Gemini

Gemini

Ondřej Kubát

okres Hradec Králové
...et suum cuique tribuere

homepage

2443 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 20.10.2006  13:04
  Steamboy (2004)
  *****

  Podléhám pompézní bombastičnosti vizuálu, jemuž jsou hudba, dialogy, myšlenky a podobné věci jen jakýmsi upozaděným doplňkem, a dávám 90%. Jak podotknul můj spolubydlící potom, co naběhly závěrečné titulky: "Tohle vidět Jules Verne, zahodil by kalamář a stal se mnichem." A je to naprostá pravda. Akira byl ve své době velký počin, ale Steamboy je něco naprosto nevídaného, bezprecedentního, perfekcionistickým šílencem vytvořené dílo, které vás na dvě hodiny zabuší do křesla. Do sedačky těžko, což je OBROVSKÁ škoda, protože uvést Steamboye do kin, vyletí prodej modelů parních lokomotiv do astronomických výšin a děti budou brečet, aby je tátové konečně pustili hrát si s těmi vláčky co "jim" koupili:) Kouzlo století páry má sílu dalece překonávající výkon jakéhokoli laserového kanónu...no, i když BattleMechy mají taky svoje charizma...;) Ale co to tu kecám? Steamboy je bomba, a to je teď a tady důležité. Howgh, jdu na florbal.

  • 7.10.2006  19:13
  The Road Runner Show (TV seriál) (1966)
  *****

  Tenhle mig (mig) zaručeně předčí i legendární ocelové ptáky.

  • 7.10.2006  18:59

  Děsí vás bezmoc? Tak se nedívejte. Přestože od prvních vteřin filmu víte, co se stane, nemůžete se dost připravit. Nebo ne, můžete. Spojení "citové vydírání" je dobrá obrana...u mě nefungovala.

  • 7.10.2006  14:33

  Především výkonem Genea Hackmana, skutečné duše týmu, tažený sportovní snímek zasazený do doby a soutěže, ve které sport ještě není především sprostým byznysem. Hudba Jerryho Goldsmithe jako obvykle trefná. Mistr se nezapře a i díky němu putuje od jedné nuly do Indiany 70%.

  • 7.10.2006  14:28
  Náhradníci (2000)
  ***

  Slušná sportovní komedie s několika špičkovými scénkami, alespoň co do pobavení diváka. Sice jim většinou vévodí Brooke Langtonová a její svěřenkyně, ale takový už je život;) Originalitu nečekejte, přesto tu alespoň nějaký závan svěžesti je. Ultrasympoš a polyglot Gene Hackman a jeho partička skutečných "individualit" si ode mě vyslouží 70%.

  • 7.10.2006  14:21
  Želary (2003)
  ***

  Želary jsou obrovské české filmové dílko. Rozmáchlá až ohromující výpravná stránka, příroda a lidské příběhy z konce světa, na kterém není obživa a starost o rodinu žádnou procházkou růžovou zahradou. Vedlejší role si nezaslouží nic menšího než velké uznání a jsou jednoznačným kladem Želar, jenže je tu ono známé "ale". Když už připustím, že mě rudovlasá divoženka Anna svým hereckým výkonem přesvědčila o reálnosti přerodu "městského dítěte" v životem zk(o)ušenou horalku hluboce milující toho svého drsňáka s dobrým srdcem, pořád nemůžu přejít ten konec, který je jako z Angeliky. Nemyslím ono konečně uším a očím široké veřejnosti přednesené "slovo o pluku Igorově" - to je třeba ocenit, i když ne jako novum nebo nedejbože bourání nějakých tabu. Jde mi o osud té pro film stěžejní lásky...to pardon, ale co je moc, to je moc. Ve srovnání s tím co předcházelo je to sice část malá, ale nemůžu s čistým svědomím jít přes sebe samého a přes 70%.

  • 6.10.2006  23:15
  Oggy a škodíci (TV seriál) (1998)
  ****

  Krapet jsem zaváhal, ale při vzpomínce na úchvatnou podprostorovou architekturu a totální disproporce všech myslitelných rozměrů (a pochopitelně kvůli těm gagům) se uvolím dát 80%. Ale s roztomilostí Toma a Jerryho skutečně nepočítejte.

