Faye

Faye


1177 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21
  • 18.5.2006  06:15
  100% blond (2005)
  odpad!

  Málokdy se člověku poštěstí vidět film, který získal cenu hned ve čtyřech kategoriích včetně té hlavní: nejhorší film, nejhorší scénář, nejhorší režisér, nejhorší herečka a na další byl nominován: nejhorší filmová dvojice a nejhorší herečka ve vedlejší roli. Prostě jsem nedokázala vítězi Zlaté maliny 2005 odolat. Rebecca načape svého milého v jednoznačné situaci. „Richard a ta malá. Počkej, jak jen se jmenovala? Už vím. Děvka“. Takže musí rychle sehnat kluka na jeden večer, aby vzbudila u Richarda šílenou žárlivost. Opravdu „skvělá“ záležitost, která nezapomněla ani na tak oblíbené zvracení a navíc přidala své vlastní neuvěřitelně stupidní nechutnosti. Zasloužené vítězství!

  • 17.5.2006  06:31

  Nechci teda Jill moc radit, ale kdyby nechala zapnutý alarm a otevřela na chviličku dveře, mohla mít po problémech, protože ochranka by u ní měla být v cuku letu. A majitelům by tak ušetřila i účet za telefon, ale možná jí křivdím, třeba jenom nevěřila zabezpečovacímu systému, který nezaregistruje ani otevřená garážová vrata !!! Takže to nechávám na Jill, s mojí radou bychom totiž mohli přijít o pokoukání na opravdu exkluzivní vilu. 1* za interiér a 2* za exteriér nádherného domečku.

  • 16.5.2006  05:42
  Silent Hill (2006)
  ***

  Sharon je náměsíčná ( to má být ta nemoc na kterou umírá? Nebo mi něco uniklo?) a ve spánku opakovaně vykřikuje: Silent Hill. Její adoptivní matka Rose usoudí, že pokud místo znovu uvidí a rozpomene se, její noční můry zmizí. Do městečka je dostane šum rádia a následný smyk. „Jen temné síly odemykají a zamykají dveře do Silent Hill.“ Když se Rose probere, Sharon je pryč a v podivném místě se s ní ocitá jen policistka Cybil. Počítačovou hru, která byla předlohou neznám. Což se ukázalo (alespoň v mém případě) jako velký nedostatek. Rose bloudila v mlze a já tápala v příběhu. Ovšem znalcům hry a milovníkům žánru můžu popřát jen „Welcome to Silent Hill“. Protože pochmurné městečko vypadá patřičně děsivě, stejně jako náboženská fanatička Christabella.

  • 15.5.2006  08:11

  Konstruktér Burt Munro strávil většinu svého života vylepšováním motocyklu Indian, aby si s ním mohl splnit svůj sen, vytvořit rychlostní rekord. Ty roky mu teď chybí a taky peníze a zdraví, ale to hlavní nadšení, odvaha, elán mu zůstalo. „Jestli nepůjdeš tam, kam chceš jít a kdy chceš jít, poznáš, že jsi umřel.“ Musím říct, že tenhle starý blázen, který naplno využívá každou minutu z času, který mu snad ještě zbývá a vydává se přes půl světa dokončit to pro co žil a v co věřil, mě naprosto okouzlil, stejně jako všechny lidi, které na své cestě za snem potkal. Skvělý Anthony Hopkins .

  • 15.5.2006  06:36
  Vysvobození (1972)
  ****

  Zajímavá ukázka proměn lidského chování, když se obyčejné dobrodružství mění v boj o holé životy. Napětí od začátku až do konce. Retardovaný kluk hrající na bendžo, bezzubí a bezejmenní venkovani, scéna ponížení a znásilnění Bobbyho (Ned Beatty), Ed Gentry (Jon Voight) a v jeho roztřesených rukou luk a šíp a suverén Lewis (Burt Reynolds) brečící jako malé dítě atd. To vše umocňuje už tak tíživou atmosféru strachu, kterou nějak nevidím (zřejmě přes záplavu krve) v novodobých thrillerech/ hororech.

