foto

Rachel McDowall

  • nar. 4.10.1984 (34 let)
    Whiston, Merseyside, Anglie, Velká Británie
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herečka Rachel Anne McDowall se narodila 4. října 1984 v anglickém Whistonu. Odmala tíhla k tanci, chtěla být baletkou. Začala tančit v Centru pro volný čas v Huytonu, ale když šla na konkurz do Královského baletu, byla odmítnuta nesplněním výškových parametrů. Přesto na tanec nezanevřela, a poté jej využila ve svých filmových rolích. Nejprve vystudovala divadlo na Laine Theatre Arts college v Epsomu. Drama si zamilovala během studia na Wade Deacon High School ve Widnes. První angažmá získala na proslulých divadelních prknech West Endu.

Tvrdou taneční průpravu zúročila hned zásadní rolí družičky Lisy po boku velké hvězdy Meryl Streep v muzikálu o švédské skupině ABBA s názvem MAMMA MIA! (2008), který měl premiéru v Londýně. V bondovce QUANTUM OF SOLACE (2008) ztvárnila malou roličku letušky Anny. V roce 2009 vstoupila do nekonečného seriálu POLDOVÉ (1984) jako sestra Maria Joseph. Další postavou byla Isabella v prvním britském 3D celovečerním hitu STREETDANCE 3D (2010), který se stal britským kasovním trhákem. Hlavní roli jí nabídl nezávislý režisér John Craig Howells ve svém romantickém thrilleru THE STRANGER.

Rachel má také zázemí v divadle. V muzikálovém hitu Mela Brookse The Producers, představeného na londýnském West Endu, hrála švédskou krásku Ullu. V poslední době hraje hlavní roli Velmy Kelly ve hře Chicago, ve které excelovala nejprve v Cambridge Theatre a v roce 2012 se s ní vrací na scénu Garrick Theatre.

I přes nadměrnou výšku 1.83 m působí éterická kráska křehce, zachovává si skromnost a distanc od hvězdných manýrů. Nedávno se přestěhovala se snoubencem hasičem Jamesem do slunného Los Angeles. Šťastný pár plánuje sňatek a v nejbližší době děti. Mezi záliby Rachel patří rodina, tanec, modeling a tetování.

♥Milka "Roman.Ticka" K♥

Herecká filmografie

Filmy

2010 StreetDance 3D
2008 Mamma Mia!
Quantum of Solace

TV seriály

2016 Zoe Ever After (TV seriál)
1984 Poldové (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Downloaden APK | Afterboom | Flugstaffel Meinecke