  • 3.10.2006  16:13

  Nepříliš optimistická tragikomedie z nepříliš optimistické současnosti, zdobená kvalitními hereckými výkony (dostal mě obzvlášť Igor Bareš). Zasazení pestré mozaiky charakterů do "děvuchy věrné" bylo výborným tahem, viz taxikářovo vyprávění ze života. Atmosféra jako z Nohavicových písniček, solidních 80%

  • 3.10.2006  13:12
  Divoký anděl (TV seriál) (1998)
  odpad!

  Úvodní titulky byly něco, co jsem si svého času nechával ujít jen velmi nerad:) S počtem opakování titulní "hitovky" a růstem popularity další z věhlasných jihoamerických umělkyň ale i tenhle světlý bod pozbýval lesku. Pokud telenovely zobrazují latinoamerické pojetí romantiky, tak snad radši aby se vrátila Angelika.

  • 3.10.2006  12:39
  Ptáci (1963)
  ****

  Mrtvolné ticho, sem tam narušené krákancem nebo zašustěním peří. Struna, která se napíná a my netušíme, kdy praskne. Neznámé příčiny celého toho okřídleného běsu, vyděšené výrazy "pánů tvorstva", mistrovská práce s kamerou. Pokračovat je zbytečné, ale věcí, které na Ptácích obdivuji, jsem si našel daleko víc.

  • 1.10.2006  18:41
  Everwood (TV seriál) (2002)
  ***

  Další ze současné generace amerických rodinných seriálů (u nás k vidění kolem roku 2005) o vztazích dětí a rodičů, dospívání, životě na malém městě a podobných věcech. Chovám k němu jisté sympatie, ale ty se zakládají pro změnu na mých osobních vztazích. Bylo by malicherné a mladicky nerozvážné přihodit čtvrtou hvězdu kvůli tomu, že se mi vzpomínky na sledování Everwoodu spojují s jistou ženou, která pro mě teď už kdysi dost znamenala? Není tady (a nebude), takže můžu říct, že bylo, beze strachu ze starého dobrého ultranásilí:) Ne, vážně - Emily VanCampová je nádherně roztomilé spořádané děvče s krásnýma očima, ale tu hranici mezi něčím, co by mě opravdu bralo a (s)prostou limonádou Everwood překračuje až příliš často na to, aby si vysloužil osmdesátku. Navíc mám už krapet dost těch seriálů, kterými se táhne ta poměrně předvídatelná "osudová láska" - viz Gilmorova Děvčata, Dawsonův Svět a jiné. 60%

  • 30.9.2006  18:09
  Dobrodruzi z vesmíru (TV seriál) (1986)
  ****

  Když tohle běželo na OK3, to mi mohlo být tak pět, možná šest. Bylo to kreslené a nebylo to tak hloupé, legrační, nechutně rozplizlé a roztomilé s písničkami Hanky Zagorové a Karla Gotta, které se linuly z tehdejších největších hitovek (Šmoulové a Včelka Mája). Jistě, spoustu věcí jsem neměl absolutně šanci pochopit nebo docenit, ale tohle zkrátka bylo moje první anime, i když jsem to tehdá nevěděl:) Profesorko Anno!!:))

  • 30.9.2006  12:36

  Pokračování Sedmé Roty, tak přímé jak to jen šlo. Rozhodně se nemá zač stydět, ačkoliv už to pro diváka není taková darda. Přece jen, už tak nějak víte, co můžete čekat. Nicméně smrtící hláška o drátech a knoflících je věčná...

  • 30.9.2006  12:27

  Postavičky malého města na přelomu dějin naší krásné země. V situaci pro někoho lehké, pro někoho těžké. Mistrovská hra lidských charakterů. Zdržím se hodnocení ideologické stránky, nebyl bych objektivní. Nedivím se, že tohle dílo zajelo do trezoru a spatřilo světlo světa až v době svobodě více přející.

  • 30.9.2006  11:12

  No, chtělo to dvě férové šance, ale nakonec se u mě Interview vyšplhalo na ty čtyři hvězdy. Ale chci si to sakra přečíst, a to jako že dost. Nějak nechápu, proč se mi tak líbil Perezův Marius v jinak katastrofální a děsně cool Queen Of The Damned (mám pocit, že tu po přečtení díla madame Riceové zatratím, nosič rozlámu a ponechám sobě jen famózní OSTčka:)) a fešák Braďák Louis mě jaksi ponechává klidným. Nejspíš to bude tím, že Interview není bezduchá zábavka (a já se teď potřebuju z rozličných důvodů především pobavit). Ejhle, světlo. Měsíční, samozřejmě. Interview je skvělá studie mysli "nesmrtelných", i když na pořádnou session si asi budu muset počkat na papírové stránky a tlumené světlo lampy - film šel trochu jinam, než by se mi líbilo. Nicméně zdrcující Tom Cruise a děvčátko se zlatými prstýnky místo vlasů a v neposlední řadě i správně děsivý, leč kromě nekolika skladeb samostatně nepříliš poslouchatelný Goldenthal, to dotáhli na těch slušivých osmdesát. A Sympathy For The Devil od GnR může vyvolat jen neskutečně pobavený výraz na tváři diváka - ale ta první sloka tam fakt skvěle sedí... PS: Anne Riceová, těším se na setkání s Vámi a Vašimi dětmi;)

