Enšpígl

Enšpígl

okres Praha


1547 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 35 70 104 138
  • 18.2.2019  22:00
  MOST! - Epizoda 7 (E07) (epizoda) (2019)
  *****

  Spíš než žánrová proměna je na světě proměna hlavních hrdinů pod vlivem událostí, které sami spustili, z mého pohledu geniální scénář a práce s postavama, ale hlášky tam ještě taky byly ne že ne "......a protože pleška nechodí nikdy sama, tak je v Severce festival bosohlavů " , to fakt chutnalo.

  • 16.2.2019  23:11
  Oslněni světlem (TV seriál) (2018)
  *****

  Tak tohle byla nekompromisní jízda drogovým podsvětím Varšavy. Neskutečně sebvědomý a filmařsky absolutně vyzralý film, který rozhodně nedělá komprosi, kvůli tomu aby získal rodinné diváky. Násilí, kurvy, mrtvoly, výstavní gangsterský slovník, který obsahuje minimálně třikrát kurwa v jedný větě. Nadupaný soundtrack dělá z některých scén až hypnotickou záležitost. Až mýtické ředstavy hlavního hrdiny dávají seriálu takový správný drogový opar. Celý seriál působí naprosto reálně, věrohodně a ví přesně jak pracovat s divákem, každým dílem je atmosféra dusnější, mrtvol přibývá, tvrďácká květomluva z úst ostrejch hochů jede na plný pecky a já nestačím žasnout nad tím co dokáží v Polsku natáčet, to je na hlubukou úklonu. Nemluvě o hereckých výkonech, takový Robert Więckiewicz tady válí na oscara.

  • 16.2.2019  00:22

  Bylo to na HBO GO v poslední šanci, hraje v tom Rachel, tak jsem po tom hrábnul, ale moc oslněn nejsem. Především Philipovo chování mě sralo, přesně takový typ chlapů nesnáším, půlku filmu tam defacto profňukal, fakt nechutnej chlap. Jasně scénarista si s námi trošku hraje, ale nějak zvlášť mě to nezaujalo, snad kromě toho že Rachel černá sluší.

  • 15.2.2019  22:25

  "Dáme férovku, vy čtyři proti nám dvoum" , mám slabost pro drsný kluky co se zastanou ťapky v nouzy. Ještě větší slabost mám však pro polský drsňácký filmy. Pro mě to byl paradoxně nejsilnějš Pitbull, kolegyně Dzeyna má pravdu že pro vtip tam moc místo nebylo, ale chvílema jsem napětím ani nedýchal. Perfektně propracovaný scénář, nikdo se s ničím a nikým nesral, paráda. Herecky opět bez výtek. Poláci jsou prostě dravci co v současný době uměj filmy nejlíp na světě.

  • 15.2.2019  19:28

  Hodně originalní promíchání kresleného a reálného světa. Na příběhu byl občas uzlík, ale zejména kreslný svět měl užasnou atmosféru a Kim Basinger je tady neskutečně sexy a to jak kreslená, tak především ta hraná.

  • 15.2.2019  17:28

  Násilí, rajcovní děvky a cikáni, víc ke štěstí nepotřebuju.

  • 15.2.2019  15:04
  Krym (2017)
  ***

  Já z toho ještě nemůžu vzpamatovat. Co je kolem toho filmu zajímavý, že v Rusku je hodnocen 3/10* a na IMDB 7/10. Čekal bych to spíše opačně, protože tohle je zcela nefalšovaně ruský pohled na události kolem Krymu. Ono je to vlastně zajímavý i tady. Na rozdíl od kolegy trasprd s ruskou okupací Krymu nesouhlasím, ale s jeho hodnocením a názorem na tento film ano. Dost pohřbili oba hlavní představitelé, protože to jsou herci asi jako já včelař. Nicméně tohle je téma, který doslova volá po filmech, bohužel asi není možný ho udělat neutrálně tedy čistě filmově. Nejvíc mě zajímal okamžik vstupu ruských - neoznačených vojáků na Krym a následná dialogová konfrontace s ukrajinskými důstojníky, tady se do toho vmísil takovej dějovej nesmysl, kvůli vývoji vztahu dvou hlavních hrdinů a to nejzajíměvejší vlastně pohřbil i když nejzajímavější, platilo to ruský ministerstvo, tak jak by asi dopadlo v duchu jedné věty "Jedni přijeli zabíjet, druzí bránit" . Čekal jsem, že dám odpad, ale díval na jsem se na to s větším zaujetím než na mnoho jiných filmů, asi kvůli tématu a zpracování vývoje událostí ty tři dám i když v realu za vojenský vpád do cizí země dávám rusákům odpad.

