Malarkey

Malarkey

okres Praha-východ

homepage

1579 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 49 97 145 193
  • 5.2.2019  16:52
  Případ dvou básníků (TV film) (2019)
  ***

  Přiznávám se, že tento film je mým druhým viděným ze série od Hany Proškové. A opět se na kvalitách filmu podepisují herecké výkony řady herců. Paní režisérka si umí sehnat dobré herce. Horší je to se scénářem. David Matásek a Viktor Preiss tu hrají takové klasické, ničím vybočující, postavičky. Jsou fajn, ale to je tak všechno. I v průběhu je znát, že Hana Prošková není žádná Agatha Christie. Detektivní rutina, ale rutina poměrně příjemná.

  • 12.3.2018  20:24
  25. Český lev (TV pořad) (2018)
  **

  Chtěl jsem koukat na předání filmových cen na úrovni a dostal jsem politickou agitku, u které bych byl radši, kdyby si ji někteří tvůrci nechali pro sebe a šli si ji říct někam do hospody nějakejm zoufalcům, kteří je budou poslouchat. A o to víc mě mrzí, že jejich tvorbu mám i rád, ale politická angažovanost mě u nich vysloveně sere. Jen info pro Vás, pokud to někdy někdo z Vás tady bude číst. Jděte s těmi politickými kecy do hajzlu. Koukám na slavnostní chvíle českého filmu a rád bych si je nezkazil Zemanem. Všude to stojí nějak za hovno a já bych si ty dvě hodiny radši vyplnil slavnostními momenty, které mě pobaví. Naštěstí technicky to bylo docela na úrovni a Adéla Banášová taky byla docela fajn. Nejvíc mi udělala radost, když umělce požádala o to, aby ve svých příspěvcích mluvili spíš o umění, než o politice. Ne každý to splnil a tak můžu říct, že vysloveně radost mi udělal Jarda Plesl s Václavem Neužilem a pak hlavně získaná cena Pavlovi Novému. Moc hezké chvíle Českého lva, který jinak za loňský rok byl kvalitou o dost chudší, než tomu bylo v předchozích letech.

  • 15.1.2019  20:10

  Tak už i Islanďany pohltil Netflix. A v jeho spolupráci natočili zajímavé, trošku depkoidná drama o tom, jak se nenápadně protnou dva ne úplně ideální životní osudy, aby si vzájemně něco řekli a opět se rozdělili. Je tedy pravda, že hlavní postavy mohli mluvit i trošku více, než jen pár nezbytně nutných vět, ale zase tu tvůrci poměrně věrohodně a upřímně představili situaci, která klidně v běžném životě může nastat. Plus jsem si užíval nádherné záběry na Island, které se nikdy nezevšední.

  • 31.8.2018  20:05
  Akční park (2018)
  ***

  Po shlédnutí ukázek jsem počítal s tím, že tady Johnny Knoxville nemůže šlápnout vedle. Téma, které mu je hodně blízké, jen kdyby nevypadal už tak staře. Vždyť mně během filmu došlo, že já ho vlastně ve filmu docela dlouho neviděl. Čím to ale může být? Vždyť komediální vlohy on má a akční sekvence vždycky ovládal bez problémů sám. Tady mu sice táhne na padesát, ale kaskadérských kousků se pořád nebojí, což mu jde určitě k plusu. Action Point ale ztrácí námětem, který je jednodušší víc, než je balík toaletního papíru, ale na druhou stranu překvapuje momenty, kdy stojí za to pozorovat vše, co se na plátně děje a i to, co se děje za snímaným hercem. V pozadí scény totiž zažijete více legrace, než přímo před ní, což je možná největší problém filmu. Je fajn, ale podle mě měl rozhodně navíc.

  • 16.12.2018  19:58

  Už původní Ant-Man měl se mnou problém. Říkal jsem si totiž, že v rámci celého Marvelu je právě on hodně průměrnou postavičkou, která to ale zatraceně zachraňuje prostředím, ve kterém se odehrává. No a druhej díl? Ten už i o to zábavné prostředí přišel. Respektive, jak se to vezme. Prvních 80 minut se toho ve filmu neděje skoro nic a sem tam to zachraňuje alespoň trošku zábavný Michael Peña. posledních necelých 40 minut se ale rozjede konečně akce, která celý film zaplaťpánbůh oživí. Jinak bych šel pod tři hvězdy. Celkově vzato mě ale Ant-man ani na podruhé nepřesvědčil a řadí se u mě mezi nejslabší hrdiny celého Marvel univerza.