  • 30.9.2006  10:37
  Kleopatra (1963)
  ***

  Jenom (a to ještě vážně jen do těch třiceti) pěkná Taylorka a monstrózní kulisy a výprava mě opravdu nedostanou. Ve své době to asi byla pořádná jízda, ale třeba takový Alexander má víc co říct, nejen nabídnout.

  • 30.9.2006  10:12
  Daria (TV seriál) (1997)
  ****

  Konečně jsem tě našel, ultradrsná nekonformní dívko mých mladistvých let:) A při vzpomínce na tvoji děsivou famílii a archetypální dvojku cheerleader+kapitán fotbalového mužstva, nemůžu jít pod 80%. Sick Sad World;)

  • 29.9.2006  23:07
  Auta (2006)
  *****

  Auta jsou pro mě v mnohém přelomový film. Teprve podruhé v historii jsem měl pocit, že NASCAR není nudná trapárna a úplně poprvé v historii u mě jméno Michael Schumacher nevyvolalo úšklebek. Navíc jde o jeden z mála případů, kdy český (a částečně slovenský) dabing předčil originál. A co má pro jistého místního zoufalce a zapáleného fanouška Porsche hodnotu ekvivalentní zlacenému stetoskopu - musel jsem uznat, že Porsche je fakt sexy;) Když to všechno spojíte se skutečně vypiplanou detailní animací (ta hra světel na karosériích...) a skvělými fórky nejen pro dětské publikum (jak jsme si u Pixaru za ty roky zvykli), můžete směle odpustit, že podobnou story jste v různých obměnách tak tucetkrát viděli, a můžete si vychutnat tu zábavu...od úderného muzikálního předfilmu One Man Band až do závěrečných titulků s parodií na Toy Story. 90% PS: Sally to tetování slušelo daleko víc než mnoha dnešním (zhusta) stádoidním slépkám, které na to leckdy ani nemají postavu.

  • 28.9.2006  14:53

  Legendární, velmi svérázná a velmi volná parodie na Fantoma Opery a spoustu dobrodružných románů devatenáctého století, napěchovaná skvělými scénkami, hláškami a úchylnými vynálezy, to vše korunováno děsivým výkonem Miloše Kopeckého. Prostě klasa.

  • 25.9.2006  09:20

  Lady, máte veškeré mé sympatie. Dvě hodiny nabité skvělou hereckou studií, úžasnou výtvarnou stránkou, barevnou symbolikou, pocity, myšlenkami... Mít zítra ještě den volna, jdu dnes znova do kina. Totálně nasazených 100% za další z asijských filmových básní s úchvatnou hudbou, opět na téma "pomsta není tak sladká jak se zdá", a opět jinak. Dokonale.

  • 24.9.2006  14:46

  Tak tohle je ten pornooscary ověnčený, přelomový, úžasný, skvělý a já nevím jaký ještě pornáč? Nevěřte reklamě ani slovo, i v rámci žánru je to těžce nepovedená záležitost...a když už ani ty ženštiny nejsou nic zvláštního ke koukání, je to vcelku špatné a špatnější. Ale nutno uznat, že minimálně dva HERECKY povedené momenty tam jsou. Možná že v tom je to přelomové dílko:) Doporučuji neplýtvat penězi, leda tak datovým tokem...a i ten lépe využijete, když si seženete (legálně, samozřejmě;)) něco s...s...třeba se Sylvií Saint, ať zůstanu na domácím hřišti.

  • 24.9.2006  14:40
  Knight Rider tým (TV seriál) (1997)
  *

  Smrtelně nepovedený pokus vzkřísit v novém, nabušenějsím, větším a lepším a vůbec víc "in" kabátě dávno rozloženou mrtvolu, nebo spíš vrak, jménem K.I.T.T.. Jediné plus - pěkné holky;) Ty už měly v době prvního uvedení šanci zaujmout mě víc než směšná americká "auta". Bohužel je to klasické bahno seriálové produkce, a nic co by stálo za to vidět pro tu ubohost. Toho dosáhl až "legendu navracející" nový Knight Rider v roce 2008. U toho se můžete obzvlášť při poslední epizodě smát, až se budete za břicho popadat.

