Beckett51

Beckett51

Jake Aengus

okres České Budějovice
Sarkastický, prý trefně vulgární polo-šílenec, rádoby umělec, milovník hudby, označován jako skřítek, teplý kněz nebo sysel, mistr na filtrování

homepage

83 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
  • 12.2.2019  20:50
  Overlord (2018)
  ***

  Zábavné, skvěle natočené akční sekvence a fajn atmosféra. Nebejt několika do očí bijících blbostí zasloužená čtyřka.

  • 11.2.2019  17:53
  The Golem (2018)
  **

  Jasně, na sto kilometrů z toho čpí aura béčkovosti i přes áčkovou kameru, vcelku povedenou hudbu a ne-úplně blbou atmosféru. Jistou zábavnost a potenciál tomu (alespoň z mého pohledu) ale nelze upřít. Poměrně zajímavý téma, který pod rukama schopnějšího scénáristy a ještě schopnějšího režiséra mohlo bejt docela dobrej středověkej horor. Takhle bohužel scénář působí dost plytce, a ikdyž se herci v mnoha scénách snaží hrát, je vidět, že nad sebou nemaj úplně zkušený ruce. Lepší dvě.

  • 30.1.2019  13:54
  Skleněný (2019)
  *****

  Shyamalan natočil bez jakýchkoliv pochyb mistrovské dílo a je mi upřímně líto lidí, kteří ho v tom nedokáží (nebo nechtějí) vidět. Neskutečně precizně propojené s předešlými díly, bravurně vypiplané v každém detailu a skvěle strukturovanej scénář, kterej si s divákovým očekáváním hraje přesně tak, jak potřebuje, a díky tomu to v závěru má neskutečnej dopad. O herecký lize nemá cenu ani mluvit, Samuel a James samozřejmě vedou, ale Bruce či Sarah rozhodně do šedi nezapadají. Hudebně skvělé (už druhej den mám v hlavě tikání hodin), kamera naprosto skvělá a typická minimalistická Shyamalanovská atmosféra tomu přidává nehoráznou osudovost. Ač tomu stále nevěřím (a opět se mi potvrdilo to, že je potřeba si udělat vlastní názor a nekoukat na názory místních samozvaných kritiků, kteří vám i u skvělýho filmu vysvětlí jaká je to sračka jenom proto, že to natočil člověk co natočil Posledního Vládce Větru), za sebe mohu bez ostychu říct, že Shyamalan dokázal zkomponovat jednu z nejlepších trilogií co jsem kdy viděl a síla celého kontextu ve mě bude rezonovat ještě hodně, hodně dlouho.

  • 24.1.2019  22:27

  Kdyby se atmosféra a kompozice celého filmu nesla v duchu posledních čtyřiceti minut (cca od scény v dešti), neváhal bych dát plnej počet. Takhle mi v tom skvěle natočeném a zahraném zbytku bohužel chybělo něco dosti zásadního. Možná to bylo všechno moc naplácaný na sebe, možná to bylo všechno moc zkratkovitý, možná tomu chyběla trochu pevnější režie, ... nevím. Každopádně všechen klobouk dolů Ramimu Malekovi, protože jestli si něco v tomhle filmu zaslouží nekonečnou chválu, je to bezesporu jeho výkon, kdy mohu bez jakýchkoliv problémů říct, že Freddieho nehrál, ale stal se jím. Stejně tak skvělou kameru (hlavně v posledních dvaceti minutách) a fakt perfektní casting. A všechny ty dějový nepřesnosti vem čert, vždyť je to film, ne dokument.

  • 19.1.2019  19:08

  Zajímavá, nenásilná a citlivá sonda o vnitřním coming-outu. Postavy a vztahy v rodině suprově vykreslené a v některých scénách neskutečné jiskry. Ke konci snad jen zamrzí posledních pár vteřin v závěru, který měl po jisté scéně poměrně slušně našlápnuto a bohužel vyzněl (alespoň pro mě) trochu do ztracena.

