• Djkoma
  ***

  Dobově věrohodná záležitost, která těží z opravdu hutné předlohy, které by mnoho lidí nemuselo přijít na chuť. Anglický svět velkých předsudků, jen minima citů, chladný svět plný peněz a moci. Nemohu si pomoci, ale maličko tuším, že kniha bude zajímavější a v některých okamžicích méně nudná (a předvídatelná?).(14.2.2007)

 • Nuala
  ****

  Hodně slušně natočená sága, kterou zajisté nebylo zrovna jednoduché převést na plátno v takové kvalitě, jako se nakonec podařilo. Nejen pro její rozsah, ale taky pro dlouhé časové období, množství architektonických stylů, řadu různými směry se vyvíjejících se postav, které zachytit na plátno s veškerými jejich emocemi a vývojem a rozdílnými charaktery, je velmi obtížné a tvůrcům tohoto seriálu se to do značné míry podařilo. Za což si bez jakéhokoli zaváhání zaslouží 4*.(26.11.2007)

 • monolog
  ****

  Jen mi tu vadilo, že přestože kostýmy, výprava a i herecké výkony byly zvládnuty výborně, ale maskování herců jako sedmdesátiletých dědků nějak zklamalo. Když totiž celý seriál (snad doba padesáti let) každý z nich vypadá stejně, ani jim nezešednou vlasy a stárnutí je rozeznatelné jen vyjímečně, nebo když už jsou opravdu starší o těch padesát let, tak je něco v nepořádku. Soamesova manželka je odporně "dobrá", Jolyon odpornej správňák. Je to zvláštní, ale ze všech postav mi byl sympatickej jen Soames. Všechno ostatní byli lidi, kteří se přetvařujou nebo ze sebe dělají svatý. On si na nic nehrál. Ještě taková drobnost, už v předloze psal Galsworthy, aby byli lidé k Irene milejší a nesoudili ji příliš tvrdě, že by jejich manželství skutečně nikam nevedlo. Asi si sám uvědomoval, že všechny sympatie půjdou k Soamesovi, což se stalo i v seriálu. A teď bych ještě rád viděl i ten starší seriál o Forsytech.(23.1.2006)

 • LadyVader
  ****

  Vcelku povedená věc, na konci mě už malinko štval "vztah" Fleur/Jon.. ale to je detail. Možná si někdy přečtu předlohu :-). A Soames Forsyte.. to jsem fakt nevěděla jestli mi ho má být líto, nebo si mám myslet že je to sobeckej idiot. Nakonec mi ho bylo přecejen líto. Ale uznávám že za to dost může jeho představitel Damian Lewis, jednu hvězdu pro něj :-).(6.2.2012)

 • HoneyBunny
  ****

  Pokud by vám příběhy SRF někdo vyprávěl, asi byste si mysleli, že je to nějaká telenovela. Jenže žádná telenovela vám nenabídne to nádherně snobácké prostředí Anglie 19. století. Připočtěte k tomu skvělé herce (Ruper Graves jako Jolyon je zkrátka k sežrání) a dobrou režii a máte skvělý seriál na úterní večery.(22.3.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Verdad o Reto BluRay-Screeener | Adventure | Samsung Mall 2.1.7