  • 14.2.2019  17:26

  Jaromíra Hanzlíka mám hodně rád, takže na jeho scénaristický debut jsem byl zvědav a na jeho herecký výskyt na plátně jsem se těšil. No a dopadlo to půl na půl. Začnu tím horším ať to mám zkrku, protože mě to nikdy není příjemný. Byl to opravdu scénaristicky debut a některé věci neměli hlavu ani patu. Vůbec jsem nepochopil jaký vztah měl Hanzlík směrem k dělníkům, celá scéna s Etzlerem byla pro mě jedno velký WTF. Celý to od začátku bylo hrozně na náhodu, postavy mě přišly moc šablonovitý až nevěrohodný. Bylo tam nutný začlenit dceru Luci Vondráčkovou ? Měla jít pryč, nic to příběhu nedávalo a hlavně to ubíralo na atmosféře. Čímž se dostávám k tomu hezkýmu, film působí pozitivně a když jsou Anna a Artur spolu, rozumíš jim proč, chápeš je, přeješ jim, Krásný exteriéry steřdních čech dávaj filmu touhu pro výletě, po létě, po pivu, po tom cítit se šťastně což bych přál hlavně českým filmovým kritikům. Já to nechám za tři hvězdy, můj tip, že střední a starší gerenace tento film ocení ještě lépe než já a u kritiků je to jasný předem.

  • 13.2.2019  23:32
  CineKino: Francie (TV film) (2016)
  ***

  Už když jsem se koukl na stopáž, bylo mě jasný že není nejmenší šance jít do hloubky francouzské kinematografie, to by chtělo alespoň 20 dílů po hodině. Tady si tvůrci vybrali od všeho jedno a něco k tomu plácli. Jaký to má smysl moc netuším a už vůbec ne proč to a ne třeba to. Zajímavé bylo info na francouzskýho se chodí v Evropě a na co v USA, v tom amíci docela příjemně překvapili. Na druhou stranu najít dneska v kinech ve větší míře a třeba v ČR mimo Prahu jiný než americký blockbustery není uplně lehký i když v Praze se v poslední době situace díky malým distributorům mírně zlepšila.

  • 12.2.2019  22:27

  Chlastík umí být hodně zlej kámoš, to může potvrdit mnoho z nás. A to je možná problém proč mě film až tak nebral, protože zcela upřimně, co je po mě tom, že tři ženský si chlastem kurví život sobě a druhým. Zastavím se u slova "druhým" , tam ty emoce jsou. Jak šla Teresa nalitá operovat malé dítě, to bylo hodně odporný. Stejně jako prokurátorka s poslance, který si byli vědomi že by jim prošla i vražda, protože jak sami řekli jsou občani jiné kategorie, to bylo velmi přesně vystižení. Paradoxně ta mladá holka Magda byla ve věku kdy se hledala a těžko jí něco vyčítat. Zavěrečný dějový katarze všech tří hrdinek odpovídali tomu co jsem k nim cítil. Herecký výkony tento film hodně táhnou je to radost sledovat tři polské generece hereček a vidět u všech třech vysokou hereckou kvalitu.

  • 11.2.2019  21:58
  MOST! - Epizoda 6 (E06) (epizoda) (2019)
  *****

  "Nejdřív vodky a pak volnej styl" , tak to se narodil další slovní kult. Finále v bordelu s ťapkama byla už jen třešnička na dobře uvařeným dortíčku. U této epizody jsem si uvědomil, že to není jen vtipný, ale především hodně chytrý. Jo a to haló co se bylo v mediích kolem seriálu minulý týden to nepamatuju. Jako kluci, fakt nechcete druhou sérii ? Halóó, jsme češi, potřebujeme se smát je to náš fet, tak doufám, že Honza s Petrem budou i nadále dealovat takhle kvalitní matroš. "Máš to tam dole, nějak udělaný a nebo to mám vzít od zadu" .

  • 11.2.2019  20:58

  Před 14 dni proběhla v Rusku velmi očekávána premiéra filmu Zachránit Leningrad, samozřejmě i mě zajímalo filmové zpracování této válečné události. Bohužel musím konstatovat, že film má víc much než jsem schopen přehlížet. První co mě mrzí, že rusové se nedrží své filmařské řeči založené na syrovosti a autentičnosti, tady ta snaha o Hollywood byla až do očí bijící a když se k tomu přidala neschopnost zaměřit se na motivy a jednání postav na úkor událostí, které následně vyzněli do prázdna "bitva o kopec" a pokupě to drželo jen proto, že to bylo na jedným filmovým pásku bylo zle nedobře. Naštěstí jsou rusové velmi zručný pokud jde o obrazovou složku, takže třeba akční nálety na loď mě bavili, ale fakt měli Němci k dispozici jen dvě letadla ? Mohlo to být ještě velkolepější přece. Proč se třeba fimaři více nazaměřili na civilisty v podpalubí, to mohlo vyznít hodně tísnivě. Schváleně jsem se koukl na hodnocení ruských diváků a ani oni a že jsou to velcí patrioti a k dané události jist ěmají emotivnější vztah než já tento film nehodnotí nějak nadšeně, ŠKoda naprosto promrhraný potenciál.

