poster

Narušitel

Drama

Česko, 2019, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • amyth
  odpad!

  Řeknu to asi takto, z tohoto filmu jasně vidíte jak to vnímají mladí studenti. Proč u nich ve volbách vítězí hruzostrašné strany a kandidáti. Pokud ten mládenec takto vnímá tu dobu, tak se domnívám, že průměrná mzda ve školství by měla spadnout téměř na úroveň minimální mzdy. Jeho film odráží Feriho, Richterovou až je to mrazivé. V životě by mě nenapadlo, že po 40 letech totality ještě může přijít mnohem hlubší morální úpadek. Zatímco Husákovy děti jsou opravdu silná generace nejen počtem, pak ta pravdoláskařská je opravdu elitní.Pád až na dno(26.1.2019)

 • Crowe23
  ***

  Ano, přiznávám, že mé hodnocení může být lehce ovlivněno tím, že mi vcelku imponuje režisérovo mládí. Že někdo, kdo je ročník 2000, dokáže ke svému filmu přilákat taková jména jako jsou Kostka, Dvořák, nebo Zindulka je samo o sobě úspěch. Film samotný považuji za poměrně fungující, ačkoli nedostatků by se u něj našla celá řádka. Děj táhnoucí se od roku 1960 do roku 1989 je prošpikovaný nelogičnostmi a plytkými dialogy. Na hercích se navíc nejspíš vinou nízkého rozpočtu ani nepokusily jakkoli ukázat postupující věk. Celý film je natočen jako kinematografický milostný dopis létání, což způsobuje asi 15 minut leteckých scén, které ve filmu nemají žádnou jinou úlohu, než že vypadají hezky (pokud tedy máte vztah k létání, tak si myslím film užijete mnohem více než já). Když to ale scénář v pár momentech dovolí, tak dokážou duo Dvořák/Zindulka sehrát poměrně působivou scénu a z čistě technického hlediska je ta přehršel leteckých záběrů zvládnutá dobře. Pokud bych tedy nebyl obměkčen režisérovým mládím, jeho ambicemi (režisér/kameraman/scénárista/producent – skoro jak Tommy Wiseau u The Room :D ) a tím, že příběh je založen na životě jeho dědečka, dal bych nejspíše o hvězdičku méně. Film ale rozhodně stojí za vidění, ale spíše zadarmo doma než v kině.(24.1.2019)

 • Honzulik
  *

  David Balda se nám rozjel a dovalil na filmový trh již druhý film v krátké době. A to je možná právě chyba... Opět musím ocenit Davidovu snahu a vůbec to, že se na českém filmovém světě prosazuje... Přesto, že v hodnocení nemůžu opět dát víc než jednu hvězdu za celkovou naivitu a amatérismus, Davidovi věřím, že když vydrží, poučí se z chyb, jednou z něho bude "pan" režisér!(25.1.2019)

 • Vitex
  **

  Natočit něco takového v sedmnácti a ještě to dostat do kin, klobouk dolů, což myslím zcela vážně. To ale neznamená, že ten film není totálně mimo ve vystihnutí zobrazované doby, naprosto ve všech aspektech, v každé scéně, v každém detailu. Herci hrají rezignovaně, jen Neškudla se snaží zachránit, co jde. Ale nejde to, scénář je příliš absurdní. Naopak mám pocit, že kdyby P. N. nehrál tak dobře, film by se přehoupl už úplně do nezáměrné komedie, což bych jako divák asi ocenil víc... Fungují jen scény, kde letadla prostě letí a nic víc se dějově neděje, ale i ty jsou příliš dlouhé a oslabuje je všudypřítomná hudba.(24.1.2019)

 • sokor3
  *****

  Já film hodnotím velmi kladně. Ano byly tam chyby a není to nejlepší film, jaký jsem kdy viděl. To že herci nestárnou je chyba, ano, ale v rozpočtu, jaký na film byl je něco takového nereálné, takže se to dá s klidem odpustit a nijak extra to filmu nevadí. Záběrově krásné a letecké scény jsem si opravdu užíval. Filmu přeji plno úspěchu a dávám mu 4 hvězdičky + jednu extra za odvahu a schopnost dotáhnout takovýto projekt do konce!(25.1.2019)

 • - Film z prostředí pilotů a letectví využívá velké množství letových záběrů. Jiří Dvořák i všichni další herci byli při natáčení opravdu v letadle a natáčeli poctivě ve vzduchu vysoko nad zemí. [Zdroj: babinet.cz] (Bioscop)

 • - Letadlo, na jehož křídlech se hlavní hrdina pokusí o přelet hranic, není napodobenina ani kopie, ale opravdový a zachovaný stroj z roku 1953, který k takové cestě za svobodou kdysi posloužil. [Zdroj: babinet.cz] (Bioscop)

 • - Film vznikl na motivy skutečného příběhu armádního pilota Vladislava Baldy, který natočil jeho vlastní vnuk David Balda. [Zdroj: babinet.cz] (Bioscop)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Trading Partners | 08.12.1803:28 Uhr Neues aus der Anstalt - Highlights aus den Jahren 2007-2013 Hörbuch256 kbit/s 0 / 01.947 Hits VID P2P DDL 0 Kommentare | Velvet Buzzsaw