Faye

Faye


1177 bodů

Moje komentáře

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
  • 18.5.2006  06:15
  100% blond (2005)
  odpad!

  Málokdy se člověku poštěstí vidět film, který získal cenu hned ve čtyřech kategoriích včetně té hlavní: nejhorší film, nejhorší scénář, nejhorší režisér, nejhorší herečka a na další byl nominován: nejhorší filmová dvojice a nejhorší herečka ve vedlejší roli. Prostě jsem nedokázala vítězi Zlaté maliny 2005 odolat. Rebecca načape svého milého v jednoznačné situaci. „Richard a ta malá. Počkej, jak jen se jmenovala? Už vím. Děvka“. Takže musí rychle sehnat kluka na jeden večer, aby vzbudila u Richarda šílenou žárlivost. Opravdu „skvělá“ záležitost, která nezapomněla ani na tak oblíbené zvracení a navíc přidala své vlastní neuvěřitelně stupidní nechutnosti. Zasloužené vítězství!

  • 12.4.2006  04:25
  16 bloků (2006)
  ****

  Detektiv Jack je v podstatě už odepsán, jeho život zvolna plyne od kocoviny k opilosti nebo naopak. Dostává už jenom podřadné úkoly a najednou má místo kolegy za úkol vyzvednout z vězení svědka a dopravit ho k soudu. Jenže nadšené a nekončící žvatlání jeho vězně ho donutí zastavit, koupit flašku a loknout si. Poprvé vystřelí instinktivně a potom už je potřeba zaostřit kalný zrak, rozhodnout se a začít utíkat a střílet. Od soudu ho sice dělí jenom několik bloků, ale desítky policistů si přejí smrt jeho důležitého svědka. Zápletka je velmi podobná filmu „Policejní kordon“, kde si alkoholika s policejním odznakem zahrál a režíroval Clint Eastwood , ale „16 Block“ má o * lepší závěr. A ještě něco, pánové zkuste se ( než odpoví Jack ) zamyslet nad hypotetickou otázkou : na autobusové zastávce jsou 3 lidi, stará a velmi nemocná paní, váš nejlepší přítel a děvče vašich snů. V autě máte místo jen pro jednoho. Koho vezmete?

  • 1.5.2005  19:33
  2046 (2004)
  *****

  2046 jsou příběhy o hledání lásky. 2046 jsou vzpomínky na lásku. 2046 jsou tragédie, které přináší láska. 2046 jsou obrazy a nádherná hudba. 2046 to je film plný úžasné poetické síly!!!

  • 11.8.2005  22:41
  3-iron (2004)
  ****

  Tae-Suk rád jezdí na návštěvy, ale je rád na návštěvách sám, bez hostitelů. Možná by se dal nazvat zlodějem soukromí. Velmi nevšední pohled na násilí a krutost v nás a kolem nás. ..„Je těžké říct, zda-li svět, ve kterém žijeme, je skutečný nebo jen sen“.

  • 31.8.2005  21:58

  Nic extra jsem nečekala, takže nemůžu nikomu nadávat jenom sobě. Koupit výhodně starý dům v tom je „Vždy nějaký háček“ .... „Staré domy mají duši“ a některé i duchy. O něco zajímavější než „ Texaský masakr motorovou pilou“.

