Malarkey

Malarkey

okres Praha-východ

homepage

1580 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 49 97 145 193
  • 16.2.2019  09:21

  Umělecký film o umělci, který je zároveň pro diváka nejpřístupnějším filmem, jakým jen mohl být. Willem Dafoe je skvělý a jeho převtělení do Van Gogha je dokonalé. Režisér tu ale nešetřil jen jeho hereckým výkonem, ve filmu se mu totiž v dílčích rolích objeví celá plejáda neméně zajímavých herců, kteří film notně ovzláštňují. Nebýt mnohdy až výrazného uměleckého zaměření, byl by film na plný počet. Na druhou stranu zase nelze říct, že by tenhle kousek nebyl výstřední a to mu nezvyšovalo punc originality.

  • 13.2.2019  16:16
  Vice (2018)
  **

  Klasický americký téma, které jedinou pozornost, kterou vyvolá, bude na Oskary...a pak se na něj zapomene. Aspoň, že ta Amy Adams má pořád hezkou tvářičku. Naopak Christiana Baleho bych ani nepoznal. To asi proto pak na Globech děkoval satanovi za to, že mohl v tomhle filmu hrát...

  • 11.2.2019  20:19
  Future Man (TV seriál) (2017)
  ***

  Ten Seth Rogen je z tohohle seriálu cejtit na sto mílí. Voráchlej humor urážející aktuální konzum a zároveň odkazující na současnou popkulturu je a vždycky bude směřovat k němu. Nějak ale úplně nevím, jakožto fanoušek starej akčňáků, jestli z toho mám stříkat blahem a nebo to přijmout jako fakt. Odkazy na starý akční filmy jsou totiž sice fajn, ale v kontextu s úrovní vtipů ne nepodobnou s kresleným Buchty a klobásy, jsem měl co dělat, abych seriál kolikrát nevypnul. A rozhodně to není tím, že by mě to pohoršovalo, jako spíš tím, že nevím, jestli mi Sethovi vyhulený nápady přijdou vtipný. Sedmej díl je sice povinnost. Bejvák Jamese Camerona neměl chybu. Jinak to ale jede ve stejném režimu a já vlastně ani nevím, jestli jsem se bavil…nebo nebavil.

  • 11.2.2019  20:19
  Gejša (2005)
  ****

  Jaké to asi může být, když se hollywoodský režisér pustí do japonského tématu. Opulentní, velikášské, romantické a v mnoha ohledech i respektující danou kulturu. To docela jako úspěch beru.

  • 11.2.2019  20:19

  Takový ten druh životopisného filmu, který prostě musíte vidět, protože je o životě kolem nás v porovnání se životem v Africe. Autoři samozřejmě nezklamali a castingem počínaje a scénářem konče, se do filmařského řemesla opřeli se vší vervou. Zajímavý příběh o velice zajímavé postavě současného světa.

  • 11.2.2019  20:18

  Film na první pohled může působit hrozně unyle až nudně. Ben Stiller tu hraje takovýho týpka, kterej je otrávenej ze života. Otrávenej hlavně z toho, že kolem něj jsou všichni úspěšný a on sám nedokáže ve svých takřka padesáti letech říct, co se mu v životě vlastně povedlo. Tahle otrava životem může potkat kdekoho, ale ve scénáři tohoto filmu je nádherně podkreslena myšlenkami, které mi osobně byly hrozně blízké a nádherně na jeho osobu navazovaly. Závěr pak byl dost ustřižen, ale v podstatě jsem já, ale i Brad dostal to, co jsem chtěl. Dlouho na mě film ze života nezapůsobil tak upřímně a přirozeně jako v případě tohoto kousku.

  • 11.2.2019  20:18
  Úkryt (2002)
  ****

  David Fincher umí ve svých thrillerech dávkovat napětí. Vždy to stojí na nápadu a jakmile se rozjede, tak je znát, že si scénu po scéně film vysloveně užívá. Když jsem na Úkryt koukal, tak jsem se až podivil, proč se v současnosti zasekal na filmech, které docela popírají to, v čem byl nejlepší. Já se u Úkrytu nicméně bavil. Kéž by podobně tvrdých a napínavých thrillerů Hollywood točil víc. Jen mám pocit, že s podobnými filmy se za oceánem pomalu slehla zem.

