Faye

Faye


1177 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 30.7.2005  20:10
  Večeře u přátel (TV film) (2001)
  **

  Tenhle film mě oslovit prostě nedokázal. Dva nudné manželské páry-jedna velká rodina, která si nerozumí nejen ve vztazích partnerských, ale ani přátelských. .“Blahopřeji. Rodina, kterou sis vybrala, je stejná, jako ta do které ses narodila“.

  • 30.7.2005  08:39
  Zlatíčko (2004)
  *****

  Alfie je do sebe zahleděný Narcis, který se stará v životě jen sám o sebe a své pohodlíčko. „Na nikom nejsem závislý. Nikdo není závislý na mě. Můj život je jen můj.“ A vlastně, proč ne? Krásná životní filozofie. A pokud už navazuje nějaký vztah, hledá vždy obdiv a potvrzení své dokonalosti. Jenže..„Každý má datum spotřeby. A ženy jsou na regálech kratší dobu než muži.“ Nebo ne???

  • 29.7.2005  19:50

  Jakákoliv moc, zřejmě budí v člověku pocit, že může zasahovat do všeho, a když je ve hře navíc možnost, jak získat ještě vyšší moc, tak nejjistější způsob k jejímu uchopení je, nemít žádné ohledy. Ovšem pokud se z boje o získání lepšího postavení stane pouze boj o udržení stávajících pozic, tak to už padají i poslední zábrany. Drsné, smutné, depresivní. Tak a jak si poradím s tou beznadějí, která na mě se závěrečnými titulky padla, tak to teda vážně nevím.

  • 26.7.2005  20:53

  Na začátku byl sex a na konci „Něco jako láska“. Ale dost zoufale se to k tomu konci vleklo.

  • 25.7.2005  23:26

  Daphne du Maurier autorka předlohy a režisér Alfred Hitchcock, tak tohle spojení vždycky fungovalo (Jamaica Inn 1939, Ptáci 1963). Dramatický příběh podivného milostného trojúhelníku.Bohatý šlechtic Maxim de Winter si na své staré sídlo Manderley přiváží novomanželku. Ta je, ale neustále srovnávána s bývalou manželkou Rebeccou, která sice za podivných okolností zahynula, ale díky nezdravému zbožňovaní hospodyně zůstává i po smrti jedinou a skutečnou paní Manderley.

  • 25.7.2005  23:02
  Vinci (2004)
  ****

  Cuma je ze zdravotních důvodů propuštěn z vězení, protože „ kdosi od něj chce koupit obraz, který visí na cizí stěně“. Cuma není Danny a nemá za parťáky mistry v oboru. Robert Wieckiewicz není George Clooney a jeho partu netvoří hvězdy první velikosti. Ale „Vinci“ má prostě a jednoduše vtip, který Dannyho parťákům 2. tak zoufale chyběl. A ta parádní věta (nadchla mě stejně jako Lynn ) : „ A kurva! Viděl jsi už něco takového? - Jo, v jednom filmu“ a podle mě srovnatelném s „Vinci“, alespoň já je hodnotím stejně - „Loupež po italsku“.

  • 24.7.2005  18:27

  Paskvil, který víc než třicet let starému hororu Williama Friedkina nesahá ani po kotníky. Podivná slátanina všemožných témat smíchaná stylem páté přes deváté.

  • 24.7.2005  12:34

  Mezi omladinou na americké střední škole řádí vrah.Na rozpárání, rozřezání a přibití si vybírá pouze panny a panice (jak pozná panice, vážně nevím). Takže rada pro „rizikovou“ skupinu zní, sexem rychle spaste vlastní život.Jediná zábavná část tohoto hodně mizerného horůrku byla v okamžiku, kdy „ohrožená skupina“ poslouchala rady před „velkou nocí“ od své zkušené spolužačky.