  • 10.5.2018  15:10

  V tomto filmu je asi rekordní počet velkých hereckých es, které se vůbec kdy v blockbusteru objevili. Ale jeho kvality kolísají podle toho, kdo se před plátnem zrovna objeví. Scény se Strážcemi Galaxie, Thorem nebo mladým Spider-manem jsou třeba hodně zábavné a přibližující se zábavou až ke třetímu dílu Thora. Na druhou stranu je to ale pořád Iron Man, Kapitán Amerika nebo Černý panter, kteří legraci vyvažují vážností a spíš kecají, než aby bavili. To je také ten důvod, proč nejsem filmu schopný dát pět hvězd. Na druhou stranu se ale nejspíš jedná o nejakčnější komiksový blockbuster, který se vůbec kdy natočil. Působilo to na mě, jak kdyby se za dvě a půl hodiny akce ani nezastavila. Pořád se něco dělo, mělo to spád a bavilo to. K tomu úhlavní nepřítel v podobě Brolina byl naprosto excelentní. Vzorově pak tvůrci nachystali závěr, který mě na druhý díl nemohl nalákat lépe. Ve výsledku jsem spokojený. Komiksová pětihvězda ale v tomto případě zůstala ušetřena.

  • 25.11.2018  15:56
  Balada o pilotovi (TV film) (2018)
  ***

  Je hrozná škoda, že ne všechno, v čem má prsty Česká televize, se povede. Tím nechci říct, že by Balada o pilotovi byl špatný film. Jen má obrovský problém s tím, že i přes veškeré technické dovednosti, pěknou kameru a hodně zajímavý příběh, mě nedokázal vpravit do příběhu. Prostě mi bylo úplně jedno, co se na scéně děje. Letci mě v tom jejich důstojnickém klubu nijak nepřesvědčovali o tom, že bych je měl mít rád a vlastně tu nebyl nikdo, kdo by se mi postavou alespoň trošku líbil. Uznávám, že jejich příkoří muselo být děsivé, ale Tmavomodrý svět u mě stále zůstane nedotčený originál, kde se nad jednáním komunistů divák nestačí divit. Zde by divák neznalý ani nepoznal, že nějaký komunista je. Je skvělé, že se takové filmy točí a že v nich má právě Česká televize prsty. Bohužel, ne vždy jsou tak jedinečné, že budeme mít důvod nad nimi neustále přemýšlet a v nadcházejících letech o nich mluvit.

  • 20.8.2018  17:48
  Barry (TV seriál) (2018)
  ****

  Na celkové stopáži asi čtyř hodin se rozjel hodně originální nápad, který poměrně vážný příběh nájemného vraha bez špetky emocí situuje do prostředí naprosto fušérského hereckého divadla v Los Angeles, ve kterém se tento nájemný vrah chce realizovat. Vážnost tu tedy střídá dost nevybíravý a černý humor, který ale suprově baví. Bill Hader vysloveně překvapil a popravdě mi ani nevadil doslovný závěr. Sice podporuje absurditu celého seriálu, ale jeho obecné kvality jisté i v akčních scénách ho stále převyšují.

  • 31.12.2018  12:20
  Bird Box (2018)
  ****

  Netflix, kvalitní režisér, námět a herci. To už je pro rok 2018 nejspíš synonymum. Snad se jim to povede udržet i v nadcházejících letech, protože Bird Box je hodně slušné apokalyptické drama, které bych si dokázal představit klidně i jako seriál. Do toho Sandra Bullock se tu opět ukázala v tom nejlepším možném světle, za což jsem hrozně rád. I když na ní plno lidí neslyší, tak si respekt rozhodně zaslouží. Stejně tak, jako i samotný příběh tohoto filmu, který mě napínal jak upnutej pásek od kalhot. Nicméně, jelikož jsem na jednom teambuildingu zažil pochod lesem se zavázanýma očima, tak zhruba vím, jak náročné to je a tady si chodili po lese jako nic. Pravda, že námět je trošku naivní, ale pod taktovkou skvělé Susanne Bier naprosto skvěle funguje a pozornost si rozhodně zaslouží.

