poster

The Ballad of Buster Scruggs

 • Velká Británie

  The Ballad of Buster Scruggs

Western / Komedie / Drama / Povídkový

USA, 2018, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Nechajte ho, on za to nemôže. Je to Francúz.“ Smutné, hravé, veselé, tragické, tragikomické, správnym spôsobom divné, temné i zábavné. Western nepatrí medzi moje najobľúbenejšie žánre, bratov Coenovcov nijako extra nemusím, poviedkové filmy detto. Ale toto sa mi páčilo, bavilo ma to. Najskôr sa mi do toho absolútne nechcelo, pozretie som odkladal niekoľko mesiacov a chvíľku som premýšľal, že by som tomu dal „len“ 60%. Ale nebolo by to fér. Je to parádička. Nie geniálna, nie srdcovka, ale mnohé z poviedok ma bavili viac než poriadne, herci sú dobrí, vizuálne i hudobne je to skvelé a fantastické.(17.1.2019)

 • dr.horrible
  *****

  The Ballad of Buster Scruggs - 100%, Near Algodones - 80%, Meal Ticket - 70%, All Gold Canyon - 100%, The Gal Who Got Rattled - 100%, The Mortal Remains - 70% .................................. Buster Scruggs príde v šialenom tempe, zaspieva si, zastriela si a zasa zmizne. Esencia komediálnych Coenovcov. Druhá poviedka detto. Tretia s Neesonom ma nebavila, ale zas ten záver... A o to tu ide. Či už to pohromade drží alebo nie, každá z tých poviedok/postáv by zvládla vlastný film. So všetkými detailmi, krásnou prírodou a brutalitkami; Coenovci toho za tie dve hodiny dokázali povedať viac, ako o tej dobe povedal ktorýkoľvek iný western.(25.11.2018)

 • Lukoboss
  ***

  Problém je, že to tihle dva bráchové vzali moc zhurta a hned na úvod si vystříleli veškerou munici. První dvě kapitoly jsou výborný, má to černej coenovskej humor, je to akční, zábavný, krvavý a divák se baví. Bohužel s každým dalším příběhem zábava jen klesá, víc se mluví (až moc!), až film sám sebe ukecá k smrti. Možná to byl záměr, nevím, ale přestával jsem se bavit a už jsem čekal, až to všechno skončí. A to určitě není dobře. Mají za sebou lepší filmy, před sebou asi taky, tohle zůstává někde na půli cesty v prachu nekonečných prérií.(9.2.2019)

 • ScarPoul
  ***

  Z traileru som sa tešil veľmi. Nakoniec som dostal kvalitou veľmi rozdielne poviedky, ktoré síce majú Coenovský rukopis a dialógy a množstvo zaujímavých postáv, ale tým že skáčeme z atmosféry do atmosféry z komédie do drámy, narúša to tempo celého príbehu a hlavne čo zamrzí - chýba tomu spojovací motív. Niečo čo by to povýšilo na to veľké dielo na ktoré sme od Coenovcov čakali. Aspoň teda ja. Prvé dve poviedky sú zábavné a iné. Ale bohužiaľ príliš krátke. Tretia stavia na atmosfére ale jej príbeh hoc´ jednoduchý pôsobí trošku prvoplánovo. Štvrtá poviedka s Tomom Waitsom má zase určitú poetickosť. Meranie síl príroda verzus človek ale vyznieva do stratena, hoci má silné momenty. Piata poviedka má zaujímavý koniec ale všetko pred tým je oproti ostatným ukecané a bez nápadu. A posledná má určitý mood E.A. Poa alebo P.H.Lovecrafta ale v zásade sa v nej nestane nič čo by dokázalo zaujať. Dokonca ani dobre spravená konverzačka nespravila svoje, pretože na konci si uvedomíme, že sme sa vlastne nič nedozvedeli. Priemerná záležitosť, ktorá by bola ospravedlniteľná u kohokoľvek iného, len nie u niekoho kto robil pamätné westerny ako sú Coenovci.(25.11.2018)

 • AppleCore
  **

  Coeni postupně vytrácejí všechno, co jejich tvorbu činilo jedinečnou. Buster je ultra nudná, nekoherentní a zbytečná patlanina, která ač má potenciál nakrmit kritiky, běžnýho diváka mine každým aspektem. Bizarní postavy jsou pryč, zábavný dialogy jakbysmet a zůstává tak jenom skvělá kamera a vizuál obecně. Dokoukat to mi trvalo tři dny!(1.12.2018)

 • - Obrázek koně na zadní straně knihy je logo produkční společnosti bratrů Coenových – Mike Zoss Productions (Puxina)

 • - Spoiler: Spojka medzi príbehmi je, že v každom z nich zomrie minimálne jedna postava. (Johnny.ARN)

 • - Kovboje, který zabije Bustera Scruggse (Tim Blake Nelson), hraje americký folkový zpěvák Willie Watson, který se podílel na významné části soundtracku. (moukey)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
تحميل APK | Little Dog: Season 2 | 奇迹男孩