  • 11.2.2019  20:18
  Probuzení (2007)
  ***

  Četl jsem tady různá komentáře a většina se shoduje v tom, že námětem by film vůbec nebyl špatný. Jen kdyby se ho chopil někdo, kdo má trošku víc zkušeností a dokáže z dobrého námětu udělat vysloveně dobrý thriller. Herecky by to bylo v pohodě, ale nějak mi v tom filmu chybělo trošku víc napětí. Závěr je brutálně překombinovaný, ale má za cíl příběhově šokovat, což se mu vlastně povedlo. Pořád se ale nemůžu zbavit dojmu, že to je filmařský průměr.

  • 11.2.2019  20:17

  Na tichomořskou Vaianu od Walta Disneye jsem koukal hned v závěsu po Pixarovském Coco. Nechci hodnocením tvrdit, že by Vaiana byla vysloveně horší, ale Coco mi námětem, prostředím a písničkami sedla prostě víc. Není to podle mě úplně ten druh pohádky, který by dospělý mohl zkousnout aniž by neupadl do inteligentního kómatu. Nicméně nejlepší na celé pohádce byl stejně právě dementní kohoutek.

  • 11.2.2019  20:17
  Coco (2017)
  ****

  Pixar asi vždycky bude záruka kvality. Hezká animace, super postavičky, pěkné písničky, hezký nápad nemrtvého světa, který je kombinací světa Tima Burtona a herního Grima Fandanga. Pokud máte rádi oboje, nemůžete být nespokojeni. K tomu český dabing opět na úrovni.

  • 7.2.2019  16:20
  Nordwand (2008)
  ****

  Výpravný historický příběh o horolezcích z doby před druhou světovou válkou, který má veškerá scénáristická úskalí, ale zároveň i plusy tematického historického příběhu. Ostatně na podobném historickém námětu toho nic moc navíc nevymyslíte, ale ty záběry na hory…ty se neomrzí ani za tisíc let.

  • 7.2.2019  15:30

  Proč se do oskarových nominací u neanglicky mluveného filmu dostane kousek, který je v rámci pochopitelnosti nejmíň přístupnou filmařinou, co jsem za bůhví kolik let viděl, to prostě nepochopím. Přitom Poláci teď točí tak pěkné filmy. No tak jasně, jisté kvality má určitě i tento film, to bezesporu. Nápad, jak odvyprávět příběh v rámci útržkovitých scén, které se neustále trhají, aby se pod náporem polských dudáků opět propojily, je cnostnou a originální myšlenkou. Já ale přeci jen měl co dělat, abych to po dalším záběru na dudáky nebo zpívající holčičku nevypnul s tím, že už tenhle film v životě nechci vidět. Nakonec jsem ho dokoukal, uznávám originalitu, ale…už ho nikdy nechci vidět! Pokud Studená válka dostane Oskara za neanglicky mluvený film, tak to nebude za film, ale za to, že polská kinematografie je aktuálně tou nejlepší evropskou kinematografií.

  • 7.2.2019  15:30
  Svoji (2004)
  ****

  Občas je dobré dát na něčí doporučení. K tomuto filmu bez možnosti sehnání českých titulků bych se totiž jinak asi ani nedostal. Nicméně je zajímavé se zamyslet nad tím, jaké válečné filmy Sověti točili tenkrát a jaké válečné filmy Rusové točí dnes. Nechci tím říct, že je to diametrálně odlišné, jen si myslím, že dnes si Rusové přeci jen dají záležet i nad scénářem. Technické zpracování je totiž super a samotný filtr na kameře mě přesvědčil o tom, že v té ponuré době opravdu jsem a když na scéně byl tank, tak jsem byl v absolutním napětí. Na Rusi hodně slušný válečňák, který by si rozhodně zasloužil větší pozornost i za hranici ruského baribala.

  • 5.2.2019  16:52
  Caffeine (2006)
  **

  Taková nenucená filmová jednohubka o jedné kavárně a lidech v té kavárně. Bavila mě Mena Suvari, na tu se zajímavě koukalo. Ještě mlaďounká Kateřina Heigl byla zajímavá. Je to ale tak velká jednohubka, že to ocení akorát ten, který se dokáže úplně přesně najet na ty kecy těch kavárenských povalečů. Jinak je to tak jako, řekl bych, o ničem…