  • 14.5.2006  05:49
  Rafťáci (2006)
  ***

  Někomu se prostě „smůla lepí na pinďoura“. Nejsem cílová skupina, ale od komedie pro náctileté nečekám film s hlubokým poselstvím, takže jsem spokojená a líbilo se mi to víc než Snowborďáci. Navíc Veronika Freimanová a Milan Šteindler (3 * ) v rolích rodičů, kterým se do jejich rádoby intimní dovolené věčně pletou vlastní děti to je příjemná změna, vždyť většinou spíš dětem překáží na prázdninách rodiče.

  • 13.5.2006  07:43

  „ Naše práce není najít kdo, ale proč“. Vyšetřováním střelby ve společné bezpečnostní oblasti mezi Severní a Jižní Koreou je pověřena právnička z neutrální země. Incident, který může mít vážné politické důsledky, protože Severní Korea má dva mrtvé. V případu jsou nejasnosti, nesedí počet výstřelů, chybí náboj „Pokud ho někdo schoval, znamená to, že se obával toho, že by vyšlo najevo, čí zbraň vystřelila. Jinými slovy, na scéně byl ještě někdo, pátá osoba.“ A přitom pravda je mnohem prostší a o to víc smutná. Rozhodně další velmi silný zážitek, nevím jak to funguje u jiných, ale na mě Parkova kombinace drobných detailů (Tichá výměna cigaret mezi nepřáteli. Hraniční čára a u ní , vlastně proti sobě, stejné vojenské boty), které doplňují hlavní příběh a pocitově přesný výběr hudby má nepopsatelné, téměř omračující účinky.

  • 12.5.2006  06:01
  Tři staré grácie (TV film) (2001)
  ***

  Tenhle film je pozoruhodný snad jen hereckým obsazením. Protože stejně jako filmové primadony i jejich slavné představitelky se zrovna v lásce nemají. Elizabeth Taylor odloudila své kdysi nejmilejší přítelkyni Debbie Reynolds manžela (Eddie Fisher) a provdala se za něj. Debbie ji veřejně nařkla ze zničení svého ideálního manželství a vláčela ji po všech novinách. Tisk udělal z Elizabeth sobeckou mrchu, z Eddieho slabocha a z Debbie ubohou oběť. Novomanželka tak čelila demonstrantům s transparenty „Táhni z města, děvko“, ke všemu musela přijmout roli „holky na telefon“ v „Butterfield 8.“. Skandál skončil ( a začal jiný), když Elizabeth potkala Richarda Burtona a Eddiho poslala k vodě. A Joan Collins jistě dodnes nezapomněla, že ji Elizabeth vyfoukla roli Kleopatry. Navíc i roli potvory Alexis v seriálu „Dynastie“ dostala jenom proto že ji Elizabeth, a za mnohem vyšší honorář, odmítla. „ Bez Alexis by Collins zůstala navždy úplnou nulou“ nechala se tehdy slyšet Liz. „Tři staré grácie“ je film u kterého jsem se nikdy nedokázala soustředit na děj, ale jen na to jak se k sobě staré známé chovají a vždycky se báječně bavím (smysl pro humor musel mít i ten, kdo je v téhle sestavě obsadil). Možná, ale opravdu platí, že čas hojí všechny rány kdo ví ?!

  • 11.5.2006  07:26

  Před vánočními svátky, kdy se schází celá početná rodina, přiveze nejstarší syn Everett představit svoji nastávající, ta do pohodové a soudržné rodiny pasuje stejně jako její jehlové podpatky do sněhu. Meredith ( Sarah Jessica Parker) je odměřená, upjatá, snaživá a nejistá. Všeobecné rozpaky vystřídá nervozita a nervozitu konflikty a jelikož se budoucí nevěsta cítí v nepřátelském prostředí osamocená povolává si na pomoc svoji sestru Julii a ta zapadne do rodiny jako kdyby tam patřila odjakživa. Komedii jsem v tomhle filmu plném slz neviděla, ale cca 20 minut před koncem se zřejmě i autoři rozpomněli, že točí cosi k popukání a rozhodli se to rychle dohnat po vzoru grotesek, škoda téhle „humorné“ vsuvky.

