Gemini

Gemini

Ondřej Kubát

okres Hradec Králové
...et suum cuique tribuere

homepage

2443 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 11.9.2003  11:46

  Přípitek má být krátký - jako výstřel! Takže to taky vezmu zkrátka - místy neuvěřitelná, místy naprosto uvěřitelně ruská, ale přesto (nebo spíš díky tomu) výborná komedie.

  • 11.9.2003  11:40
  Tajný agent (1996)
  ****

  Filmová verze Conradova Tajného Agenta je pro mě jeden z případů, u kterých hodně zvažuju, jestli si přečíst předlohu. Proč? Protože film byl hodně dobrý (sestava Hoskins, Patricia Arquette, Williams a Depardieu je výborná) a trochu se obávám, že román by byl tak trochu zklamáním...proto (prozatím) **** a pokud mě kniha nezklame, pouvažuju i o páté hvězdě.

  • 10.9.2003  22:46

  Skutečnost byla asi někde hodně daleko, ale jako satira je to dokonalé...i s kouzelnou slovenštinou Pavla Landovského.

  • 6.9.2003  10:21
  Hamlet (TV film) (2000)
  ****

  Campbell Scott se coby režisér také rozhodl posunout Kralevice Dánského v čase poněkud vpřed, ale nezašel tak daleko jako tomu bylo u nevímkýmrežírované verze s Ethanem Hawkem. Narozdíl od nich zvolil dobu stále aristokratickou a vznešenou. Letopočty nikde neuvidíte, jde pouze o stylizaci, která je podle mě velice zdařilá, a to platí o celém filmu.

  • 6.9.2003  10:14

  Nádherné převedení klasiky do současnosti, i když při prvním pohledu na jméno města (Verona Beach) jsem se trochu zděsil...ale kromě této (subjektivní) drobnosti nemám Bazu Luhrmannovi co vytknout - jeho výtvarná stylizace vypadá opravdu dobře, navíc působí uceleně i na slavném maškarním plese, kde se Romeo poprvé setká se svou osudovou láskou...což mne přivádí k představitelům hlavních rolí - Romeo A Julie je jeden z velmi mála filmů, kde se mi líbil DiCaprio:) Claire Danesová skoro vypadá na Juliiných nevinných čtrnáct a hraje výborně, Tybalt Johna Leguizama je takřka druhý Michael York (Tybalt ze Zeffirelliho, pokud jste neviděli, vřele doporučuji, i když je to nošení dříví do lesa)...a když je řeč o boji Monteků s Kapulety - dýky ráže 9mm vypadají opravdu roztomile. Poslední perlou z Juliina náhrdelníku je bezpochyby hudba...kdo by zapomněl na I'm Kissing You od Desiree... Prostě popkulturní verze KLASIKY, která dovede vzít za srdce, a tak to má být. Nikdy míň než 80%.

  • 6.9.2003  10:03

  John Grisham Forever. Když ne vždy, tak minimálně pokud ho režíruje Francis Ford Coppola. Ano, to je přesně případ Vyvolávače Deště, takže asi chápete, co se chystám říct:) Souhlasím, že Damon není ještě ve svojí vrcholné formě (viz Will Hunting nebo Hráči), naštěstí tyto "nedodělky" vynahrazují Mattův mentor (bez advokátních zkoušek:)) Danny DeVito, Jon Voight (slizký tak jako snad nikdy předtím), vtipná figurka Mickeyho Rourkea, týraná žena Claire Danesová (která od Romea A Julie skutečně dospěla) a naprosto výborný Danny Glover. Jen se divím, že mezi žánry není připsaná SCI-FI, protože kdo kdy viděl právníka se svědomím?:) Ale vážně - Damonovy "duševní" monology jsou úchvatné, i když jen přeříkává text, který napsal Mistr Grisham...

  • 4.9.2003  21:47
  Tunel (2001)
  ****

  Velice působivě natočené akční drama (je tohle spojení vůbec možné?), ještě k tomu podle skutečné události...tímhle způsobem ani dnešní mládeži neuškodí připomenout si něco z historie, nemám pravdu?:)

  • 1.9.2003  18:10
  Červený Bedrník (TV seriál) (1999)
  *****

  Proč to u každého filmu, v jehož názvu se objeví Červený Bedrník a v jehož obsazení se skví jméno Richard E. Grant psát znovu a znovu? Jednou provždy - nemá to chybu. Tečka.