  • 24.7.2005  12:04

  Kromě akce a černého humoru nabízí film i několik pozoruhodných teorii (jak už se zmínila Glenn) o bohatství a štěstí „Přála bych si mít milión dolarů a koupila bych si trochu té radosti, tu nezískáš, když jsi jen hodnej a nezískáš ji ani, když jsi chudej a všichni co říkají, že ji nezískáš ani bohatej, ty lžou. Všechno ostatní vyprchá, sex tě začne nudit, láska nepřetrvá. Když máš oboje, bojíš se o zdraví, jestli ho máš, bojíš se smrti“. A lásce..“Proč jde z lásky takovej strach, protože ji nevlastníte, ona vlastní vás“. Mona ( Lena Olin) fatální a okouzlující mrcha. A Jack (Gary Oldman) chlap s nutkavou potřebou ..“nakrmit jámu“. Parádní dvojka

  • 24.7.2005  06:08

  Dvě legendární postavy z dob, kdy se do videa strkala prakticky jakákoliv nahraná kazeta. Freddy Kruger z kultovního hororu „Noční můra v Elm Street“ a proti němu další vraždící přízrak Jason Voorhees z hororové série „Pátků 13“. Samostatně jsem žádné z legend nikdy nepropadla, ale vidět je spolu (teda proti sobě) tak to je jiná. Akční nářez, kterému nechybí kromě krvavých cákanců ani humor i když trochu úchylný.

  • 22.7.2005  22:52
  Bestie (2003)
  *

  A potom, že Segal je obtloustlý děda, náhodou i kotrmelec ještě umí (jeden!).Segal vážně nejenom stárne, ale hlavně strašně tloustne, i když jeho zateklé oči přesně míří a jeho „já“ je odolné i vůči černé magii woo-do, celek je otřesný. Hm, toho frajera z „Těžko ho zabít“ už jenom těžko poznávám.

  • 22.7.2005  22:21

  ..„Na počátku bylo Slovo, to Slovo bylo u Boha, to Slovo byl Bůh.“ Po „Umučení Krista“ další dílo, které já neznaboh nedokážu zřejmě ocenit a docenit, a které už nepotřebuji nikdy vidět a kdybych si ho vůbec odpustila taky by se nic nestalo. Spíš rozhlasová hra o učení a zázracích J.Krista než film a navíc hoooodně dlouhá hra se spoustou slov....... „ Kdo v něho věří, není souzen. Kdo nevěří, je již odsouzen“ Hm. tak to jsou pěkné vyhlídky!

  • 22.7.2005  22:03

  Tak tenhle film se mi válel doma hodně dlouho, vůbec se mi do něj nechtělo a potom jsem se nadechla a statečně (vážně nevím, proč mám pořád pocit, že bych mohla prošvihnout něco úžasného) zhlédla, i když mnohdy se značným přemáháním. Nejsem žádný náboženský blouznivec, bibli jsem sice přečetla (hlavně ze zvědavosti a tak nějak jsem si myslela, že to patří k všeobecnému vzdělání). Ale tenhle morbidní film v podstatě není ničím jiným než nekonečnou ukázkou sadistického mučení se všemi detaily.

  • 21.7.2005  18:47

  Tak po tomhle filmu bych dobrovolně nikdy v půjčovně nesáhla a dobře bych udělala. Ta 1* je pro Stuarta Townsenda a „jeho“ Viktora. „atraktivní muž, který se těší fanatické loajalitě svých pobočníků“.Jinak nevím, nic jiného než brutalitu, totiž tohle ponuré „dílko“ nenabídlo, a jestli nabídlotak jsem to nepoznala.

  • 20.7.2005  21:04
  Mravnostní oddělení (TV film) (2001)
  ***

  Vcelku slušná detektivka. Bohužel německé detektivky mají jednu obrovskou nevýhodu proti americkým (a když zůstanu v Evropě proti francouzským, anglickým) nejsou tak „načinčané“ a nedokážou obsadit pohledné herce. Škoda.

  • 20.7.2005  20:29
  Klavírista (2002)
  *

  .. „Jeho prací je zařídit věci tak, aby klient mohl zařizovat ty svoje“. Celou dobu jsem se bála, že hlavní myšlenkou dílka bude rozuzlení tragické události v dětství likvidátora Alexe, bohužel jsem se dočkala. Což z hodně průměrného filmu natočeného sice v nádherné přírodě a ve kterém navíc zní "La Vie En Rose" od Edith Piaf, rázem učinilo film těsně nad propastí.

  • 19.7.2005  19:27

  Lilo není žádná roztomilá holčička, je to pěkně umíněný spratek (jak už mladší sourozenci občas bývají) A Stitch (experiment 626) je podle mě zmutovaný fr. buldoček, protože „Jeho jediným instinktem je, zničit všechno, čeho se dotkne!“ a navíc se bojí vody. Ale teď vážně, velmi vtipná Disneyovka, kde se dá přehlédnout i mnohokrát opakované morální poučení, že „Rodina znamená, že nikdo není sám“.