  • 5.2.2019  16:52
  Favoritka (2018)
  ***

  Řecký režisér vylítnul z řecké weird kinematografie jako bájný pták Fénix a dostal nabídku natočit něco většího, evropského, z prostředí anglické aristokracie. K tomu dostal na starost tři zkušené herečky, které tu předvádí absolutní bezcharakterní dno a jelikož je sám trošku divnej, pojal to poměrně opulentně. Škoda, že je film tak dlouhý. Být to kratší, asi bych se u této ujetiny nestihl ani nudit. Divných věcí je tu ale tolik, že to co Vám v prvních pěti minutách přijde divné, Vám v poslední půl hodině přijde poměrně běžné. Respektive tak běžné, že na daný záběr budete koukat a v podstatě nehnete ani brvou. Film je v podstatě natolik divný, že jsem u něj přišel o kus lidských emocí. Musel jsem vypít flašku Portského, abych si trošku urovnal myšlenky a vyskočil ze světa šlechty, kde se děje řada odporností a všem to přijde normální. Kvality film nicméně má. Nejvíce na mě, kromě hereckých bezemočních výkonů, zapůsobilo prostředí zámku a originální kamera.

  • 5.2.2019  16:52
  Případ dvou básníků (TV film) (2019)
  ***

  Přiznávám se, že tento film je mým druhým viděným ze série od Hany Proškové. A opět se na kvalitách filmu podepisují herecké výkony řady herců. Paní režisérka si umí sehnat dobré herce. Horší je to se scénářem. David Matásek a Viktor Preiss tu hrají takové klasické, ničím vybočující, postavičky. Jsou fajn, ale to je tak všechno. I v průběhu je znát, že Hana Prošková není žádná Agatha Christie. Detektivní rutina, ale rutina poměrně příjemná.

  • 5.2.2019  15:27
  Raazi (2018)
  ****

  Indický Bollywood je pln filmů. Čím delší, tím lepší. Čím více tanečních kreací, tím oblíbenější. Jsou ale světlé výjimky, které se řadí bok po boku kvalitní světové filmařině a nutně nezabředávají do klasického indického rybníčku indických filmů. Jedním z nich je třeba thriller Raazi, kde atmosféra je napjatá jak kšandy, herci se nepřetvařují, ale opravdu hrají…a celkově vzato se jedná o hodně slušný film, který musí zabavit i toho, který indický film nikdy neviděl. Za mě dobrý…

  • 5.2.2019  15:27
  Bílá princezna (TV seriál) (2017)
  ***

  Historicky věrné seriálové drama z anglického 15. století plné šlechty, intrik a politiky. Na historickou událost je tento seriál velice věrný, dobový, herecky atraktivní, ale pro nezaujetého diváka to může být i docela nuda. Očekával jsem od autorů trošku víc důvodů k tomu, aby mě seriál zaujal, než aby to zachraňoval zpracováním, které je sice dobré, ale i dobré dokáže být průměrné.

  • 5.2.2019  15:27

  Je pravda, že pouštět si turecký film, který má přes tři hodiny, chce hodně přemlouvání. Je to jako byste slyšeli o knize, která je dobrá, ale má tisíc stránek. Také se dlouho odhodláváte, než se do ní pustíte. Jakmile se do ní ale pustíte, tak jste v průběhu patřičně spokojeni a užíváte si stránku za stránkou. Zimní spánek totiž začíná velice pěknými záběry na střední Turecko, čímž rozmělní pochyby, aby následně rozjel naprosto lidsky, upřímně a realisticky vyprávět tamní problémy pár postaviček, které Vás prostě musí zajímat. Hlavně tedy proto, že to všechno působí tak přirozeně, jako kdyby se jednalo o Vaše sousedy. A to i přesto, že Turci jsou přeci jen svými zvyky trošku někde jinde. Ale ne zase tak moc, aby nemohli být součástí Evropy. Tudíž se jedná o hodně slušné a zajímavé drama, které když Vás neodradí stopáží, budete jistě náležitě spokojeni.

  • 5.2.2019  15:26
  Nejlepší (2017)
  *****

  Jestli má někdo životní příběhy, jak víno, tak jsou to Poláci. Ti, co natočí podle pravdy, to je většinou nářez nevídaného charakteru. Člověk se až diví, kam na ty příběhy chodí. Osobně jsem přemýšlel, zdali to není tím, že naše národy jsou si historicky poměrně podobní, takže pro ně máme větší pochopení, nebo že si na nich nejvyšší trošku pohrál a prozkoušel jejich charakter víc, než ostatní národy. Každopádně právě film Nejlepší je naprosto brutální epopejí feťáka, který se dostane na totální lidské dno, aby se z něj následně začal vyhrabávat. Natočeno je to samozřejmě naprosto precizně, takže se nedá vytknout prakticky nic. Výkon herce Jakuba Gierszala je za hranicí dokonalosti. Zpracování je také hodně kvalitní a je vidět, že i scénář psal někdo, kdo má na to doslova dar. Poláci jsou v současné evropské kinematografii absolutně top!