  • 5.1.2019  20:20
  Bird Box (2018)
  *****

  Ač jsem striktně proti téměř jakémukoliv porovnávání filmů, zde udělám malou výjimku, jelikož nelze kouknout na Bird Box a neporovnávat ho (alespoň v duchu) s A Quiet Place. Abych nezačal negativama, tak při porovnání těchto dvou filmů, mělo A Quiet Place nezpochybnitelně lepší herecký výkony a... možná byl v některých scénách trochu napínavější, nicméně jinak to byl film děravej od paty až ke krku (zda má vůbec hlavu je spekulativní). Bird Box sice neoplývá nějakým fascinujícím scénářem, nicméně je to scénář ucelený a rozhodně (alespoň v mých očích) chytlavější než v Krasinskiho přehypovaným filmu. Se Sandrou jsem po dlouhé době konečně zase neměl problém a casting obecně byl vyvedený. Čím ale vítězí Bird Box v plné čáře je atmosféra. Strach z neznáma a Shyamalanovský feel je v mém případě tisíckrát působivější, než když nestvůru/y tvůrci odhalí už v prvních deseti minutách. Celkově hooodně silné čtyři hvězdy, přičemž pátou přihazuju za Lovecraftovskej hint a za to, že si to prostě a jednoduše zaslouží.

  • 7.12.2018  17:17

  "Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy. And ideas are bulletproof." Netřeba víc psát.

  • 28.11.2018  07:00
  Sestra (2018)
  ***

  Lepší tři hvězdy. Atmosféricky, vizuálně a hudebně je to fakt super. Nicméně obsahově to dosti uvadá a ikdyž je tam spousta blbostí, který se nakonec nějak scénáristicky vyřeší, zůstává pocit průměrnosti a jakýhosi pomyslnýho povzdychnutí nad tím, že tak zajímavej démonskej origin pojali takhle vlažně a nedali mu větší péči.

  • 24.11.2018  16:09
  Moje zprávy (TV pořad) (2018)
  odpad!

  "Zprávy" aneb komentáře a názory jednoho pána, který si množstvím svých pořadů kompenzuje minimálně dvojnásobně menší množství něčeho jiného. Člověk by se nad tím aspoň zasmál, ale když už takovejhle cringe vidí po sto padesátý šestý, tak už ani ten smích nepřichází. Jen smutek a stesk po kanálu TV Regina, která nebyla sice o nic míň dementní, ale aspoň nevyužívala nemohoucnost důvěřivých a snadno ovlivnitelných lidí, kteří věří všemu, co pan Jaromír řekne... a podle toho to potom taky vypadá v našich komorách.

  • 23.11.2018  15:55

  Tom Waits a jeho setkání s Mr. Pocketem naprosto kraluje. Ta povídka má všechno, co bych si od krátkého příběhu tohoto žánru troufnul chtít. Zbylé povídky jsou buď velmi povedené (Liam Neeson) anebo v mých očích pouze Coenovsky průměrné (poslední dva příběhy). Nicméně i přes to jsem si film užil a pozitivum u mě rozhodně převládá.

  • 20.11.2018  08:39

  Osobně nechápu, jak to někdo může považovat za nudnou záležitost (stejně jako například v případě Relikvie Smrti - část 1). Akce je sice pomálu, ale o to víc to tvůrci vynahrazujou poměrně komplikovaným (rozhodně ne vycucaným z prstu, jak nejen zde někteří tvrdí) uvedením do širšího děje, přesvědčivými herci, fantastickou hudbou a kamerou, a naprosto skvělým závěrem (hejtujte Deppa jak chcete, ale jeho Grindelwald je prostě supr a porovnávat ho s Voldermortem je asi jako srovnávat Hraběte Dooku s Kylo Renem). Ohledně těch údajných scénáristických děr, o kterých se všude píše, se jen chytám za hlavu. Na celým filmu jsem našel jen jednu a o té si myslím, že na ní bude navazovat vysvětlení v dalších dílech. Zbytek věcí se dá naprosto snadno vysvětlit, když člověk jen trochu dává pozor a pamatuje si minulej díl. Zvířátka samotná samozřejmě opět super, ikdyž rozhodně neměla takovej prostor jako v minulým díle a Brumbál vyvedenější a podobnější své HP verzi, než jsem čekal.

  • 10.10.2018  09:56
  Veronika (2017)
  ***

  Pěkně natočené a místy zajímavé bubání, které bohužel ale přináší jen jednu jedinou odlišnost od většiny dnešní hororové tvorby - nemluví se tam anglicky.

  • 4.10.2018  22:18

  Netřeba mnoha slov. Brilantní ve všech směrech. Herci (Gaga, Cooper a Elliott naprosto neskuteční), režie, kamera (ach... Matthew ), hudba (Shallow a I'll Never Love Again naprostý pecky, přičemž druhou zmíněnou bych se nebál nazvat "I Will Always Love You novýho tisíciletí"), scénář,... Jen mě mrzí, že podle komentářů jsou tací, co to považují za "dámskou" záležitost. K tomu nemám asi co napsat, protože by to bylo plýtvání slov...Anyway - Pro mě osobně jeden z největších kino zážitků.

