučeno

 • USA

  Fail-Safe

 • Austrálie

  Fail-Safe

 • Velká Británie

  Fail-Safe

Drama / Thriller

USA, 1964, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ****

  Na malé ploše rozehrané ale o to působivější drama o tom jaké následky by vznikly kdyby USA "omylem" zaútočilo na Rusko v době studené války. Podobně jako Lumetův snímek 12 rozhněvaných mužů i tento se odehrává převážně v interiérech a i zde jsou skvěle vykresleny jednotlivé charaktery lidí. Znepokojivý film plný výborných herců.(8.12.2008)

 • gogo76
  ****

  "Nesieme za to vinu obidvaja. Nechali sme si vymknúť stroje z rúk..." Ďalší vydarený kúsok od S. Lumeta, ktorý ma prekvapil hlavne tým, že je takmer výlučne konverzačný. Napriek tomu dokáže zaujať a v závere doslova strhnúť. Hrozba jadrovej katastrofy visí vo vzduchu a vzťahy medzi mocnosťami USA a Ruskom sú poriadne napäté. Stíhacia letka dostane omylom rozkaz zhodiť jadrovú bombu na Moskvu. USA robí všetko pre to, aby to zrušili, ale je pomerne neskoro. Súboje stíhačiek sledujeme väčšinou iba na veľkoplošnej obrazovke štábu a občas zavítame do kokpitu pilotov. Telefonáty medzi prezidentom USA a Ruskom sú napínavé a v hre sú milióny životov. Aby prezident, skvelý H. Fonda, odvrátil zničenie sveta ponúka Rusom zničenie vlastného mesta - New York... Poviem na rovinu, že záver bol nečakane drsný a prekvapivý. Prečo tento film takmer nikto nepozná? Dostal som chuť na tv remake z roku 2000. 80%.(7.10.2013)

 • misterz
  ****

  Výborný film, ktorý varuje pred možnosťou globálneho jadrového konfliktu, so slušným psychologickým stvárnením väčšiny zúčastnených a to i s reálnym odhadom, ako by sa tieto jednotlivé ľudské povahy v danej situácii mohli zachovať. Inak ochraňuj nás všetci svätí pred takými ako bola postava Waltera Matthau, toľko hlúpych nezmyslov čo za tak krátku chvíľu vypotil už len tak v nejakom inom filme nezažijete. Svojim spôsobom by sa tiež hádam dalo povedať, že snímok je do určitej miery vizionársky, pričom nevaruje iba pred hrôzami takejto vojny ale aj na prílišné spoliehanie sa človeka na prístrojovú techniku, čo sa dá považovať aj za akúsi kritiku bezbrehej industrializácie. Záver ma milo prekvapil, žiadne čačky-hračky, skončilo to jediným možným spôsobom. 80/100 Videné v rámci - 5x5 tour : Po stopách režisérov.(10.6.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  To bývávaly časy, když vřela studená válka a jakékoli selhání bylo vyloučeno. Jenže nastala jedna drobná shoda okolností a atomovky se daly do pohybu. Bylo úžasné sledovat, kterak dokázalo pár místností, telefon, skvělý scénář a přesní herci vytvořit napětí a tísnivou atmosféru. Bylo to skvělé a já jen tak nějak doufám, že už se mouchy vychytaly a v době, kdy může nějaká ta jaderná hlavice vyletět i z Indie či Pakistánu, si opilí prezidenti po nocích nehrají s červenými tlačítky.(25.5.2013)

 • Malarkey
  *****

  Tohle se Amíkům docela povedlo! Šedesátá léta, Studená válka vrcholí a oni tu politickou situaci trošku poškádlili příběhem o tom, jak se jim zbláznily počítače a vypustily na Moskvu sérii jaderných hlavic. Na tehdejší dobu docela drsný téma, který asi není pro každýho. Na druhou stranu má precizní dialogy, skvělé herecké výkony a momenty, u kterých si můžete být jistí, že tak nějak by to klidně mohlo být. Tohle není žádná satira jako Dr. Strangelove, ale film, který v tehdejší době zřejmě vyvolal patřičný rozruch.(29.1.2019)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
SIMMBA: Tere Bin (Lyrics) | Ranveer Singh, Sara Ali Khan |Rahat Fateh Ali Khan, Asees Kaur | Phantom The Animation Episode 3 English Subbed | Baixar toque para celular