poster

Zelená karta

 • Austrálie

  Green Card

 • Francie

  Green Card

 • USA

  Green Card

 • Slovensko

  Zelená karta

Komedie / Romantický

Austrálie / Francie / USA, 1990, 103 min

 • Aleee89
  ****

  No i když možná ne zase tak neočekávaně dobré, protože se stačí podívat na názory pode mnou a máte docela jasno. Tohle není typická americká a romantická komedie, protože ty jsou z 90 % docela trapné a pitomé. Tohle je naopak fajn příjemný film, na který se vám kouká tak nějak s lehkostí a příjemně. Děj je náhodou docela zajímavý a ústřední dvojice sympatická. Konec taky nebyl úplně typický. Jen z části. Co mi ale vadilo bylo, že na začátku se objevila hudba ze Vzpomínek na Afriku. Tuhle hudbu miluju a v tu dobu mi to připadalo trochu jako "vykrádání" jiného filmu. Ale celkově to byl fajn film, takže odpouštím.(18.6.2013)

 • LaciLC
  ****

  V žánri romantických komédií je Zelená karta hodne nadpriemerný kúsok. Jedinou chybou filmu je, že veľmi rýchlo z hlavy vyšumí a tak každý rok aspoň dvakrát bol požičaný z videopožičovne a až keď som ho pustil, tak som zistil, že už to pozerám minimálne siedmy krát. Ale vždy som sa príjemne pobavil.(8.8.2007)

 • fantoci
  ****

  Tenhle film jsem viděl před pár lety takže ale jakmile sem ho tu uvidělu vybavilo se mi dost známých situací a hlavně výborné výkony jak Gerarda tak jeho hnědovlsé kolegyně s krásným širokým úsměvem. Jestli jste viděli Čtyři svatby a jeden pohřeb tak v tomhle filmu asi zahrála svou roli ještě o něco lépe. Už jen ta myšlenka.Poznej někoho za dva dny tak, aby si o něm věděl vše. Povídám vše, ne jen základní věci.Vše od kartáčku na zuby po parfém. Až si tenhle film prohlédnete (utoníte nějakou tu slzičku) tak se zamyslete jestli víte dost o svých přátelích a zjistíte že možná nevíte skoro nic. O partnerech se radši nezamýšlejte mohlo by to mít nedozírné následky(18.3.2007)

 • Seti
  ***

  Peter Weir je skutečně špatný lhář, protože scénář plný tak ubohých a hloupých lží by nedal dohromady snad ani Mirek Dušín. Jen mě to utvrdilo v názoru, že lidé, co neumějí lhát, by to ani neměli dělat, protože to vede jen k naprostým trapnostem (bože jak já tyhle situace nenávidím). Jinak Andie MacDowell byla nádherná, ovšem Depardieumu toho citlivého a smyslného skladatele fakt nežeru, protože vypadal spíš jak otylý šéfkuchař (co na něm ty ženský vidí?).(11.8.2009)

 • Damiel
  ***

  70 % - Já nevím, no... K dokonalosti a bezchybnosti podle mě Zelené kartě poměrně dost chybí. Špičkování a dohady mezi GD a AMD jsou skvělé, také všechny prekérní situace, které se díky jejich situaci rodí, jsou výborné. Akorát jsem z toho necítil silnější pocit jejich vzrůstající náklonnosti, rodící se lásky, citů... Pár pohledů do pseudoalba nebo okouzlený pohled při recitativu básně za doprovodu klavíru je málo. To tam Weir vecpal jaksi mimochodem. Pokud by Zelená karta byla i v tomto ohledu stejně propracovaná jako zbytek, určitě bych si ji užil mnohem víc. Přece jenom, je to film romantický, takže té vznikající romance tam mělo být víc.(30.7.2007)

 • - Zelená karta byla vydána na DVD společností Umbrella Entertainment v únoru 2004. DVD je kompatibilní se všemi regionálními kódy a obsahuje původní divadelní trailer a rozhovory s Peterem Weirem, Gérardem Depardieu a Andie MacDowell. (griph)

 • - První anglicky mluvený film pro Gérarda Depardieu. (Karlos80)

 • - Některé skladby, které ve filmu uslyšíme, nejsou zahrnuty na soundtracku k filmu. (griph)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Escape Room 2019 | Pondemonium 3 (2018) | Thám Tử Lừng Danh Conan: Ngày Thám Tử Bị Teo NhỏEpisode “One” Full HD Trailer HD