  • 18.9.2018  10:21
  Castle Rock (TV seriál) (2018)
  *****

  Po skončení Leftovers jsem se bál, že budu muset čekat bůhví kolik let na seriál, který na mě zapůsobí obdobně. Můj strach byl zbytečný. Castle Rock je totiž naprosto dokonalý slowburn, který od diváka chce trpělivost, přemýšlivost, empatii a pozornost. Pokud tyto vlastnosti divák nemá, nedostane zřejmě nic jiného než nudu, nesmyslnost či zbytečnost. Pokud tyto vlastnosti má, dostane jednu z nejlepších, nejgeniálnějších a nejvypiplanějších věcí, co se za posledni dobu objevila. Vyzdvižen budiž naprosto božský casting, kde každá jediná postava je obsazena tak, jakoby ta role byla psaná přímo pro ní. A závěr, typicky Kingovsky antiklimatický, mohl být jen stěží lepší... První série - 100%

  • 27.8.2018  22:28

  Nejděsivější horor od prvního Insidious.

  • 8.8.2018  08:30

  Kouzelné, vtipné, vypiplané, barevné, hyperaktivní, skvěle obsazené a zahrané (pochvala budiž směřována hlavně k dětským hercům a Nortonovi), chytré,... bohužel přes toto všechno ve mně film nic moc nezanechal.

  • 16.7.2018  21:27
  Malý Sheldon (TV seriál) (2017)
  *****

  Překvapení jako hrom. Samo o sobě nikterak geniální, ale ve své jednoduchosti a roztomilosti naprosto neodolatelné. Absence "sitcom smíchu" chytrý krok, díky kterému se celý feeling seriálu posunul na úplně jinou vlnu než TBBT a to je jen dobře. První série - 90%

  • 10.7.2018  21:09
  Taboo (TV seriál) (2017)
  *****

  Delikátní, ve všech ohledech až nezdravě do detailu vypiplaná záležitost. Vévodící Tom Hardy, přesnej a nápaditej scénář (humor se mi trefil naprosto přesně do vkusu), dokonale sedící hudba, neuvěřitelná výprava a surová atmosféra, africká a indiánská mystika ( *buch* <3 *buch*), fantastické obsazení, ... a vlastně všechno ostatní. Rozhodně ne seriál pro každýho, nicméně mně se do gusta trefil totálně dokonale. První série - 100%

  • 6.7.2018  10:45

  "Pouze" lehce nadprůměrná hororová jednohubka, která vyniká pouze zajímavým tématem (jehož potenciál tvůrci bohužel ani zdaleka nevyužili) a hereckými výkony (hlavně dětských představitelů). Zbytek je bohužel v současné době ničím nevyčnívající "Cloverfield" napínák, u kterýho osobně až tak nechápu ten hype, co se okolo něj děje.

  • 30.6.2018  22:25
  Slídil (2014)
  ****

  Famózní Gyllenhaal, režie a kamera ve filmu, který zapůsobil, ale bohužel nic nezanechal.

  • 30.6.2018  22:19
  Westworld (TV seriál) (2016)
  *****

  Fenomenální eso v rukávu HBO, které má neskutečný potenciál a díky všem bohům si to uvědomují i tvůrci a jednají podle toho. První série - 90% ... Druhá série - 100% ...

  • 20.6.2018  08:33
  Tomb Raider (2018)
  ***

  Pěkně natočený polo-survival dobrodružňák, který bohužel doplácí na nepříliš nápaditý a i vcelku nezajímavý scénář, a který v závěru působí dost tuctově. Samotný "Tomb Raid" potom ohromné zklamání, protože kromě atmosféry (Himiko umí udělat své, ale i tak její poměrně nevyužitá linka zamrzela) to nebylo nic, co bysme už neviděli několikrát předtím a chování Lary v některých částech moc nedávalo smysl. Nicméně Alicia se snaží ze všech sil, až na pár úmorných scén to docela odsýpá a atmosféra her z toho cítit je. Fajn jednohubka, ke které se jen stěží budu vracet, ale pokud bude dvojka, rozhodně se na ní podívám.