  • 24.9.2006  14:37
  Zmije (TV seriál) (1994)
  **

  V devadesátých letech rozhodně adekvátnější než Knight Rider, nápad s temnou minulostí hlavního hrdiny je rozhodně lepší než přešitý ksicht Michael Long/Knight a i ty akční scény jsou poněkud lepšejší.

  • 24.9.2006  14:27

  Nenápadný historický film, který to s divákem poměrně šikovně koulí tu na jednu, tu na druhou stranu (viz obsah). Opravdu mě zajímalo, jak se to nakonec vyvrbí, ale co čert nechtěl, do závěrečná fáze vstoupil advokát Stephen Fry a bylo vymalováno - po jeho lehce nechutné, ale těžce sarkastické kreaci vás už bude těžko něco zajímat. Doslov k jeho postavě je ironický jako samotný Oscar Wilde. Pro film o (možná s uvozovkami, možná bez nich) lordu Tichborneovi mám ale "jen" slušnou šedesátku. Nevím, jestli by to šlo lépe zahrát, ale natočit lépe to možné bylo.

  • 24.9.2006  09:27
  Old Boy (2003)
  ****

  Park to s divákem umí. Vycizelovaný scénář několikrát převrátí naruby celé vyznění Oldboye, který není jen "hustou" podívanou o perverzích a násilí, ale skutečně brutální výpovědí o ničivé síle pomsty, jejíž "spravedlnost" je otázkou pro každého diváka zvlášť. Skutečně nechutná je jen jedna scéna, a (po tom všem) překvapivě v ní chybí fyzické násilí. PS: OST, dostanu tě!;) PS2: Ty natvrdlé, co o nich píše Tyler, si neberte osobně. Osobně si to mám vzít já a tím, že komentář napíše až se mu bude chtít, mi jen naznačuje, že už je velkej chlap kterýmu nikdo nebude rozkazovat:)) PS3: Jsem pouhý ponížený čerstvě vystudovavší "právník"..ale není to žádnej medicinman, kdo mě ponížil;) Nicméně za OST velice, velice děkuji...i když za Lady Vengeance děkuju ještě víc;)

  • 24.9.2006  08:17
  Kubula a Kuba Kubikula (TV seriál) (1986)
  ****

  Nejdrsnější z drsňáků v českých Večerníčcích je zkrátka Barbucha. Navíc si nevybavuju jiný Večerníček, který by jel po nějaké centrální příběhové lajně...

  • 24.9.2006  08:11
  Rákosníček a jeho rybník (TV seriál) (1983)
  *****

  Geniální hudba schopná vyvolat jakékoliv nálady, naštěstí ke konci dílu vždycky vyladěná do pohody a mírumilovna. Geniální "vynálezce" Rákosníček s hlasem té, jejíž jméno není naprosto třeba vyslovovat. Pro každého, kdo byl někdy dítětem, je 80% minimum pod které nelze jít.

  • 24.9.2006  08:06
  O chytré kmotře lišce (TV seriál) (1983)
  ****

  Klasický Ladův Večerníček o lišce, která sice sem tam něco zmotá ve své snaze podobat se lidem, ale hlavně o tom jak ty svoje vzory nakonec přečůrá. Zabít Jetix a podobné kanály chrlící na české děti grcy jako Galaktický Fotbal nebo Opičí Superroboty V Akci!! (WITCH budiž ušetřen;))

  • 24.9.2006  08:01
  Jája a Pája (TV seriál) (1986)
  *****

  Největší legraci si sice člověk užil u "A Je To!", ale to už přece jen nebyla pohádka. Jája A Pája a Děda Lebeda a Soused Krkovička, to je klenot české animace, večerníčku i příběhů pro děti všeobecně. A je tu samozřejmě skvělá hudba;)

  • 24.9.2006  07:58
  Malá čarodějnice (TV seriál) (1984)
  ****

  Další ze skvělých Smetanovsko-Bohdalovských večerníčků, chvílemi ještě strašidelnější než Barbuchovy výstupy, ale jinak skládající doktorát v oboru roztomilost levou zadní.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Coppelion (0) | Somebody to Love | Melanie Harlow