poster

Slušný člověk

 • Francie

  Je ne suis pas un salaud

 • anglický

  A Decent Man

Drama

Francie, 2015, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Eddie není úplně jednoduchá postava a Nicolas Duvauchelle ho zahrál luxusně. Není totiž úplně chytrej a do toho ani nijak zvlášť nehýří penězi. Takže když dostane do držky od přistěhovalců s tím, že jeden ho pobodá šroubovákem, nenapadne ho, že když osočí jednoho jako útočníka, tak se to proti němu může obrátit. Těžký psychologický film, který je parádně natočený, ukazuje, jaká situace může nastat když Vám nějakej Muslim nebo hnědka dají do držky a Vy u toho skoro zhebnete. Opět silně antiimigrační film, který se ale zároveň snaží být objektivní a neukazovat jen na jednu stranu. Tohle Francouzi umí a už mě vůbec nepřekvapuje, že tolik podobných filmů vzniká hlavně u nich. Za mě palec nahoru. Na Francouze solidní kousek s nejen řádně psychologickým průběhem, ale hlavně brutálním závěrem. A na to jsou mistři.(25.3.2017)

 • slunicko2
  ***

  Zajímavý film o svědomí bez kladných postav. Zaujali mě Driss Ramdi (obžalovaný Ahmed), věk jsem nezjistil, 35letý Nicolas Duvauchelle (Eddie Moreau) a Johann Soulé (Noam, šéf pobočky Régis), ani jeho věk jsem nenašel.(24.5.2018)

 • merit1
  ***

  Napriek názvu filmu je Eddie, ktorý je ústrednou postavou, pomerne sebestredný chlapík. Touto povahovou črtou ničí život sebe, aj ostatným. Je síce obeťou, ale len ťažko sa s ním súcíti, pretože on sám zanecháva za sebou obete. Krivo obviní mladíka, ten však zväčša nepôsobí ako zlomená a nevinná bytosť. Navyše dôkaz na jeho odsúdenie je diskutabilný, čo v divákovi evokuje miernu ľahostajnosť. Eddieho manželka robí všetko pre to, aby dala veciam správny smer, ale je takmer isté, ako jej snaha skončí. Nestavia sa však do role trpiteľky a má isté hranice, čo pôsobí inteligentne a sympaticky. Záver bol napokon zbytočne preexponovaný v snahe dať filmu širší rozmer a väčšiu dramatickosť.(18.3.2017)

 • kolemjdouc
  ***

  dosti zapeklitý příběh a chvílemi mi přišlo že tvůrci tápají jak z toho ven(23.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
House Of Cards - Season 1 | Season:1 Episode:5 | Yanıtla