  • 11.5.2006  07:15

  Noo. rozhodně zvláštní je tenhle výlet do harému s 30 let starým a nijak zvlášť vydařeným filmem. A abych vám sem pánové vnesla i ženský názor na tenhle „pokleslý žánr“. Tak mě spíš zaujal krvavý zápas dvě na jednoho aneb subtilní děvenky z její ochranky proti hromotluckému provinilci, jehož závěr Ilsa zhodnotila lakonicky „Vítej mezi mé eunuchy“. Zábavné to místy i je (včetně některých hereckých výkonů), ovšem jak se z toho mohly stát kultovní snímky je mi záhadou. Letmo jsem nahlédla i do „Ilsa, She Wolf of The SS“, ale návštěvu nacistického tábora si odpustím už zcela určitě.

  • 10.5.2006  06:04

  .. „ Co říci o ženě, která miluje přátele, zvířata, herectví a drahé šperky?“ Elizabeth Taylor zblízka, tak jak ji vidí její nejbližší, matka Sara Taylor, ale především její kolegové a přátelé. Portrét hvězdy, která dětství prožila v Hollywoodu. „Život tak nabitý slávou a kontroverzemi, neštěstím i láskou, že by dokázal poskytnout náměty na stovky naprosto neuvěřitelných scénářů.“ Dokument je doplněný o ukázky z jejich filmů od „Lassie se vrací“ po „Kleopatra“, ale i o slavnostní chvíli, kdy přebírala svého prvního Oscara paradoxně za film, který tolik nenáviděla „Telefon Butterfield 8.“ .. „ Nemohu dnes pochopitelně bez výhrad souhlasit se vším co jsem v životě udělala, jaká jsem nebo jaká jsem byla, ale jsem to Já! Bůh ví, že jsem to Já a ať už byl můj život dobrý nebo špatný, vždycky jsem žila ráda. Elizabeth Taylor“

  • 10.5.2006  06:00
  Lesk a bída kurtizán (TV seriál) (1975)
  ****

  „Lesk a bída kurtizán“ podle románu Honoré de Balzac, přímé pokračování díla "Ztracené iluze“ .

  • 10.5.2006  05:59
  Illusions perdues (TV seriál) (1966)
  ****

  „Ztracené iluze“ podle románu Honoré de Balzac. V roli Luciena mladičký Yves Rénier (komisař Moulin), kdybych nebyla upozorněna nepoznala bych ho.

  • 7.5.2006  06:35

  ..„Taky si myslím, že by měl mít každý možnost se jednou pustit do bláznovství, které bere dech“. Hodně naivní, ale miloučký film ( podle knihy Enid Bagnoldové ) o obrovské vůli, která dokáže splnit každý sen. Velvet je dvanáctiletá dívka, která miluje koně „Každý den se modlím k Bohu aby mi dal koně, nádherného koně a já bych byla nejlepší jezdkyně.“ Přání se jí splní, vyhraje v loterii, za cenu jednoho šilinku, koně Páje. Společně se svým kamarádem ho připravují na překážkový dostih ve Velké národní, jenže žádný žokej koni nevěří. Velvet je první velká role Elizabeth Taylor, při natáčení spadla z koně a poranila si páteř, následky zranění pociťovala celý život a vedly k užívání silných léků a pravděpodobně přispěly i k její pozdější drogové závislosti.

  • 5.5.2006  06:57
  4400 (TV seriál) (2004)
  ***

  Žánru sci-fi jsem nikdy nepřišla na chuť (někdo nemá rád komedie a já sci-fi). Takže ho nejen nevyhledávám, ale naopak se mu spíš snažím vyhnout. I u 4400 jsem si říkala, lehce nakouknu, přesvědčím se, že to není nic pro mě a rychle od toho pryč a ..už jsem u druhé série. (Neumím si to vysvětlit jinak, než že se vždycky těším na úvodní píseň “A Place In Time” kterou zpívá Amanda Abizaid). A 2 série dala Úřadu pro národní bezpečnost nejen novou šéfku, ale přidala k záhadám i humor. Agenti Diana Skouris a Tom Baldwin. A vzorek z 4400 navrátilců, každý obdařen nějakou mimořádnou schopností, zpátky ve světě, který je nechce. „To se lidé 4400 unesených tak bojí? Jsme jim moc nablízku, že to nevidíme? -Tohle není strach. To je nenávist ve své čisté podobě.“ Ve vedlejších rolích se objeví i známé tváře z „ER“ Sharif Atkins, Kathleen Wilhoite. Přesto nakonec za 3*, ale jak jsem se přiznala, nemám ráda tenhle žánr.