  • 1.2.2019  15:11
  Volyň (2016)
  *****

  Poláci využívají silného filmařského období a rok co rok otevírají jednu brutální historickou otázku za druhou. V případě filmu Volyň se vracejí do období druhé světové války a krásně ukazují, jak tamní obyvatelé žili poklidným způsobem, dokud válka nezačala. V tu ránu se v místních rozjeli nějaký divný pudy, který z nich dělali ještě větší zrůdy, než z Němců. Ti jsou v tomto filmu opravdu považováni, v podstatě, za dobráky…na rozdíl od Ukrajinců nebo Poláků. Film bych hrůzností některých scén neměl problém přirovnat k ruskému Jdi a dívej se. Pokud vidíte něco hrůzného, tak po chvíli uvidíte ještě něco horšího. Za chvíli už budete tak otupělí, že budete jenom němě zírat a nechápat, kam až boj za samostatnost Ukrajiny mohl zajít. Hrůza, děs…neměl jsem slov. Přiznám se, že jsem ani nevěděl, že něco takového na východě Polska bylo. Osobně by mě dost zajímalo, jak se dnešní Poláci ke svým sousedům staví. Až mi někdo bude povídat o tom, jaký kolaboranti jsme za války byli, tak jim asi povím, jaký zrůdy v oblasti Volyně žili…Neuvěřitelný film, který by měl vidět každý, kterého válka zajímá, aby si uvědomil, co válka způsobuje…

  • 1.2.2019  15:11
  Tělo (2012)
  ****

  Asi jsem nikdy neviděl tak zajímavý španělský thriller jako v případě tohoto kousku. Příběhově je super, dobře zamotaný, zajímavé vyšetřování, rozmotávání na úrovni, i to rozuzlení mě bavilo. Dokonce i samotnými filtry to působí hodně draze. Dokázal bych ho na první pohled zaměnit i s kdejakým hollywoodským kouskem. Co mě ale překvapilo, tak ta strašná melodramatičnost. Pan režisér je bezesporu zajímavá postavička španělské kinematografie, ale ze svého filmu chvílemi dělal šílenou telenovelu. Osobně si myslím, že za to mohla hlavně hudba. Ve spojitosti s některými scénami působila až směšně. Scénář to ale zachraňoval a utvrdil mě v tom, že špatný film Tělo rozhodně není. Plus Aura Garrido je neskutečně krásná herečka. Joo, Španělky…ty by Španělům šly.

  • 1.2.2019  15:10
  Elling (2001)
  ****

  Mám pocit, jak kdyby v Norsku žila jenom banda asociálních případů, kteří sice splývají s přírodou, ale po sociální stránce jsou totálně v hajzlu. Elling to nějak evokuje. Nicméně se jedná o super sociální komedii, která mi nevím proč, připomínala Kurz negativního myšlení. Legrace, super herci, zábavné situace. Celkově se jedná o milé norské překvapení a zřejmě jedna z tamních legendárních komedií.

  • 29.1.2019  15:48

  Amy Schumer si zase ze sebe dělá legraci, ale už to tak nějak přestává být legrace.

  • 29.1.2019  15:48

  Tak tohle je sakra úlet. Z kriminálky odehrávající se na Špicberkách se stala fantasmagorie, která nemá s kriminálkou nic moc společného, ale nemá daleko od toho, aby se o ní mluvilo jako o největším scénáristickém fuck upu posledních několika let. Osobně jsem to nepochopil. Z Dana se tu stala nadpozemská bytost, nic tu nemá logiku a neexistuje tu jediná postava, kromě snad toho ožraly Quaida, ke které byste měli alespoň nějaký vztah. Škoda…ještě, že ty krásné záběry na Island se nezměnily.

  • 29.1.2019  15:47

  Tohle se Amíkům docela povedlo! Šedesátá léta, Studená válka vrcholí a oni tu politickou situaci trošku poškádlili příběhem o tom, jak se jim zbláznily počítače a vypustily na Moskvu sérii jaderných hlavic. Na tehdejší dobu docela drsný téma, který asi není pro každýho. Na druhou stranu má precizní dialogy, skvělé herecké výkony a momenty, u kterých si můžete být jistí, že tak nějak by to klidně mohlo být. Tohle není žádná satira jako Dr. Strangelove, ale film, který v tehdejší době zřejmě vyvolal patřičný rozruch.