  • 31.8.2003  23:15

  Souhlas se Smilefacem - jestli v podobném stylu natočí "Já, Robot", pak opravdu bude Isaacu Asimovovi, skutečnému géniovi robotiky a sci-fi vůbec, věčná sláva. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu Pozitronic Mana...Výtvarná stylizace (včetně efektů, samozřejmě) mě opravdu vzala, stejně jako romantické části příběhu, které mně osobně nějak přeslazené nepřišly. A jaká jiná může být hudba Jamese Hornera, než nádherná?

  • 31.8.2003  22:39
  KOndoMEDIE (2001)
  ****

  Tedy, název samotný by mě odradil od sledování téhle výborné komedie, která dává vzpomenout na zlatý věk francouzského filmu...z čehož plyne, že by byla velká chyba, nechat se zmýlit tím děsným názvem:)) Opravdu nejde o komedii, u které byste se smíchy za břicho popadali, ale celou dobu se dobře bavíte, a sem tam se mihne třeba výborný Depardieu:))

  • 31.8.2003  19:54

  Hezky mysteriózní thriller, místy skoro jako Šestý Smysl:) Tak zas trochu vážně - Joel Schumacher se čas od času ukáže jako hodně dobrý režisér, herecké výkony jsou ucházející a překvapivě se tu i na Willa Baldwina dá dívat:) Když si to spojíte se skvělou hudbou Jamese Newtona Howarda, dá se klidně uvažovat o osmdesátce.

  • 31.8.2003  18:06

  Nadprůměrný akční film, především díky atraktivnímu prostředí, výbornému pošahanci Sheenovi a pomilováníhodné Nastassje Kinski.

  • 31.8.2003  18:00

  Poněkud rozporuplný film - na jedné straně mladý (rozuměj ne zrovna zbožňováníhodný) Wesley Snipes a celková nuda, na straně druhé velice zajímavý záporný hrdina a děsivá obočí Elizabeth Hurleyové:)

  • 30.8.2003  20:04
  Captain Planet (TV seriál) (1990)
  odpad!

  No, připustíme-li, že za tím vším stála ušlechtilá myšlenka - a to záchrana planety - zaslouží si to perverzně pozornosti hodný "odpad". Protože prezentace té myšlenky je děsivá... slovo "schematický" je pořád ještě slabé pro vykreslení scénáře jednotlivých dílů. A o čem že to vlastně je? O partičce mladých (kreslených:)) veskrze sympatických ekologických aktivistů, kteří disponují jistými prsteny, které jim umožňují ovládat jednotlivé živly. A Captain Planet je hrdina, který je (s železnou pravidelností) vyvolán spojením všech prstenů (k tomu dojde pokaždé, když mladým teče do bot, což je... v každém dílu;)). Pokud se ekologická hnutí rozhodla popularizovat tímhle způsobem, nedivím se, že jejich řady nejsou početné. Tohle je totiž kreslený klon Power Rangers, který ovšem nemá papundeklové mrakodrapy a otřesné kostýmy kaiju monster:)

  • 30.8.2003  19:35
  Hráči (1998)
  *****

  Podle mě je Matt Damon obsazený víc než dobře, "problémoví" studenti vysokých škol mu jak známo opravdu jdou;) Výborně podané karetní vsuvky (aby ne, když to celé je o hře) a naprosto bezkonkurenční Ed Norton jako Červ (pro mě celkem překvapivě, ale výborně dabovaný Janem Langmajerem) a takřka geniální John Malkovich jako Boris KGB. Za zmínku stojí i soudce Martina Landaua, jehož role je sice malá, ale pro děj poměrně zásadní. A jako třešinka na výtečném dortu nejkrásnější role Famke Janssen, jakou jsem měl kdy to potěšení vidět...o to větší škoda, že je na plátně tak krátce:((