  • 3.5.2006  05:56
  Proposition (2005)
  ****

  Ušmudlaní a věčně umolousaní lidé žijící na obrovském australském „pískovišti“ v ráji much. Jediná oáza čistoty je v tomhle místě dům šerifa Stanleyho a jeho ženy. Zákon, čistota a řád proti špíně i „špíně“ násilí. Jeden z posledních brutálních zločinů je znásilnění a zavraždění těhotné ženy. Dva ze tří zločinců ( bratrů) jsou za mřížemi a šerif jednomu z nich udělá nezvyklou nabídku.. Drsné, špinavé, upocené, krvavé a v kontrastu s tím ulepeným světem až kýčovitě krásné západy slunce a k nim podmanivá, místy snad až mystická, hudba. Jako celek velmi působivé.

  • 2.5.2006  06:49

  Ten film je veskrze nepříjemný. Nejenom, že hlavní téma reportáže ambiciózního novináře je hledání sériového vraha, ale navíc tím vrahem je pedofil a dětské oběti se dají počítat na desítky. Už ta počáteční cesta ze hřbitova do zablácené vesnice, kde dítě uklouzne a spadne nešťastnou náhodou před auto a jeho řidiče dav vyvleče ven a začne ho lynčovat. A kamera dál natáčí „zprávu dne“ jen se reportér musí rozhodnout jestli je lepší záběr na zoufalou matku s mrtvým synem v náručí nebo na zakrváceného řidiče politého benzínem, kterému spěchá na pomoc těhotná manželka s miminem v náručí a zrovna někdo v davu škrtá sirkou. Myslela jsem si, že po takovémhle začátku už mě nic nemůže překvapit a ..vlastně nepřekvapilo, než jsem se vzpamatovala byl konec a ten mě už jenom dorazil.

  • 2.5.2006  05:47
  Casanova (2005)
  ****

  Rozpustilý příběh založený na záměnách totožností. K tomu překrásné Benátky, kde i místní inkvizitoři jsou bodří chlapíci se smyslem pro humor. Tak tohle kouzelné místo Casanova neopustí i kdyby se měl oženit. „ Budeme se ženit. - Blahopřeji. A s kým? -Ještě nevíme.“ Což o to, sehnat ctnostnou nevěstu není pro muže s jeho pověstí žádný problém (cudnost je dost otrava), jenže je tady najednou něco velmi znepokojivého emancipovaná a prostořeká Francesca, která odolává jeho šarmu a přitom tolik žen po něm touží „ tolik otevřených oken a tak málo času.“ A protože v Benátkách hledá lásku snad každý nebo alespoň to co si pod ní představuje, musí se s touhle zhýralostí už skoncovat, pryč s tou všeobecnou prostopášností a hlavně s tím cizoložníkem. Tak rozhodl nejvyšší inkvizitor „My jsme katolická církev. My můžeme všechno.“ Zcela jiný Hallström, plný vtipu, optimismu a pohody a pokud na jeho humor přistoupíte budete se výborně bavit.

  • 30.4.2006  07:59
  Řím (TV seriál) (2005)
  ****

  Řím - centrum bohatství, kultury, moci, intrik a neřestí. Dějiny Říma z pohledu dvou vzájemně soupeřících žen - Atia (matka Oktaviana) a Servilia (matka Bruta) a dvou vojáků 13 legie Caesara - Lucius Vorenus i Titus Pullo, které osud svedl dohromady. A společně s nimi máme možnost prožít nejenom všechny důležité události, které předcházely pádu republiky. Ale i jejich soukromé bolesti, obavy, lásky, prohry, tužby ..... tak malicherné pro dějiny a tak podstatné pro ně. Seriál začíná v roce 52 p.n.l., kdy se Gaius Julius Caesar chystá k návratu do Říma z vítězného tažení v Galii. A toho se senátorská aristokracie velmi obává, bojí se jeho moci a obliby, jejich spiknutí vyústí v občanskou válku mezi Caesarem a Pompeiem. Závěrečné titulky 12 dílu ustálily moje hodnocení na 4*, jediným velkým zklamáním pro mě byla postava královny Kleopatry. Nejenom, že se nevymotala z koberce, jak bývá zvykem, ale zatím to pro mě je jednoznačně nejošklivější a nejnesympatičtější filmová Kleopatra jakou jsem kdy viděla a že jich bylo!

