foto

Zoe Kazan

  • nar. 9.9.1983 (35 let)
    Los Angeles, California, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Sympatická, okatá rodačka z Los Angeles Zoe Kazan Swicord (nar. 9.9.1983) měla směr své životní dráhy předurčen v krvi. Pochází totiž z umělecké rodiny - je dcerou spisovatelů a scénáristů Nicholase Kazana a Robin Swicord a vnučkou dramatičky Molly Kazan a slavného filmového a divadelního režiséra Elii Kazana.

Zoe Kazan, která je spisovatelkou, scénáristkou, producentkou i herečkou je absolventkou Yale University, kterou dokončila v roce 2005 dosažením bakalářského titulu v oboru divadelní drama.

Její první hereckou zkušeností byla role ve filmu SWORDSWALLOWERS AND THIN MEN (2003). Poté však Zoe pokračovala v hraní zejména na divadelních jevištích, např. v jednom z menších broadwayských divadel off-broadway. K filmu se vrátila v roce 2007 rolí studentky v DIVOŠÍCH (Savages). Další role velmi rychle následovaly, např. OKAMŽIK ZLOMU (Fracture, 2007), V ÚDOLÍ ELAH (In the Valley Elah, 2007), NOUZOVÝ VÝCHOD (Revolutionary Road, 2008), JÁ A ORSON WELLES (Me and Orson Welles, 2008), SOUKROMÉ ŽIVOTY PIPPY LEE (The Private Lives of Pippa Lee, 2009). Mezitím si Zoe stihla udělat jméno i v divadelním světě a prosadila se i na prknech slavných divadel v Broadwayi, ve kterých debutovala v roce 2008 v obnovené premiéře hry Come Back, Little Sheba a debut do byl skvělý, o čemž svědčí mimo jiné uznání renomovaného divadelního kritika z The New York Times Bena Brantleyho, který její výkon označil jako "prvotřídní".

Jako dramatička o sobě dala vědět na festivalu nových amerických her Humana v Louisville, kde měla v roce 2009 premiéru její hra Absolon. Úspěšný rok završila rolí dcery Meryl Streep v romantické komedii NĚJAK SE TO KOMPLIKUJE (It's Complicated, 2009). Po účasti v komedii BEZVADÍKYJEŠTĚPROSÍM (Happythankyoumoreplease, 2010) a ve čtyřech epizodách seriálu HBO Znuděný k smrti o sobě dala Zoe vědět opět jako divadelní dramatička díky hře We Live Here, která měla premiéru v Manhattan Theatre Club v roce 2011.

Její další úspěšnou prací byl scénář k romantické komedii s fantaskními prvky RUBY SPARKS (2012), kde si rovněž zahrála tituní roli po boku svého životního partnera Paula Dana, se kterým se rovněž podílela na výkonné produkci filmu. Brzy ji uvidíme v IN YOUR EYES (2012), romantické komedii THE F-WORD (2013), kde objeví po boku Daniela Radcliffa či komediálním dramatu PRETTY ONE (2013). Zoe Kazan dokazuje, že je všestranně nadanou umělkyní a má před sebou jistě úspěšnou budoucnost.

Petr "peetriss" Michalik

Herecká filmografie

Scenáristická filmografie

Filmy

2018 Wildlife
2012 Ruby Sparks

Fanoušci tvůrce

<< 1-20 >>
všichni fanoušci
(118)
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
My Cultivator Girlfriend | Erotik (77) | IMDb: 7 196,019 S3E22 Once Upon A Time - Season 3