  • 30.8.2003  19:13

  V kvalitativní rovině Star Wars výborné (prozatímní) zakončení ságy. I když naivní, velmi naivní...zajímalo by mě, jestli E3 konečně vyřeší otázku ascendování některých Jedi na vyšší level existence, protože tady je logika přinejmenším podivná:P (psáno po E3 - E3 nic nevyřešila, a to je jenom jeden z mnoha šrámů na logice děje podle mnohých dokonalé ságy - paradoxně spíš přidala všem těm bořičům domečku z karet zvaného Dokonalá Sága Star Wars. Sakra proberte se, lidi, Lucas a jeho scénárističtí melody makers se ani náhodou nemůžou měřit s někým, jako byl na literárním poli Tolkien nebo Card)

  • 29.8.2003  19:18
  Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál) (1992)
  ****

  Vezmeme-li v úvahu kvalitu židovských anekdot v jejich mluvené nebo psané podobě, můžeme směle říci, že Uctivá Poklona je hodně ambiciózní projekt...naštěstí, jednak díky skvělým hercům, druhak díky výborné všeobecné stylizaci (i co se týče hudby), je vysoko nastavená laťka překonána, k všeobecné radosti:) Naprosto jedinečné...

  • 29.8.2003  19:03
  Vražedné pobřeží (TV seriál) (1991)
  ****

  Protože naprosto přesně vím, koho Tyler myslí, ale hlavně proto, že Tropical Heat opravdu je klasika televizní zábavy (opravdu ZÁBAVY) v našich luzích a hájích, se vším co k tomu patří, od chytlavé úvodní znělky přes výborné hlavní hrdiny a exotické prostředí až k tomu hlavnímu - solidním detektivním zápletkám - dávám ****. Ale znamená to 70%;)

  • 29.8.2003  18:37

  V mnohém přelomové zpracování mojí oblíbené Shakespearovy tragédie, není liž pravda? Mladičcí hlavní představitelé byli překvapivě dobří, nicméně nad ostatní vyčnívají správně nesympatický Tybalt Michaela Yorka a Johnem McEnerym ztvárněný Mercutio. Jakkoliv ten název nemám rád, balkónová scéna nikdy nebyla lepší než s Olivií Hussey. Díky za vše, Mistře Zeffirelli. Za vše s výjimkou zpěvu, ten byl poněkud zbytečný. 90%

  • 29.8.2003  18:31

  Fandíme ILM? Dobrá otázka...asi bychom měli, protože nebýt jich, spousta filmů by nebyla koukatelná...já vím, to je spousta filmů i tak, ale víte jak to myslím:)) Ale vážně - jako dokument opravdu klasa - žádný důležitý úspěch nebyl opomenut, ukázky z filmů byly patřičně efektní (aby taky ne), Mace Windu splnil svou úlohu, a co je nejdůležitější - ani na chvíli jsem se nenudil.

  • 29.8.2003  18:20
  Soudce (TV film) (2001)
  *****

  Nedělám to často, ale tentokrát skládám hold Hallmarku...Soudce je filmovým zpracováním výborné (stejnojmenné) detektivky Steva Martiniho, a když knihu hodnotím tak vysoko, sluší se říct, že televizní verze nezůstává originálu nic dlužna. Soudce obviněný z vraždy a jeho obhájce, persony vzájemně se respektující a nesnášející...stejná liga jako L.A. Přísně Tajné, takže jednoznačně *****.

  • 28.8.2003  12:02

  Asi vážně měknu, protože jako malý jsem tuhle pohádku z duše nenáviděl:) A přitom je taková...taková...no prostě taková, sami to znáte:) A proč těch hvězd není pět, když je naše Popelka tak úchvatná? Protože ani v takhle milé pohádce nepřekousnu hlásek božského Káji:)

  • 27.8.2003  13:46

  V českých luzích a hájích vizuálně a scénáristicky (takže vlastně i režijně) naprosto ojedinělý počin, a podle mě to vůbec není na škodu. Film je to rozhodně netradiční, ale když už nic, je sakra zajímavý. Herecké počiny všech zúčastněných jsou takřka neskutečné, bravo, signor Schmidt!!!