  • 28.4.2006  07:36
  Chaos (2005)
  **

  Přepadl banku a představil se jako Lorenz. Je dokonale informován o policejních postupech a vybral si s kým bude vyjednávat, s Quentinem. Další vyloupení banky tentokrát s pořádným randálem a i když název filmu je Chaos, děj mi přišel dost průhledný a hlavně už začátek dost nelogický. I když .... co já vím. Práci policie znám jenom z filmů, takže je asi úplně normální, že suspendovanému policajtovi vrátí placku, když si ho k vyjednávání vybere bankovní lupič. A zřejmě je i samozřejmé, že je zároveň pověřen velením zásahu, žádné velké papírování. „Postarej se, abys mi dokázal, že jsem se tenkrát moc mýlil.“ No nechám toho. Ovšem milovníci explozí a stříleček si rozhodně přijdou na své.

  • 27.4.2006  07:12

  .„Chtěla jsem vědět jaký to je“. Autobiografický příběh čtrnáctileté narkomanky ze Západního Berlína, který je u nás známější spíš ve své knižní podobě. A kniha byla podle mě i mnohem lepší (asi by se spíš hodilo slovo drsnější nebo působivější ). Přesto je tahle doslova šokující předloha ( i přes značné zkrácení) zfilmována s veškerou tou hrůzou a hnusem jakým svět drog je. Příběh naivní dívenky, která chtěla udělat dojem na kluka a zapadnout do party, aby se z ní stala zoufalá, bolavá bytost věčně štvaná potřebou sehnat něco než přijde další absťák „Jenom jedinkrát.- To říkají všichni“. Pro K212: Film vysílala Česká televize, konkrétně ČT2.

  • 26.4.2006  06:52

  Smetiště vzpomínek, Haňťův oslnivý úsměv a ztracený Pepíček. „Joo, svět je plnej podivnej krás a jeden život na to nestačí.“

  • 26.4.2006  06:13
  Jizva (1976)
  ***

  Papalášská kolona aut projíždí lesem, rozhoduje se o umístění nové chemičky. V kanceláři je potom územní plán už bez problému schválen, možná i díky zorganizovanému davu před okny. Lokalita je, ale vybrána velmi nešťastně. Přitom stačilo situovat fabriku o pár kilometrů dál, kde je krajina zdevastovaná a neobydlená, jenže ta oblast už patří do jiného vojvodství (kraje). Tady je kvůli rozsáhlé stavbě potřeba nejen vykácet 200 let starý les, ale i provést demolici desítek domků. Obyvatelé městečka jsou nespokojeni, cítí se podvedeni. Výstavbu kolosu má na starosti ředitel Bednarz, který se úkolu s nadšením a socialistickými ideály ujímá ..aby o obojí přišel. Film působí chvílemi dojmem dokumentu, schůzuje se, staví se, mává se z tribun a slavnostně se přestřihávají pásky, ale především je tady člověk, jednotlivec jeho nadšení, rozčarování, zklamání. „ Cítíte se vinný? – Ne. A to je to nejhorší. Jenom hloupý“. „Jizva“ není průměrný nebo nepovedený film, jak by se z mého hodnocení mohlo zdát, chyba je na mé straně, nemám stále k budovatelským filmům náležitý odstup.