  • 5.5.2006  06:57
  4400 (TV seriál) (2004)
  ***

  Žánru sci-fi jsem nikdy nepřišla na chuť (někdo nemá rád komedie a já sci-fi). Takže ho nejen nevyhledávám, ale naopak se mu spíš snažím vyhnout. I u 4400 jsem si říkala, lehce nakouknu, přesvědčím se, že to není nic pro mě a rychle od toho pryč a ..už jsem u druhé série. (Neumím si to vysvětlit jinak, než že se vždycky těším na úvodní píseň “A Place In Time” kterou zpívá Amanda Abizaid). A 2 série dala Úřadu pro národní bezpečnost nejen novou šéfku, ale přidala k záhadám i humor. Agenti Diana Skouris a Tom Baldwin. A vzorek z 4400 navrátilců, každý obdařen nějakou mimořádnou schopností, zpátky ve světě, který je nechce. „To se lidé 4400 unesených tak bojí? Jsme jim moc nablízku, že to nevidíme? -Tohle není strach. To je nenávist ve své čisté podobě.“ Ve vedlejších rolích se objeví i známé tváře z „ER“ Sharif Atkins, Kathleen Wilhoite. Přesto nakonec za 3*, ale jak jsem se přiznala, nemám ráda tenhle žánr.

  • 6.7.2005  06:32
  5x2 (2004)
  ****

  Tím, že děj začíná v okamžiku, kdy je všechno skončeno a podepsáno, umocňuje to atmosféru zklamání (znásilnění ex-manželem těsně po rozvodu a jeho následující otázka „Nechceš to ještě zkusit?“ mně nadlouho uvíznou v paměti!) A postupné propracovávání se k tomu prvotnímu závanu porozumění, přes všechnu bezohlednost, chvastounství, lhostejnost. Škoda, že údernost mají hlavně úvodní dvě epizody. Nezbývá mi, než Marion ( Valeria Bruni-Tedeschi podává naprosto věrohodný výkon) popřát ať se jí po rozvodu daří lépe než v manželství :-).

  • 19.11.2005  18:55
  72 metrů (2004)
  ***

  Vojenské cvičení jehož cílem je zahájit torpédový útok a uniknout, ani ve štábu netuší, ve kterém kvadrantu se ponorka přesně pohybuje. Film neomračuje speciálními efekty, ani překvapivými zvraty, ale o to asi v tomhle filmu nešlo. Zřejmě je to pokus o vysvětlení a pochopení, jak mohlo vůbec dojít ke katastrofě ponorky „Kursk“.

  • 11.1.2006  20:34
  8 žen (2002)
  *****

  Dlouho jsem měla u tohohle hereckého koncertu dam francouzského filmu jen 4 *. A to jen a jen kvůli tanečním kreacím Catherine Deneuve. Ale nakonec jsem její nemotornost kompletně přehodnotila, vždyť k její kráse, eleganci a šarmu, ještě umět tancovat .... tak to už by byl vrchol nespravedlnosti :-) .

  • 13.7.2005  21:51

  Tenhle film jsem poprvé viděla v Maďarsku. Celou dobu jsem stála, protože se nám nepodařilo pochopit systém číslování sedaček. Angličtině jsem nerozuměla a maďarské titulky ..no, škoda mluvit. A byla jsem neskonale šťastná!!!!

  • 7.1.2006  09:09
  ABBA: Our Last Video Ever (TV film) (2004)
  *****

  Kraťounký příběh o tom jak loutková ABBA ke štěstí nepřišla, přihlíží i skutečná ABBA a hudbu obdivuje a určitě i závidí např. Cher.

  • 25.10.2004  20:35
  ABBA: The Definitive Collection (hudební videoklip) (2002)
  *****

  Bohužel asi skutečně definitivní kolekce. Je velmi nepravděpodobné, že by Agnetha a Frida společně dokázaly ještě něco nazpívat, něco natočit. Škoda. " Thank you for the Music"

  • 19.7.2006  06:47
  About Love (2005)
  *****

  Tři něžné příběhy o lásce. Odehrávající se ve třech různých místech Tokio, Taipei, Shanghai, v každém místě je muž a žena (nebo spíš chlapec a dívka ). Pocházejí z odlišných kultur, mluví jiným jazykem. Něco ztratili a zároveň něco jiného našli ..... snad. Všechny jsou o tomtéž, přesto je každý příběh osobitý. Pro milovníky asijských filmů povinnost.

  • 17.7.2006  06:53
  About a Girl (2001)
  ***

  Krátký film o přáních a nadějích mladé dívky stát se zpěvačkou a tak utéci ze své rodiny. Od nezaměstnaného otce a nepochopení matky.

