M.a.t.t.

M.a.t.t.

Martin Černický

okres Poprad
If You Have Any Last Words, Say Them Now!

homepage

215 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

  Jeden z najlepších seriálových počinov vôbec a zrejme najpodceňovanejší seriál v našich končinách. Ak vopred neodsúdite béčkom zaváňajúci námet, čo väčšina aj tak spravila a odpustíte tvorcom aj neisté začiatky, dočkáte sa neskôr príjemnej odmeny. Čo totiž tento seriál robí tým, čím skutočne je, nie sú upíri, čarodejnice a démoni ale výborne napísané a prirodzene sa vyvíjajúce postavy, kvalitné dialógy, šikovné vyhýbanie sa klišé a množstvo plnohodnotných metafor podaných či už jednoduchším alebo zložitejším spôsobom. Mnohí však už len princípu odmietajú pripustiť možnosť, že aj niečo s podobným námetom sa môže zaradiť bok po boku seriálovej elity, zachádzajúcej za hranice neškodnej zábavy. Porovnanie s produktami typu Charmed sa na priam ponúka ale pri hlbšej analýze by zrejme divák rýchlo pochopil tento omyl. Vysvetliť to však niekomu, kto zhliadol pár dielov a aj to v českom dabingu a s predsudkami, je priam neľudská úloha. Snáď to aspoň sčasti dokáže tento článok - http://www.blisty.cz/art/14249.html

 • poster

  Angel (TV seriál) (1999)

  Angel nie je len tuctovým spin-offom k populárnej i keď u nás veľmi nepochopenej Buffy, premožiteľke upírov. Po vlažnom rozjazde sa dokáže rýchlo vyšplhať na úroveň svojho predchodcu a v niektorých aspektoch ho aj predčiť. A záverečná séria snáď musí presvedčiť každého, kto zo zásady neopovrhuje daným žánrom. David Boreanaz naviac narozdiel od Buffy, kde jeho postava striedala len dve polohy neustále dokazuje, že má na viac ako byť len obyčajným sekundantom. Vo všeobecnosti asi najlepší seriálový spin-off aký spatril svetlo sveta, aj preto, že je diametrálne odlišný, či samotnou koncepciou alebo temnejším vyznením, ktoré ocení hlavne odrastenejšie publikum a mainstreamoví diváci. Porovnávať seriál, ktorého hlavnou témou je hľadanie vykúpenia duše s Blade the series či upírskymi béčkami je v tomto prípade veľkým omylom, len teba nahliadnuť aj pod povrch a nenechať sa odradiť prvotným dojmom. V rámci seriálovej produkcie mimoriadne komplexný počin.

 • poster

  24 hodin (TV seriál) (2001)

  Jack Bauer je prototyp nového drsného hrdinu, ktorý sa v záujme dobra neštíti naozaj ničoho a mučenie zločincov je u neho na dennom poriadku. Možno nášho diváka odradilo toto, možno bola na vine nezmyselná reklamná kampaň (prichádza najlepší seriál na svete!), tak či onak platí, že také chladné prijatie si však u nás 24 aj kvôli sviežemu a originálnemu konceptu nezaslúžila. Naviac aj s pribúdajúcimi sériami má seriál až na menšie zaváhania stále čo povedať a Kiefer Sutherland Jacka Bauera nehrá, on Jackom Bauerem je...

 • poster

  Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

  Bravúrne sci-fi, ktoré by vo filmovom vydaní pokojne mohlo ašpirovať aj na Oscara.Na rozdiel od iných žánrovo podobných seriálov sa nesnaží o kryštalicky čistú zábavu ale ponúka aj filozofický presah, ktorý je v tomto prípade ozaj príjemným oživením. Aj vďaka tomu nejde o dielo pre masy, čo je však v podstate jedno, tvorcovia Galacticy zjavne o nenáročného diváka ani nestoja. Úvodná miniséria možno pôsobí spočiatku rozťahaným dojmom ale seriálu samotnému až na maličkosti ťažko niečo vytknúť. So say we all!

 • poster

  Veronica Mars (TV seriál) (2004)

  Perla medzi tínejdžerskými seriálmi. Kristen Bell sa pre túto postavu musela zrejme narodiť a svojimi inteligentnými voice-overmi dokáže potešiť srdce diváka, o zvyšných prednostiach nehovoriac. Dialógy plné sviežeho humoru sú v tomto seriáli na dennom poriadku, nezabúda sa ani na hlavnú dejovú líniu mierne okorenenú detektívnymi zápletkami a charizmatickými postavami . Páru Logan/Veronica naviac nejde nefandiť. Len ma mrzí ukončenie v čase, keď to začalo dostávať poriadne grády a pomerne otvorený záver. Škoda toho ale za všetko ostatné si si tvorca Rob Thomas zaslúži absolutórium.