  • 25.4.2006  05:45
  Pavučina (1986)
  ****

  Po dlouhé době jsem měla možnost opět vidět film „Pavučina“, který byl ve své době velmi provokativní a to nejen kvůli drogám, ale i otevřené nahotě. Hlavní roli Radky si zahrála Eva Kulichová, která byla předtím známá snad jen návštěvníkům divadla v Hradci Králové. Příběh narkomanky, která se nedobrovolně ( v rámci podmínky) ocitá v léčebně. .„Je to tady příšerný, nejradši bych se vším skoncovala a utekla, musím se hrozně přemáhat, musím doufat, že zítra to bude lepší, že budu lepší i já. Moc sil už nemám, ale chci ještě zkusit žít normálně“. Místo, kde ji v noci budí mučivé sny pacientek (alkoholičky, narkomanky), každá je přesvědčená, že zrovna ona měla důvodzačít. A přes den se s ní zachází jako s póvlem...„Mám strach z každého dne, bojím se dlouhý doby, kterou tady budu muset prožít. Nevěřím, že se budu pořád probouzet na stejným pokoji v tomhle blázinci, já přece dokážu mít ráda. Tady mě to úplně zničí, chtěla bych žít, kdybych byla svobodná, ale taková možnost už pro mě asi neexistuje“. Původní hodnocení ze 3* musím opravit na zasloužené 4*. I po 20 letech je to velmi působivé a děsivé. Myslím si, že je velká chyba, že film je zapomenut (pouze 19 hodnocení!!!). P.S. ve filmu hrála např. i Yvetta Kornová.

  • 24.4.2006  09:00

  Christine sbírá fotky ke kterým natáčí příběhy a než se svým uměním uspěje, vozí důchodce po nákupech. Prodavač bot Richard si polil ruku benzínem a zapálil ji. „Chtěl jsem si zachránit svůj život, ale nešlo to“.Jeho šestiletý syn Robby našel na chatu ženu s kterou si „rozumí“ v perverzních sexuálních fantaziích. Na starším Petrovi si zase dvě nerozlučné kámošky ověřily svoje sexuální „dovednosti“, ale fascinují je hlavně obscénní vzkazy na okně od chlápka z ulice. Asi dvanáctiletá Sylvie se už dnes pečlivě připravuje na zařízení své domácnosti, takže z katalogů vystřihuje a lepí si do alba různé mixéry, šlehače apod. a zatím udržuje a rozmnožuje svoji „výbavu nevěsty“. A znalkyně umění Nancy, která dokáže být okouzlená i zmačkaným papírem od hamburgra. Množství podivných lidiček s ještě podivnějšími zájmy, ztraceni ve velkém světě a každý z nich hledá někoho, kdo by s ním jeho zvláštnosti sdílel....„Proč to děláš? - Jen si krátím dlouhou chvíli.“

  • 24.4.2006  06:31
  Warszawa (2003)
  ***

  Jeden den v zimní Varšavě. Příběhy lidí, kteří přijíždějí do hlavního města s jasným cílem. Klára má v úmyslu se nastěhovat ke svému příteli. Pavel tady chce pracovat. Otec najít svoji ztracenou dceru a Viktorie ta si stopla neznámého a zdá se i sympatického muže, ale zdání mnohdy klame. Všední příběhy obyčejných lidí, kteří někoho hledají, na něco se těší. V jednom kratičkém okamžiku se všichni střetnou. Nenašli to co hledali a dál bloudí studenou nocí. Stejně jako starý muž, který hledá někoho, kdo ho zná „ zapomněl jsem kde bydlím, všechno si pamatuji, jenom adresu ne.“ A já jsem zase hledala nějakou závěrečnou pointu a místo ní.na obrazovku, k mému velkému překvapení, vkráčela žirafa, která se také brodila sněhem nočního města. A ta mě tak rozhodila, že jsem film ani nehodnotila. P.S. Dnes už můžu, bylo mi to vysvětleno. Žirafa je odkaz na několik jiných polských filmů, které jsem neviděla, ale konkrétně ve „Warzsawa“ měla symbolizovat setkání s ..a to vám neprozradím, možná to pochopíte sami a když ne, zeptejte se chytré kamarádky jako jsem to musela udělat já.