  • 21.8.2005  18:17
  Adrenalin (2003)
  **

  Jason má i díky své dívce Freya prošlapanou cestu vzhůru. Teprve po jejím zmizení zjišťuje, že Freya zaháněla nudu pomocí adrenalinových sportů „Někdo prostě surfuje na Netu a někdo na moři“ a spoustou dalších sebevražedných hovadin. Její bývalá parta destruktivních blouznivců ho bez problémů příjme mezi sebe a Jason začíná " žít" a pátrá po pravdě. Hodně nenáročná záležitost.Koukat se na to dá, hlavně kvůli moři a slunci, ale jen jednou!

  • 4.1.2006  06:17

  Na můj vkus, je to taky příliš absurdní a brutální. Od prvního snímku – ručně vyrobená zbraň v rukou dítěte, z které střílí na plechovku, která je na hlavě jeho sestry. Pes kterého jeden škrtí a druhý utlouká baseballovou pálkou a potom dalšího a dalšího. Štěně, které se zloději rozhodnou zabít upálením. Zoofilie atd. A to co si dospělé osazenstvo vesnice dělá navzájem ( a každý sám sobě) mně už bylo tak nějak jedno. Bylo mi líto jenom těch psů.

  • 8.11.2006  06:06

  Tenhle film miluju. Zdánlivě nesourodá dvojice, která se ocitnula uprostřed války a Afriky na kocábce se vzletným jménem African Queen „ Máme hromady jídla, 2000 cigaret, dva soudky ginu. Můžeme tu zůstat měsíce, jestli budeme chtít. Veškeré pohodlí domova včetně tekoucí vody.“ Pro mě je, ale Africká královna nezapomenutelná především díky roli Katharine Hepburn. „ Nikdy jsem nepomyslela, že by pouhá fyzická zkušenost mohla být tak stimulující! Zažila jsem takové vzrušení dříve jen několikrát, v kázáních mého bratra“. V každém případě jsem ráda, že někoho napadlo tuhle konverzační nádheru vydat na DVD. Tak snad abychom si dali čaj o páté pane Allnute nebo vlastně drahý.

  • 5.11.2004  19:13
  Agatha (1979)
  ****

  Fiktivní (nebo skutečná) kriminální zápletka o zmizení slavné spisovatelky Agathy Christie. Kultivovaná podívaná, příjemná atmosféra staré Anglie,znamenití herci.

  • 13.8.2006  07:14
  Ajlawju (1999)
  ****

  Adaš Miauczynski (to je ten beznadějný zoufalec z Dzien Swira, volného pokračování Ajlawju), tentokrát ještě toužící po velké lásce. Adam už toho zažil v životě hodně (oženil se, rozvedl se, pil, nepil, psal, nepsal), ale ta pravá láska, ta se mu zatím vyhýbá. Na jakési svatbě potká atraktivní blondýnku, v které rozpozná Gosiu, na studiích s ní strávil jednu noc ( ve vší počestnosti), ale čas je rozdělil. Tentokrát se i milují ( poprvé) a vyznají si lásku .Od této noci, tráví Adam většinu času telefonováním a taky ve vlaku na trati Lodž – Wroclaw a zpět, na cestě za láskou ženy svých snů, kterou miluje i nenávidí. Miluje ji, když o ní sní a nenávidí, když je s ní. Nesnáší její nedochvilnost ( to plně chápu, je to i moje nejlepší a zároveň nejhorší vlastnost), vytáčí ho, když se mu nevěnuje ( i tentokrát jsem na straně Adama), on musí abstinovat a ona pije a žije, k tomu se přidávají konflikty při sexu, kdo co chce a komu se co líbí či nelíbí (tentokrát jsem jednoznačně na straně Gosi !!!). Nedokážou být spolu ani bez sebe a život chystá další zkoušky. „Ajlawju“ je vtipná komedie ze života, pokračování „ Dzien Swira“ je cynická rekapitulace a „Wszyscy jestesmy Chrystusami“ .., ale to už bych prozrazovala moc. V každém případě všechny tři filmy mohu jen doporučit

