poster

The Tenant of Wildfell Hall (TV seriál)

Drama

Velká Británie, 1996, 3x53 min

 • lucieK
  ***

  Tak tenhle seriál mě opravdu zklamal. Kniha patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších, ale serilál se ji bohužel rovnat nemůže. Je to vina především špatného hereckého obsazení. Když pominu Tobyho Stephense, který jako jediný svou roli zvládl, dostávám se k hlavní hrdince Heleně, kterou se opravdu jen snažila zahrát Tara Fitzgerald. Namísto duchaplné, inteligentní a především krásné Heleny se zde objevila obyčejná a ošklivá holka od vedle. Už když jsem knihu četla, tak jsem si vjejí roli předdstavovala někoho jako je Gina McKee a rozhodně ne Taru Fitzgerald. Co se týče Ruperta Gravese, tak tomu bych neuvěřila ani to, že by ublížil mouše, natož aby páchal to co Arthur. Herecké obsazení a né příliš dobře zpracovaný scénář, je to, co tomuto seirálu ubírá kvalitu.(5.7.2011)

 • mira.l
  *****

  Já tomuto zpracování Dvojího života Heleny Grahamové nemám vlastně co vytknout. Je to asi rok a půl, co jsem četl knihu, sice si to jakž takž pamatuju, ale ne úplně do nejmenších detailů, ale jak jsem to sledoval, tak mi ty detaily docela "naskočily". Což si myslím, že je ten nejlepší podklad pro hodnocení. Krásné exteriéry, kostýmy i hudbu beru tak nějak samozřejmě. Tara Fitzgerald jako Helena mi vůbec nevadila, stejně tak ostatní role byly obsazeny velmi dobře. Neviděl jsem teda posledních asi pět minut druhého dílu, mám staženou verzi 3 souborů, z nichž druhý je nějaký porouchaný:), ale to je detail, těch pár minut "temna" jsem si domyslel. Ta předloha je taková řekl bych poměrně náročná na zpracování do filmové podoby, ale tvůrci se s tím poprali docela dobře. Deníkové záznamy, které tvoří dá se říct podstatu knihy, jsou tu jen na doplnění a vysvětlení částí děje.(12.8.2017)

 • Gurtha
  ***

  Prvních pár minut mě uchvátilo, první díl navnadil a pak už to byl jen pád – pozvolný, ale i tak z něj po dopadu bolí kosti (v tomto případě spíš oči). Vyhovovalo mi obsazení, bavila mě hudba i Heleniny hnědo-hnědé obrazy, zásadně ale nesouhlasím s principem dlouhosáhlého vysvětlování záhady (raději tuším než vidím) a třetí díl byl už jen parodií na všechny zubožené milovníky, kterým je odpírána jejich pravá láska. Jinými slovy ověřila jsem si tušení, že se sestrami Brönteovými si nesednu (a myslím, že jde o oboustrannou averzi).(19.2.2012)

 • Hedka
  *****

  Môj obľúbený literárny príbeh z čias dospievania "Tajomná pani Grahamová" nabral reálnu podobu. Vzťah dvoch ľudí nie je vždy jednoduchý. Aj tu je to príbeh o láske, ktorá bolí. Zvíťazí morálka, povinnosť, obeta a presvedčenie, alebo popustíme uzdu citom a vášni, napriek "norme v nás", napriek všetkému v čo veríme? Bude to pravé šťastie?! Konečné naplnenie lásky Gilberta a Helen je vytúženým vyvrcholením a uisťuje diváka o spravodlivom zadosťučinenií za všetko utrpenie, ktorým museli prejsť. Milovníci anglickej klasiky si znovu prídu na svoje. Predsa len dokonalý zážitok mi oslabilo obsadenie Helen Tarou Fitzgerald. To nebola šťastná voľba.(1.12.2008)

 • embee
  *****

  Velice příjemná adaptace známé knihy jedné ze sester Bronteových, a to já můžu vždycky. Když k tomu ještě přidáte nádherného Tobyho Stephense v roli Gilberta, není co dodat. Bohužel jsem viděla pouze v originále, takže pokud se mi někdy poštěstí a uvidím v češtině (raději tedy s titulkama, ráda poslouchám hlas jednoho již výše zmíněného), můj dojem z této série, to jen umocní.(25.6.2010)

 • - Knižní předloha byla zveřejněna roku 1848. Doslovný překlad by měl být "Nájemník sídla Wildfell". U nás však kniha vyšla pod názvem "Dvojí život Heleny Grahamové". (annes)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Poetry Case | Better Call Saul Season4 ซับไทย EP1 – EP10 [จบ] Shooter Season3 ซับไทย EP1 – EP13 (จบ) ซีรี่ย์เกาหลี My ID Is Gangnam Beauty ซับไทย EP1 – EP16 (จบ) Take My Brother Away Ep.1- Ep.30 (จบ) Lovely Horribly ซับไทย EP1 – EP8 Let’s Eat 3 ซับไทย EP1 – EP12 ซีรี่ย์เกาหลี Witch’s Love ซับไทย EP1 – EP3 ซีรี่ย์เกาหลี Time 2018 ซับไทย EP1 – EP8 The 100 Season5 EP1 – EP13 ซับไทย Your House Helper EP1 – EP20 ซับไทย Sunny Again Tomorrow EP1 – EP60 ซับไทย ซีรี่ย์เกาหลี Suits สูท คู่ป่วนทนายจอมกวน 2018 EP1 – EP8 พากย์ไทย Goodbye to Goodbye EP1 – EP28 ซับไทย Are You Human Too EP1 – EP34 ซับไทย SEAL Team Season1 ซับไทย EP1 – EP19 Page 1 of 96 1 2345... 102030... Last เรื่องล่าสุด Better Call Saul Season4 ซับไทย EP1 – EP10 [จบ] Shooter Season3 ซับไทย EP1 – EP13 (จบ) ซีรี่ย์เกาหลี My ID Is Gangnam Beauty ซับไทย EP1 – EP16 (จบ) Take My Brother Away Ep.1- Ep.30 (จบ) Lovely Horribly ซับไทย EP1 – EP8 Copyright © 2019 เว็บดูซีรีย์ออนไลน์ ซีรีย์เกาหลี ซีรีย์ฝรั่ง เสียง ซับไทย
ดูหนัง หนัง ดูหนังออนไลน์ หนังใหม่ ดูหนังฟรี series-onlines 2016. เว็บดูซีรีย์ออนไลน์ ซีรีย์เกาหลี ดูซีรีย์เกาหลี ซีรีย์เกาหลีซับไทย ซีรีย์ฝรั่ง ดูซีรีย์ฝรั่ง ซีรีย์ฝรั่งเสียงซับไทย ล่าสุดทุก EP 2016-2017. Watch Movie | Bomb Me Brasil:Shooter Lords | Wacky Races - Autorennen Total
| Chap 587