  • 29.1.2019  15:47
  Camino (2008)
  ****

  Naprosto brutální citová ždímačka ze Španělska, která kde může, tak si do duší každého z nás tak jako letmo hrábne, abychom z filmu byli náležitě na kaši. Normálně podobný filmy tak jako ustojim, ale tady to nemocný dítě není pro každýho. Vím, že ne každý podobné filmy nedává…ale tady by se z toho filmu asi rovnou posral. Ta holčička to zahrála tak neskutečně, že jsem nechápal, kam chodí na ty herecké výkony, kdy je v pohodě a zdravá a pak nemocná a na smrtelné posteli. Jeden z mála příběhů, na který se mi hrozně těžce koukalo.

  • 29.1.2019  15:46

  Claire Danes a Joaquin Phoenix je asi to nejlepší, co tento zvláštní film může nabídnout. Zvláštní proto, že se odehrává v blízké budoucnosti, ale vzhledově není rozdílnej od současnosti. Říkám schválně vzhledově, protože pak se třeba může stát, že pojedete metrem eskalátory a budete překračovat mrtvoly a dělat, jako by se vůbec nic nestalo. Film se totiž odehrává v jisté dystopii, která vůbec nic nevysvětluje…a že by sem tam něco i vysvětlit mohla. Naštěstí Joaquin je ale super herec a Claire je super hezká, takže když už nic jiného, tak budete koukat na dva super skvělý herce, kteří se tu potácí od tyče ke zdi a tak nějak jako…nic.

  • 29.1.2019  15:46
  Kapitán (2017)
  *****

  Zřejmě nejbrutálnější sebekritika německých filmařů vůči jejich národnímu odkazu – druhé světové válce. A natočeno tak dobře, že jsem měl co dělat, abych našel nějaké negativum. Robert Schwentke je evidentně profík každým coulem. Po umělecké stránce to pojal černobílou formou s tak dobrou kamerou, že dlouho jsem lepší neviděl. Atmosféra je taková, že by se dala krájet a chvílemi jsem měl i pocit, že dialogy tu okopčili od Tarantina. Ta scéna u toho sedláka, kde si mladej kapitán Willi Herold vytváří speciální rotu, nebyla za pět, ale rovnou za šest hvězd. Příběhově to bylo pojato spíše komornější formou, ale vlastně to bohatě stačilo. Neuvěřitelná cesta Williho od řadového vojína po kapitána byla tak bleskurychlá, že jsem minutu, co minutu zíral, co jedna nalezená uniforma dokáže s jedním vojákem na sklonku války. To, že je vše podle pravdy jen utvrzuje fakt, že válka rozevře skryté lidské vlastnosti dokořán a ukáže, co se v lidské bytosti vůbec skrývá. Ač by to nikdo z nás nedokázal připustit, natož pak pochopit. Kapitán je neuvěřitelný film. Kvalitní filmařina, skvělý námět a kopa brilantních nápadů vč. samotné závěrečné scény nebo jediného barevného záběru dokázala, že se jedná o jeden z nejlepších válečných filmů posledních let, co jsem měl možnost vidět.

  • 29.1.2019  15:46

  Porovnávat tenhle film atmosférou s Davidem Lynchem je trošku mimo. On totiž není zase tak zvláštní, jak na první pohled vypadá. Spíš je to rádoby thriller s noir prvky, kde se lidi chovají prostě jenom dost divně hlavně proto, že divný prostě jsou. Andrew Garfield tu má nejdivnější roli v dost možná celé jeho kariéře a možná by bylo i lepší, kdyby ji v portfoliu radši neměl. Přes dvě hodiny se tu totiž děje cosi, co zobrazuje lidskou marnotratnost v Hollywoodu a dělá to tak nenápadně, že podle mě místní ani nepochopí, že film naráží zrovna na ně. Celou tu dobu jsem alespoň čekal, že z toho vyleze něco kloudnějšího, ale nanicovatej závěr to utnul a v podstatě potvrdil, o čem tenhle film je. V podstatě o ničem.

<< předchozí 1 2 3 4 49 97 145 193
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
IMDb: 7.4 2,331 S1E1 The Passage - Season 1 | Miraï, ma petite soeur | AVG Antivirus premium apk download