  • 10.2.2019  21:31
  Případ dvou manželek (TV film) (2019)
  ****

  Po první dílu, první série nejvydařenější případ. Uzavřená skupina lidí, mrtvolka, ale žádný napínavý dusno, všeobecné podezírání všech všemi, jak to známě v každé kriminálce, ale objasňování "na pohodu" pomocí vyprávění. Docela jsem si na nedělní společnost Horáce a konstábla zvykl, Matas s Preissem byla dobrá castingová volba. Moc se mě líbila závěrečná scénka na rybách u řeky s pivkem, v prostředí kde jsem tyhle dva poznal, jsem se s nimi i nakonec rozloučil. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se ještě napsalo a natočilo, protože důchodem přece zločiny nezmizí.

  • 10.2.2019  01:24
  Polar (2019)
  **

  Tomuto filmu dá Dalajmáma zřejmě odpad. Ani mě příliš nenadchnul, ta snaha o cool za každou cenu působila křečovitě. Mads si zřejmě chtěl odflusnout od náročných roli, biflování složitých dialogů a dopřát si prcačku.

  • 9.2.2019  23:11
  Secret City (TV seriál) (2016)
  ****

  Politický thriller, který nemá žádné velkolepé akční scény, dějový zvraty ani užasný sexuální šukačky, ale o působí opravdověji, zejména boj o politickou moc mezi dvěma rivaly je tak nechutná, že jí bezmězně věřím.

  • 9.2.2019  23:06

  Austrálie má v mnohým podobnou minulost jako Amerika, rasismus tam v minulosti kvet jak řepka v ČR. Silný příběh, ale nedovyprávěné scény mě trošku ubraly na zážitku.

  • 9.2.2019  23:05

  Poutavý příběh, plný australský atmosféry a vynikající hereckým výkonem Koka, který by mnohým pseudehercům (Mišík ml. ) mohl dávat lekce herectví. Někde osud dokáže napsat hodně silný příběhy.

  • 9.2.2019  23:05

  Rolf de Heer umí při vyprávění svých filmových příběhů krásně projevit respekt a cit k původnímu obyvatelstvu, jeho tradicím a zvykům a současně nenudit človíčka před plátnem.

  • 9.2.2019  23:04
  Stopař (2002)
  ****

  Rolfovi nejde jen o seznamení diváka s hlavní postavou, jde mu o to, aby divák přes hlavní postavu poznal nejen celý příběh, ale i bolavou minulost Austrálie. Nádherný hudební doprovod jen umocňuje silný filmový zážitek.

  • 9.2.2019  23:03

  To hlavní se neděje na plátně, ale ve tvém srdci, do kterého film přes hlavní postavy nádherným způsobem vysílá silné a emotivní podněty.

  • 9.2.2019  23:02

  Ikonický filmy z Austrálie. Mám dojem, že když se řekne Austrálie, vybaví se klokani, opera v Sydney a Krokodýl Dundee. Určitě v Austrálii vznikly umělecky kvalitnější snímky, ale co naplat, krásné exotické prostředí, nádherná Linda, charismatický Paul, uvolněné zábavné dialogy i scény dělají zázraky. Jednu výhradu však přeci jen mám, to co jsem napsal platí absolutně jen na první polovinu, druhá část, když se prostřídá exotické přírodní prostředí Austrálie za velkoměstský život v NY ztrácí na atraktivnosti. Především díky začlenění třetí postavy a tím zdůrazněným romantickým faktorem příběhu, který má v sobě snad všechny možné vztahové klišé. V letňáku s pivem v ruce, ale bude Krodýl Dundee pořad skvělá svěží zábava.

  • 9.2.2019  23:01

  Kontrast velkoměsto versus australská divočina se v druhém díle přilepil na tuctovou kriminální zápletku a stejně jako v prvním díle i nyní mě bavila více ta australská část, kde se využívá exotické prostředí k "likvidaci". Nejedna se o žádné hardcore představení, vždy je na prvním místě nadhled a humor s trochou akčním kořením. Na Linde s Paulem je vidět jak jsou do sebe zamilovaný a spolu jim to velmi sluší.