  • 26.8.2003  19:23
  Valentine (2001)
  ***

  O "hereckém talentu" Denise Richards je zbytečné cokoli psát, že ano, pánové?;) Valentine skutečně není žádný převratný kousek, ani ve svém žánru, za povšimnutí stojí snad jen hudba Dona Davise, dvorního skladatele Matrixu. Vzato kolem a kolem nebýt Denisky, neštěkl by po něm ani pes, ale za daných okolností...haf:))

  • 25.8.2003  10:12

  Genialitka od začátku až do konce, ale ty čestné role, pro to prostě nemám slov. Mister Fookah ve své jednoznačně nejlepší roli,a navrch jde o jediný film, ve kterém snesu Michala Davida:)) Nezapomeňte, i v tuto chvíli může sedět nějaký intelektuál právě vedle vás....

  • 24.8.2003  16:05

  Tak co se nám oproti jedničce změnilo? Režisér:) Ale k tomu dojdeme...Nejdříve to jednoznačně lepší - Alan Silvestri je pořád ve formě a hudba celkově se vzdala elektronické scény, vizuální úroveň filmu je výborná, Angelina je snad ještě víc sexy než dřív (a není to zásluha té stříbrné kombinézky;)) a zápletka s takzvaným "bond-boyem" je opravdu povedená, i s emocemi. Teď to rozporuplné - od první chvíle se mi, coby odvěkému fanouškovi agenta 007, zdálo, že se dívám na modernější verzi Thunderballu:) A nakonec to horší - přetrvala nám jaksi "suchá" režie - největší dějové zvraty se odehrají jako když lusknete prsty. Takže celkově vzato lepší než numero uno, ale pořád jsme o ligu níž než u xXx.

  • 24.8.2003  15:52

  Kdo mě zná, ví, že se čas od času neubráním návštěvě kina za účelem vypnutí mozku a kochání se pořádně hutnou akcí, nejlépe za poslechu ryčné hudby. Zářným příkladem výše uvedeného budiž nám xXx. Lara Croft se tváří jako jeho ekvivalent, jenomže Tripl Ixovi nesahá ani po vršek motorkářských bot. Mohutná výprava, pár efektních akčních scén, hafo elektronické muziky, titulní song od U2 (jehož klip zcela příznačně nemá ani zbla smyslu, nad čímž se podivovali už členové irské grupy, když ho natáčeli) a patřičně stylizovaná hlavní hrdinka (která pro potěchu pubertálních očí velice často hopsá;)), to by bylo to lepší. A teď to horší - scénář srovnatelný s jakýmkoli dílem Relic Hunters a takřka nulový Chris Barrie (to normální smrtelníky asi nezaujme, ale já jsem velký fanoušek Red Dwarfa:)). Zkrátka řečeno - promrhaný potenciál. PS: Tyler je v tomhle ohledu (Angelina) ztracený případ:))

  • 23.8.2003  13:30

  Soudce Roy Bean - legenda Divokého Západu, jejíž skutečný příběh má s filmem (ostatně jako všechny legendy:)) společného jen málo. Ale upřímně řečeno - takhle je to mnohem lepší...takže za Texas a slečnu Lilly, ****.

  • 23.8.2003  13:19
  Stíny nad Waikiki (TV seriál) (1994)
  ****

  Úcta ke starším mi sice velí říct něco jiného, ale já nikdy neměl k autoritám přehnanou úctu:))) Prostě - Stíny Nad Waikiki jsou desetkrát lepší než Jake A Tlusťoch, a není to jen zásluha Cheryl Laddové, která je, alespoň co do vzhledu, druhou Grace Kellyovou.

  • 11.8.2003  22:07
  V.I.P. (TV seriál) (1998)
  odpad!

  Pokud vás vzruší pohled na třesoucí se silikon (obzvlášť efektní při scénce, ve které Pam střílí ve stoje z M60...ehm ehm), je tohle to pravé pro vás, vy žalostné trosky mužského plemene:))) Jinak V.I.P. zaujme snad jen tradičně líbivou kulisou krásných aut a těl rozličných pohlaví ;-) A přiznejme si to - Pamela Lee Andersonová nezůstává své pověsti skvělé herecké osobnosti nic dlužna ani zde:)))

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Lynyrd Skynyrd | Engenharia | Into the Badlands 3ª Temporada (2018) Torrent – WEB-DL 720p e 1080p Dublado / Dual Áudio e Legendado Download