  • 25.5.2018  14:47
  Cargo (2018)
  *****

  Vlastně se zdejšímu hodnocení ani nedivím. Krásná ukázka již zaběhlého způsobu, kdy lidi pořád zvrací ve smyslu "všechny zombí (dodejte jiný libovolný žánr) filmy jsou stejný" a když někdo natočí něco úplně jinýho, kde funguje atmosféra, herci, hudba a scénář (až na pár chvilek), tak zas kydaj, že je to něco úplně jinýho. Film, kterej si zaslouží hezký čtyři hvězdy ( na plnej počet to neni, chyby to mělo), ale kvůli nesmyslnému davovému kamenování rád nadhodnotím.

  • 13.5.2018  14:37

  "Did you do it? - Yes. - And What did it cost? - Everything..."

  • 11.5.2018  21:00

  Pro mě bohužel nudné, nikdy nekončící a upištěné. Nicméně neboť je to určené pro děti, pro které to bude nejspíše zábavné, chytlavé, poučné a pěkné, z morálního hlediska prostě odpad dát nemůžu. Protože nejsem dítě... žejo.

  • 6.5.2018  16:04

  Klasická Marvelovka se vším všudy. Na jednu stranu jeden z nejprovařenějších příběhů v historii, ošklivá CGI pantera v soubojích a ta osudovost ( Winter Soldier, první Guardians of the Galaxy, Doctor Strange a vlastně i Infinity War) tam prostě těžce chybí... na stranu druhou skvělý prostředí a atmosféra, zajímavě zmixovaná hudba, sympatické postavy a celé to i přes neduhy působí velmi zábavně. Jinak řečeno - dalo se z toho vytřískat víc, ale taky to mohlo dopadnout mnohem, mnohem hůř.

  • 25.3.2018  16:41

  Nejsilnější hudebně-filmový zážitek za hodně dlouhou dobu. Co píseň, to emotivní a spirituální cover dokazující, že hudebníci, kteří zde vzdávali poctu jednomu z nejgeniálnějších básníků a písničkářů, měli ke Cohenově tvorbě či osobě velký citový vztah. Absolutní vrcholy koncertu jsou pak jedna z nejlepších verzí Hallelujah od k.d. lang, epická Democracy od The Lumineers, osudová In My Secret Life od Bettye Lavette, skromná a procítěná Chelsea Hotel od Lany Del Rey a Adama Cohena, srdce trhající Famous Blue Raincoat od Damiena Ricea, duši trhající So Long, Marianne od Adama Cohena s vzkazem od Mistra samotného, nádherná procítěná If It Be Your Will od Bornse (která se ale bohužel na ofiko vydání neobjevuje, nicméně na youtube ji lze v pohodě najít) a úctyhodná Suzanne od Rona Sexsmithe (také možno najít na youtube). Závěr potom samozřejmě totální citová dorážečka (nikoliv vydíračka). Rozloučení, jaké si pan Cohen zasloužil... "For me poetry is the evidence of life, not a life itself. It's the ashes of something that's burning well. And sometimes you confuse yourselves and try to create ashes instead of fire."

  • 24.3.2018  22:56

  Překvapivě poučení z předchozího dílu nastalo. Mnohem soustředěnější režie doplňuje poměrně originální scénář, který se snaží vyhýbat hororovým klišé a typický lekačky trochu okořenit. Samotnej démon potom mohl dostat klidně trochu víc prostoru, nicméně co se týče designu je rozhodně nejpovedenější od prvního dílu. Celkově nejčistší čtyři hororový hvězdičky, ale díky skvělýmu příběhovýmu propojení, nesmyslnýmu, avšak ne u hororů atypickýmu zdejšímu hateu a v porovnání s povedeným Annabelle 2 (které jsem dal taky čtyři), přičemž toto bylo ještě trochu lepší, nadhodnotím slabšími pěti. Jen lehce zamrzela absence některých zajímavých scén z traileru.

  • 18.3.2018  15:07

  Nikdo nedokázal dělat tak dokonalý hudební kýče jako Meat Loaf a Jim Steinman.

  • 11.3.2018  15:37

  Kouzelné, krutě vtipné, emotivní, s nádhernou hudbou, mistrovsky napsané, ještě lépe zahrané a nezapomenutelné. Potenciál na kult naplněn.

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 28 37
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
pondělí 11.2. | Bill Pullman | 19.08.1610:32 Uhr DJ Ötzi - A Mann Fuer Amore Pop256 kbit/s 0 / 09.638 Hits VID P2P DDL 0 Kommentare