  • 9.2.2019  23:00

  Nepovažuji za příliš šťastné, že humor byl postaven na infantilnosti hlavního hrdiny, takovou podbízivost americkému publiku si Mike fakt nezaslouží. Své světlé chvilky film měl, ale nebylo to nic, co už jsme neviděli v podobném ladění v předchozích dvou dílech. Zvláštní, že Linda stárne, ale Paul ne.

  • 9.2.2019  22:59
  2:37 (2006)
  ****

  Námět výborný, zpracování rovněž, problém je v tom že v tom filmu bylo tolik citově rozmrdanejch lidí, že bych musel být Člověk v tísni, abych ke všem měl stejně silné empatie, čímž, ale neříkám že to na to na mě nezapůsobilo a konec mě nesejmul.

  • 9.2.2019  22:58

  Tohle je zrovna film, kde rozumím kladnému i zápornému hodnocení. Film rozhodně nenabízí žádné tempo a klidně by si mohl dát do znaku šneka. Ani nějaká dramatická - akční či válečná zápletka ve filmu nebydlí, přesto tenhle biják neodstřelím. Aron Wilson si k navození atmosféry a dramatických situací nepomáhá ani efekty, ani emotivní porcí dialogů, dokonce se vzdal i hudby, všechno vsadil na kameru, na hereckou schopnost vyjádřit momentální situaci či emoce řečí těla a očním pohledem, pokud přistoupíš na tenhle způsob filmařské prezentace a nečekáš překážkový sprint džunglí, přestřelky, souboje nebo uměle vytvořené emotivní situace, máš docela velkou šanci si film užít.

  • 9.2.2019  22:57

  S Australskou kinematografií se zatím jen nesměle očicháváme, ale i tak jsem už viděl docela dost filmů (3) od Rolfa De Heer, vlastně se dá říct, že pokud se dívám na australským film je velká pravděpodobnost, že je od Rolfa. Tenhle chlapík se ve svých filmech zaměřuje na původní obyvatelstvo Austrálie a nejinak je tomu i v Charlieho zemi. Pro pocit smutku a deprese se stačí vžít do pocitů a srdce Charlieho a je vystaráno. Příjemný pokoukání to rozhodně není, když si uvědomím, že někdo žije od nepaměti ve své zemi, pak do ní přijede někdo jiný a vnucuje tomu původnímu bez absolutní pokory a respektu svůj styl života. Charlieho mě bylo líto a docela by mě zajímaly ohlasy bílých Australanů na tento film.

  • 9.2.2019  22:56

  Ať o tom přemýšlím jak chci, převládá u mě pocit nevyužitosti. Hlavně po emotivní stránce je to věčná škoda, protože námět byl parádní. Přišlo mě to jako kdyby se tvůrci nemohli rozhodnout zda to bude víc "ha ha ha" a nebo "tak to je drsný". Film se jmenuje Šťastná míle, jenže právě pocity štěstí jsem z toho necítil. Přišlo mě to jako film, kde herci v poušti moc dobře vědí, že po klapce naklušou na catering dají si ledovou tříšť a pak budou pokračovat v natáčení. Na drama málo dramatické a nulově emotivní, na komedii málo vtipný. Jako oslava skupinového chození na sluníčku výborný, jako film průměrný.

  • 9.2.2019  22:56

  Divácký zážitek je postaven na souznění s rodiči, kterým se v australské přírodě náhle ztratí miminko a oni se musí vyrovnat nejen z jeho ztrátou, ale i se zdegenerovanou společností. To, co na první pohled vypadá jako velmi silné téma bohužel působí emočně velmi odtažitě a jen díky skvěle civilně hrajícím hlavním představitelům filmu nedošla pára.

  • 9.2.2019  22:55

  Nejkrásnější na lidském životě je lidský život, všechno ostatní je navíc. Mimo poslední větu tohoto filmu, ta by měla být součást každého lidského života.

  • 9.2.2019  22:54

  Poutníci a kouzelníci jsou můj druhý bhútanský film a opět od režiséra Khyentse Norbu. Tentokrát jsem byl nejvíc okouzlen z exteriérů, protože himalájská příroda je tak krásná, až se tají dech a modlím se, ať se nesplní slova pana režiséra o stavbě McDonaldů a dalších civilizačních sraček v tak nádherné krajině. Příběh má dvě dějové linky a ta minoritnější má nádherné obrazové kompozice, ale divácky mě příliš nesedla. Mě by se prostě líbilo, kdyby to celý bylo zaměřeno na Dondupa a vliv okolí a jeho spolupoutníků na jeho myšlení a rozhodnutí. Respektuju právo tvůrce vyprávět příběh podle svého, ale má verze by se mně líbila víc

<< předchozí 1 2 3 4 35 70 104 138
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Play Store opnieuw downloaden op Android | [小鈴] EASYGOING! [DL版] | » Apostle 2018 720p WEBRip DD5.1 x264-BDP