  • 23.4.2006  05:25
  Kingsajz (1987)
  ****

  Stejná věta co zaujala Jalu nadchla i mě. Co se dá dělat, spokojím se s další, je z čeho vybírat „V tom šílenství je metoda, jenže jaká?“ Naprosto úžasný Jerzy Stuhra, ve své zřejmě nejlepší roli a ten jeho proslov v sauně, když vysvětluje proč není možné dát trpaslíkům možnost si vybrat jestli jimi chtějí zůstat nebo ne. „ Vtip je v tom, že my je potřebujeme všechny, i ty co chtějí i ty co váhají“.Taky mě udivuje, že bylo možné film nejenom natočit (na tvorbě se podílelo i studio Barrandov ), ale i promítat. Důležité je, že se to podařilo, protože skoro dvě hodiny v Šuflandii stojí rozhodně za návštěvu a chytlavé písničky Anny Jurksztowitcz a hlavně „Zmysly precz“ zase za nákup soundtracku. Ke Kingsajzu, mám jedinou, ale zásadní výtku, jak je možné, že spodky diverzantů se zmenšily stejně jako jejich majitelé!!! To mi někdo vysvětlete, já se těšila, že dojde i na striptýz! A nic :- ). Tyhle hlášky si, ale neodpustím .„Dorazíme ho mýdlem“. Podej mi sicherhajsku, živého mě nedostanou“.

  • 22.4.2006  06:23
  D.I.L. (2002)
  ***

  Darek vede s matkou malý obchůdek a ještě si taky přivydělává prodejem drog. Zrovna, když převáží větší množství než obvykle, zastaví ho dopraváci, po rutinní silniční kontrole mu "zboží" z auta zmizí. Je v zoufalé situaci, musí rychle zjistit, kde drogy jsou a kdo ho o ně obral. O pomoc požádá své dva dlouholeté kamarády, jedině jim může věřit. Jeden den s dealery drog a narkomany. 24 hodin ze světa, kde je jediným cílem zboží sehnat nebo dobře prodat. Svět chvilkového pocitu štěstí, ale i zoufalství abstinence. Svět rozdávaných, ale i utržených ran, kopanců a podrazů. Film o branži, kde slovo kamarád má cenu použité stříkačky.

  • 21.4.2006  06:05
  Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)
  ****

  Earl setřel los s výhrou 100 000 dolarů a srazilo ho auto, 10 vteřin štěstí bylo pryč, stejně jako výherní los. V nemocnici mu manželka podstrčila k podpisu rozvodové papíry a krátce na to si vyslechne v TV radu od Carsona Dalyho „Věřím, že co se má stát, to se stane. A tak se taky snažím žít. Děláš dobré věci a dobré věci se stanou i tobě. Děláš špatné věci a ty se ti pak vrátí. Karma.“ A v tu chvíli mu to dojde, sepíše seznam co kdy komu provedl a v okamžiku, kdy začne napravovat první špatnost, mu jeho šťastný los přistane u nohou. Potvrzení, že zvolená cesta dobra je ta správná. Karma. Není to sice humor přesně podle mého gusta, ale zvykla jsem si velmi rychle. A to jakým způsobem Earl řeší zjevně nenapravitelné záležitosti, to vážně nemá chybu např. „Vzal jsem vám syna na dva roky a jediný způsob, jak vám ten čas vrátit je dát vám další dva roky na tomhle světě.“ nebo „Vzal jsem ti jedinou příležitost dát touchdown. Musím ti ji vrátit“ Zdá se Vám to nemožné? Tak Earl a jeho karma vás přesvědčí, že to není problém. A mimochodem, tahle karma a k ní seznam osobních svinstev, které je potřeba napravit, to není vůbec špatný nápad a nejenom pro seriál.

  • 19.4.2006  09:51
  Touha (2002)
  ****

  A já se zase přidávám na stranu May : „Neuvěřitelně podivný film, perverzní, úchylný“ Žena, kterou voyaer donutil vydíráním k experimentování s vlastním tělem, s vlastní sexualitou. Přinejmenším dost zvláštně zvolený způsob jak někomu otevřít cestu k rozkoši, k rozkoši na jejímž počátku je znásilnění vlastním vibrátorem, který, ale ovládá někdo jiný. Opravdu bizarní milostný trojúhelník v hodně neobvyklém a deštivém filmu.

1 3 4 5 6 7 8 9 11 16 21
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Kumpulan Lagu Rita Tila | Knight’s Magic | Ore-sama Kingdom OVA Episode 1 English Subbed