  • 19.7.2005  19:17

  Za úplňku se nevyplácí: shánět prachy na potrat, souložit na hřbitově, pít za volantem, močit za jízdy z auta, přecházet přes silnici ..... a vůbec. Za úplňku se nevyplácí vycházet z domu. Velmi brutální humor a přesně mi sednul.

  • 19.7.2005  06:31
  Lovec krokodýlů (TV seriál) (1996)
  ****

  Člověk, který chytá holýma rukama Taipana (pravděpodobně nejjedovatějšího hada na světě) a zároveň poskytuje výklad pro televizi, zasluhuje obdiv. Už za to, že je stále naživu, protože jed tohoto vcelku nenápadného hada stačí na zabití cca 80 lidí.

  • 18.7.2005  11:39
  Incident (TV film) (1990)
  ****

  Obhajovat klienta „důkladně, čestně, otevřeně“ ..ovšem, pokud je klientem německý zajatec obžalován z vraždy Američana, píše se rok 1944 a soud probíhá v USA tak to moc neplatí. Karty jsou rozdány, rozsudek určen předem, zbývá vybrat „neškodného“ obhájce.

  • 18.7.2005  06:31

  Akční film s „Pygmalionskou“ zápletkou, sice ne moc uvěřitelnou, ale budiž. „Dej mi člověka a možnosti jsou neomezené“. Skvělé bojové scény, ať už velkolepý zápas v aréně nebo soukromá bitka na WC. Jet Li v parádní formě.

  • 18.7.2005  06:28

  Připíjím .“Na další mejdany s tatínkem a maminkou“, protože „to nejsou, žádný vykopávky“.

  • 18.7.2005  06:04

  Film, který vznikl na základě krátkého snímku „Some Call It Sling Blade“ Mentálně zaostalý Karl Childers , který zná z okolního světa pouze kůlnu a léčebnu, z které je po dlouhých letech propuštěn. Karl i svět si budou muset poradit, jak si na sebe zvyknout. Jenže svět „Je příliš velký“.Výborný Billy Bob Thornton.

  • 18.7.2005  05:58
  O chytrém Honzovi (TV film) (1985)
  ***

  Hodně moderní „pohádka“, ve které se vyřádila spousta dobrých herců a Obejda (teda Jitřní hvězda) Molavcová.

  • 15.7.2005  05:59

  Sympatický „NoName“ s dokonalým vystupováním, kterému klidně svěříte veškeré svoje úspory (i když na rovinu, co by s tou almužnou dělal). Spousta „dobré nálady“ ukrytá v tabletkách extáze, balík peněz ve hře, jedna ztracená dcera a šéf žádá o poslední službičku. „Čas od času jsme požádáni o něco co není naší povinností, říká se tomu obětování“. Takže figurky jsou na svých místech a šachová partie může začít.

  • 13.7.2005  21:51

  Tenhle film jsem poprvé viděla v Maďarsku. Celou dobu jsem stála, protože se nám nepodařilo pochopit systém číslování sedaček. Angličtině jsem nerozuměla a maďarské titulky ..no, škoda mluvit. A byla jsem neskonale šťastná!!!!

  • 12.7.2005  23:05

  Pamatuji si, že kromě Rexe Harrisona hrála ve filmu lama, která měla dvě hlavy a nikde žádný konec a obrovský růžový šnek. A hlavně si vzpomínám, že se mi to moc nelíbilo a v němém úžasu jsem zůstávala pouze nad tím, že pan doktor uměl snad každou zvířecí řeč.

  • 12.7.2005  05:21
  Evelyn (2002)
  ****

  .„Zákony a spravedlnost jsou dvě naprosto rozdílné věci“.

  • 11.7.2005  18:31

  Seriál podle knih Jacka Londona v TV pod názvem „Dobrodružství dalekého severu“

  • 11.7.2005  18:25
  Zlatá horečka (TV seriál) (1974)
  ****

  Seriál z období zlaté horečky v Australii v TV pod názvem „Zlatá horečka“ v hlavní roli John Waters jako seržant McKellar.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Tödliches Dilemma – Überleben für Anfänger | Auto & Vehicles | #240 - The Foundation for the Future 10-23-2017