poster

Život Davida Galea

 • USA

  The Life of David Gale

 • Německo

  Das Leben des David Gale

 • Velká Británie

  The Life of David Gale

 • Slovensko

  Život Davida Galea

 • Kanada

  The Life of David Gale

Drama / Krimi / Thriller

USA / Německo / Velká Británie, 2003, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  ****

  Příběh sám o sobě si hraje na reálný, ale je v samotném závěru až příliš přehnaně nepravděpodobný, o to víc překvapí. Kázat pravdu a mravnost to profesorovi Galeovi jde do té doby, než je sám obviněn z těžkého mravnostního deliktu. Mít na krku znásilnění to není prdel, o to hůř, že za něj hrozí trest smrti, jehož je on sám vytrvalým odpůrcem. V cele smrti se však dějí zázraky. Odsouzení klamou tělem, investigativní reportérky jsou na tak intelektuálské povolání příliš sexy a tvůrci se pouštějí do kontroverzních vod, ve kterých se dá klidně utonout. S tímto filmem nějaké chytání tonoucího se diváka za stéblo až tak nehrozí. Je totiž chytře natočen, vystavěn a v závěru se otočí o 180 stupnů. Má svoji sílu, není sice tak strhující, jak se uvádí, není však ani nijak nudný. Duo Spacey & Winslet je natolik dobře hrající dvojicí, že s nimi nelze sáhnout vedle. Rozhodně zajímavý film, který lze doporučit, pokud máte rádi dramata s nejasným a šokujícím vyzněním. 80%(7.8.2012)

 • Fr
  ***

  Teorie fází umírání Kubler Rossové: zlost - popření - smlouvání - deprese - vyrovnání..... Tak jako fotbalový fanoušci mají své tvrdé jádro, také v organizaci odpůrců trestů smrti jsou lidé schopní udělat cokoliv. V životě Davida bylo mnoho dramatických zvratů a sledování proměny šťastného osudu v nešťastný není nic příjemného. Dramatických je i těch pár dní novinářky Bitsey. Ačkoliv bych to původně nečekal, závěrečných cca 15 minut bylo drama jako hrom. To vše před tím nebylo zbytečný, jen to nemělo tu pravou šťávu. A nezachrání to ani bezchybné herecké výkony. Víte že průměrná doba pobytu v cele před vykonáním trestu smrti je 9 let? A víte kolik stojí smrtící injekce?(23.6.2007)

 • RHK
  ***

  Jen lehce nadprůměrný krimi thriller - novinářka (Winsletová) dělá dny před popravou rozhovor s odsouzencem na smrt (Kevin Spacey coby dlouholetý bojovník proti trestu smrti) a zkoumá přitom jeho život a vinu. Příliš poklidné tempo filmu trochu vynahradí silný závěr - korunovaný darovanou ovečkou. Trailer: http://construtoramaia.com/film/7119-zivot-davida-galea-life-of-david-gale-the/videa/(16.1.2010)

 • Vančura
  ****

  Velmi dobrý film, u něhož si asi nejvíc cením jeho umělecké výpovědi, abychom nepodléhali rychlým soudům a nedali se strhnout davem a mediálním lynčem, který má o vině předem jasno (na mysl se kupříkladu dere z nedávné doby hojně medializovaný případ zdravotní sestry z Rumburku, u níž média bezprecedentním způsobem porušila pravidlo presumpce neviny). Přijde mi to jako velmi závažné a výsostně aktuální téma (u filmu, který jinak za těch 15 let neobyčejně zastaral), obzvláště je-li zde vztaženo k problematice trestu smrti, který by mnozí i dnes u nás rádi znovu zavedli. Film myslím přesvědčivě ukazuje, proč by se měl všude zrušit - vysoké riziko justičního omylu a popravení nevinného je příliš vysoká cena za potrestání skutečných pachatelů, kteří by si trest nejvyšší očima lidového mínění zasloužili. Bohužel mi však přišlo, že toto sdělení je zde podáno nepříliš zajímavým filmařským způsobem - film má naprosto fádní zpracování, kamera ani herecké výkony nijak nenadchnou, tempo vyprávění je minimálně první hodinu velmi utahané a dlouho trvá, než se tam konečně začne dít něco zajímavého - a samotné závěrečné rozuzlení, jakkoli jsem ho nečekal, pro mě přesto vlastně nijak překvapivé nebylo, protože to prostě do sebe všechno zacvaklo a dávalo to tak smysl, ale dovedu si představit, že pro spoustu lidí mohl ten závěr mít hodně wow efekt. Každopádně za sebe jsem rád, že jsem na tento film narazil, a považuji ho za obohacující.(3.11.2018)

 • boshke
  ****

  Většinou jsem na hádání point / konce filmů tupej. Nebo si tím nechci kazit zážitek z filmu. U Života Davida Galea jsem měl asi okamžik osvícení, neb mi byla pointa poměrně záhy jasná a lhal bych, kdybych tvrdil, že mi zážitek z filmu nezkazila. A (ne)příjemná porce nihilismu na závěr... Spacey tradičně senzační... 70%(5.9.2017)

 • - Jedna z fotografií na stene v dome Dustyho Wrighta je slávny záber "Muž s odhalenou hruďou pred okupačným tankom v Bratislave na Šafárikovom námestí" od známeho slovenského fotografa Ladislava Bielika z čias okupácie ČSSR sovietskymi vojskami v roku 1968. (cure)

 • - Režisér filmu Alan Parker si zahrál malou roli jednoho z hostů na večírku na začátku filmu. Můžeme ho vidět, jak si bere ze stolu jídlo. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Snímek byl natáčen v Texasu, USA. Například ve městě Huntsville, dále pak na půdě univerzity v texaském Houstonu a University of Texas v Austinu. Také se natáčelo v Metro Espresso Baru v Austinu, který se v současnosti jmenuje Kafe Medici. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Advertisers' Forum | IMDb: 6.7 3,786 HD A Private War | Optical Deposition of Carbon Nanotubes for Fiber-based Device Fabrication 2010