  • 5.9.2006  07:17
  Akeelah (2006)
  ***

  .....„Znáte ten pocit, kdy ať děláte co děláte nebo ať jdete kam jdete, nikam nezapadáte? Nevím jaké slovo pro to použít. Odcizení, odcizenost...neslučitelnost? Ne, to není přesné. Ale musí pro to být pojmenování, protože já se tak cítím pořád. Jmenuji se Akeelah Andersonová a je mi 11 let.“ Tak začíná film o holčičce s absencemi ve škole, bez disciplíny a nijak oslňujícím prospěchem, která ráda hraje scrabble a ve škole vyniká jen v hláskování. Příběh její cesty na nejprestižnější soutěž ve spellingu. Což je na naše zvyklosti poněkud zvláštní disciplína a domnívám se, že z pohledu diváka (pokud není z řad pyšných rodičů) i poněkud nezáživná. Ale zřejmě za velkou louží je tomu právě naopak, protože nejprve Akeelah věří jen ředitel školy a její trenér a postupně ji na národní soutěž připravuje celá čtvrť a samozřejmě jí fandí a hláskuje s ní každý u televize.. v barech, ve školách, doma. Výborná Keke Palmer v roli děvčátka, které dokáže spelovat spoustu podivných slov o kterých jsem často ani neslyšela (což je ovšem smutné). 3,5*

  • 6.9.2005  21:23
  Alex a Emma (2003)
  ***

  Alex má dluhy, ultimátum a zachránit ho může pouze dopsaná kniha, jenže se zasekl už u první věty a ani s ní není moc spokojený, je prostě zoufalý. A stenografka Emma? Nejprve „nehodlá ztrácet čas v soukromém apartmá zoufalého muže“. Přesto zůstane, mají 30 dní na vytvoření skvostu z červené literatury. Jde jenom o to čí názor a záměr vyhraje. . „ Já jsem autor! Jasný. A já říkám, že..“ nebo „ Já jsem čtenář! Jasný. A já říkám, že“ Kdo má rád odpočinkové komedie bude spokojen. Kdo tenhle žánr nemusí, ten to rozcupuje.

  • 30.12.2004  16:35

  Nemám ráda ostré předměty blízko očí, obzvlášť břitvy ne. Mrak přes měsíc-břitva přes oko.Hm stejně mně nezbývá než dát ****

  • 9.2.2006  05:48

  ..... " Já vím, co mi chceš říct, miluj bližního svého. A víš co já ti na to Maruško odpovím? Blbce ze mě nikdo dělat nebude“ tak pravil Pán Bůh. A já s ním (pro tentokrát) naprosto souhlasím :- ). Hezká vánoční pohádka, ale asi jenom vánoční! Mimo tohle období, je v ní příliš náboženství, i když, podané s víc než vkusným a vtipným nadhledem.

  • 25.9.2005  18:42

  Velmi křehká je hranice mezi světem těch ještě „normálních“ a těch co se jim „točí v hlavě zeměkoule obráceně“. Stačí málo a ocitneme se ve světě podivných postaviček a ještě podivnějších názorů ...... „Za moje šílenství může NATO. Narodil jsem se v den, kdy naše země vstoupila do NATO. Každej rok protestujou komunisti proti mým narozeninám. Proto tvrdím, že vstupem do NATO ratifikovala vláda chaos v mé hlavě.“.... „Boha nezajímáme my, ani nikdo jiný. Je mrtvý, Nietzsche ho zabil. Jedinou větou. Řekl: Bůh je mrtev. A lidem bylo jasné, že to tak je.“ Nádherné a děsivé zároveň, krásná hudba.