 • poster

  Ztraceni (TV seriál) (2004)

  Ďalší zo série "najlepších seriálov na svete." Abrams uspel už s Aliasom, no až Lostom zaznamenal totálnu trefu do čierneho. Jeho počin pritom ťaží z jednoduchého hoc geniálneho námetu o skupine ludí, ktorí sa po páde lietadla ocitla na viac než záhadnom ostrove a snaží sa prežiť. Surival mód v kombinácii s atraktívnym prostredím exotického ostrova by pre úspech stačili aj sam o sebe ale až komponovanie mysterióznych a neskôr aj sci-fi prvkov pomohlo dokonať senzáciu a neskutočný úspech. Momentáne ma vlastne nenapadá iný seriál, ktorý dokáže vyvolávať toľko špekulácií a teórií a to som si pôvodne nevedel predstaviť, čo sa v ňom bude riešiť niekoľko sezón. Nedivím sa však, že s pribúdajúcimi sériami čoraz komplikovanejśiu mytológiu zachádzajúcu až do nečakaných rozmerov prerastajúcu prvotný dojem niektorí zákonite stráviť nemohli. A ten rozporuplný záver už vôbec nie. Ja som však aj napriek menším výhradám spokojný.

 • poster

  Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

  "LEGEN - wait for it, and I hope you're not lactose-intolerant because the second half of this word is - DAIRY!" Srdcovka od začiatku držiaca latku na úrovni Priateľov, pričom jej neubližuje ani nijak výnimočná schéma. Pre mňa je však predsa len lepší seriál a to aj napriek istým kvalitatívnym výkyvom v neskorších sériách a istému odklonu od sitcomu k vzťahovke. Táto partička sa totiž ozaj dokáže zaryť pod kožu.

 • poster

  Status: Nežádoucí (TV seriál) (2007)

  S pribúdajúcimi dielmi čoraz zábavnejší špiónsky seriál, ktorý má síce od reality ďaleko ale zároveň je oveľa realistickejší ako všetky bondovky. V žiadnom prípade totiž nepodceňuje svojho diváka a banálne zápletky rieši často čo najneobyčajnejšími ale pritom sviežimi a logickými postupmi miesto rádových prestreliek. Ťažko si predstaviť ideálnejšieho predstaviteľa hlavnej rolu ako je Jeffrey Donovan, ktorý rieši problémy s dokonalou eleganciou za pomoci svojho mozgu a najrozličnejších techník a nemá ťažkosti s poštvaním záporákov proti sebe. A to všetko v atraktívnom prostedí Miami, s patričným odľahčením a sarkastickým voiceoverom bývalého špióna. Škoda azda len toho, že čím ďalej tým zaujímavejšie sa zauzľujúca ústredná zápletka je občas brzdená nesúvisiacimi stand-alone prípadmi ale tento nedostatok scenáristi často kompenzujú viacerými tromfmi a vynikajúci casting vrátane šarmantnej Gabrielle Anwar a Bruca Campbella robí tiež svoje. Menšia srdcová záležitosť.

 • poster

  Spartakus (TV seriál) (2010)

  "Your lives are your own. Forge your own path, or join with us, and together we shall see Rome tremble." Drsné a krvavé s množstvom explicitných scén, zároveň však chytré s množstvom nečakaných zvratov a kvalitných dejových línií. A napriek tomu, že je to v prvom rade len televízna zábava, ktorá sa na nič viac nehrá, ostávajú tvorcovia v ramci možností dostatočne verní aj známej histórii. Škoda len, že mnoho divákov kvôli naturálnejšiemu poňatiu nevidí respektíve nechce vidieť.

 • poster

  13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

  Netflix a jeho maturitná práca na tému, ako vytvoriť jedinečné dielo. Výborne napísaná, bezchybne zahraná a fantasticky zrežírovaná sonda do života nielen mladých ľudí, ktoré sa musia podieľať so starosťami, akým by sa najradšej vyhol každý z nás. Dokonale podmanivý zážitok bez zbytočného dielu a s unikátnym spôsobom dávkovania informácií, korý buduje napätie šikovnejšie ako poniektoré kriminálky. A hoci vás celý čas pripravuje na zdrvujúci záver, beztak vás nakoniec zanechá nepripravených.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Mulk Movie Free Download HD Download Mulk in HD 720p (1.0 GB)↓   Mulk Movie Free Download HD .The in the first place half is slow-paced Anyway the thing that by any means meets expectations for the novel into a film is those emotional court scenes, which will settle on you contemplate the islamophobia that exists around us. At times without us being conscious from claiming it. ... | The Dance of D season 05 episode 09 | عرض WWE Raw 17.12.2018 مترجم مصارعة