  • 9.9.2005  09:44

  Obsáhlý šestidílný román Anne a Serge Golón, jsem přečetla celý (pod lavicí) a to ve slovenštině. Filmový „seriál“ je sice hodně zjednodušen a řádně přislazen, ale vůbec mi to nevadí. Joffrey de Peyrac je výjimečný a okouzlující muž.„Víte patřilo mi už mnoho žen, ale nikdy jsem ani jednu nezískal násilím ani penězi. Přišly samy. Jednou, jednoho dne, jedné noci přijdete i vy“ A Angelika je báječná, nezkrotná, ale i věrná, i když její srdce je hodně široké a náruč značně otevřená. Dokonalá romantika, která musí být milována všemi, kdo v našem příliš realistickém světě rádi utíkáme k pohádkám pro dospělé.

  • 5.5.2005  19:50

  ........„Takže, jak si tak žiješ, děkuj Bohu, že jsi jen nešťastná“... K tomu vážně není co dodat

  • 11.10.2005  21:56
  Ariel (1988)
  **

  Další Kaurismäkiho ztroskotanec.Tentokrát horník, který po uzavření dolů brázdí v darovaném (dárce se zastřelil) a věčně otevřeném kabrioletu studené Finsko aby našel práci. Jenže se nechá při první příležitosti okrást o všechny své úspory a padne na úplné dno. Je totiž odsouzen do vězení za napadení člověka ve kterém poznal zloděje svých peněz. Z vězení lehce uteče, aby se mohl oženil s tou, kterou náhodou potkal před zatčením a ve které poznal tu pravou na celý život. Pro mě obrovské zklamání! Herce/neherce jsem vždy dokázala odpustit a byla jsem nadšena příběhem, který dával naději. Tady mě příběh ani příslib naděje nějak nedokázal oslovit.

  • 6.7.2005  06:08

  Další televizní velkofilm. Napadá mě v této souvislosti Kleopatra (1999) ta měla navíc tu smůlu, že byla, je a navždy bude srovnávána se skutečným velkofilmem Kleopatra (1963). Tady se bohužel nepodařilo dosáhnout ani úrovně té televizní Kleopatry a jak píše ve svém komentáři kleopatra (mám tu nějak přeKleopatrováno) statisté se nudili při natáčení, a ani se to nepokoušeli maskovat, tak třeba to byl záměr režiséra. Já se nudila u filmu. Viděla jsem sice jenom druhou část, ale přišlo mi to historicky dost věrné nebo respektive věrné knize, kterou napsal Gajus Suetonius Tranquillus-Životopisy dvanácti císařů. Ovšem „bitva“ u Aktia, shrnutá na jednu bárku a na ní jeden muž Markus Antonius, to jsem se opravdu musela smát, protože u velkofilmu bych čekala, že bude k dispozici víc lidí.

  • 4.8.2005  23:49

  Mělo to vtip a nadšení pro věc! Jenže jak píše Tommy 987, člověk na to musí mít žaludek. A já naivka, jsem u toho původně!!! dlabala bramborový salát. Velká chyba. Salát jsem sice včas odložila a film dokoukla druhý den (na lačno), ale víc než 2* nemůžu dát. Nemám ráda, když se mi někdo pokouší vzít něco, co už považuji za své.....např. bramborový salát.

  • 21.8.2005  18:02
  Banditi (2001)
  ***

  Film jako celek, mě nijak nenadchnul, ale za naprosto skvostné považuji 2 kousky znuděné manželky Kate. Její kuchařský koncert na hudbu Bonnie Tyler „ Holding out for a Hero“ a její následná jízda Mercedesem, opět na píseň Bonnie.To její naštvané bouchání do volantu „I really need you tonight“. Ten větší zbytek filmu beru, jako pro mě naprosto zbytečnou omáčku, takže. „Once upon a time I was falling in love. But now I'm only falling apart.There's nothing I can do. A total eclipse of the heart“.

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Histórico | 설날특집 불타는 청춘.E190.190205.720… | Les yeux baisss