  • 11.6.2018  18:14
  Bistro Ramen (2018)
  ****

  Můj první singapurský film a rovnou na mě udeřil s mezilidskými vztahy a jedním dobře uvařeným ramenem na japonský způsob. A opravdu nejde o rameno, coby končetinu, ale o ramen, coby vyhlášenou singapurskou pochoutku z vepřového masa. A nutno dodat, že tento film onu filmařskou kvalitu uvařil opravdu mimořádně. Sice je na něm cítit japonský vliv a tak počítejte s tím, že plno scén si bude zakládat na až masochisticky depresivním vyjádřením emocí a pocitů…ale když to vezmu kolem a kolem, tak se vlastně pořád jedná o opravdu milý a lidsky vřelý film.

  • 14.1.2019  15:47

  Spike Lee, coby bezmezný podporovatel černé herecké kultury, má často svoje filmy plné menšinových názorů, které mně, coby Evropanovi, nic moc neříkají. Zbývá tedy filmařská kvalita a tu on bezesporu má. V tomto filmu dokonce bravůrně sladil white power a black power do jednoho uceleného příběhu, který se ještě, jak absurdně vypadá, opravdu stal. A jak říkám, v Americe je toto zřejmě stále aktuální, ale mně to, coby Evropanovi, přijde dost neuvěřitelné. Možná i proto mě film tak zaujal. Pravda tedy, že v prvních dvaceti minutách se neubránil, pro mě, zbytečným černošským scénám. Po chvíli se ale rozjede slušný herecký koncert mladého Washingtona a Adama Drivera. který je chvíli absurdní, ironicky vtipný, ale i napínavý a zakončí to slušnou politickou vsuvkou a letmým útočkem na Trumpa. Za mě rozhodně dobrý a jeden z nejzajímavějších filmů na téma utlačování černošské populace v USA.

  • 19.10.2018  13:59

  Režisérsky solidně zpracovaná Marvelovka s vysloveně výbornými akčními scénami, ale průměrným hlavním hrdinou. Tomu nenahrává jak samotná existence komiksové postavy, tak skutečnost, že se tu Marvel snaží genderově vyvážit lidské rasy. Možná to tak myšleno nebylo, ale rozhodně to tak vypadá. Wakanda je tak strašně nudná a nevtipná země, že se v ní hledá cokoliv pozitivního. Ale jo, beru v potaz, že Black Panther svůj kus v univerzu rozhodně má. Mým oblíbeným hrdinou ale určitě nebude.

  • 8.11.2018  18:50

  Konečně zase film, který do kina narval jak pravidelné, tak i nepravidelné návštěvníky. Pecka, která byla předurčena být peckou. Příběh o kapele, která již od počátku byla předurčena být legendární a jedinečnou. Kapela Queen totiž taková je a já už hodně let čekal na to, až se jejich příběhu někdo chopí a natočí ho tak osobně, jak to bude cítit. A Bryan Singer to cítil přesně tak, jak jsem si přál. Mohl bych mluvit o plusech, ale i mínusech. Steně tak o dobrých, ale i slabších momentech. Ve filmu jsou místa v příběhu, kterým úplně nerozumím, ale na druhou stranu jsou v něm i místa, která mě nutí přemýšlet nad tím, jaký Freddie asi byl a jaký nejspíš žil život. Druhý den v práci jsme se s lidmi shodli, že tento film je ještě hodně smířlivý s Freddieho životem. Věřím, že skutečná realita byla daleko horší...drsnější. Nicméně v tom příběhu je cítit obrovská pokora. Stejně tak i obrovský respekt celé kapely k člověku, který s ní rostl, a který je pro mě největším zpěvákem století. Možná i proto dávám pět hvězd a nejsem schopný hodnotit jinak. Z filmu je cítit preciznost a důraz na detail, který mi v jiných životopisných filmech občas chybí. Je v něm skryta duše dokonalého příběhu, který tady zase dlouho nebyl a nejspíš tu zase dlouho nebude.

  • 16.5.2018  19:18

  To je tak, když v duši cítíte nedostatek historických filmů na poli české kinematografie a tak se těšíte na každý nový film, který by tady s kvalitou mohl zacloumat. V tomto případě ale ne. V tomto případě opravdu ne. Od začátku jsem nevěděl čí jsem. Sice jsem měl nějaké hrubé znalosti ze základky na téma defenestrace, ale to, co tvůrci předvedli zde, to opravdu nemá obdoby. Příběh neexistující. Před kamerou se promenáduje série herců, kde každý předvádí nějakou historickou postavu. Chodí sem a tam, tam a sem a ve výsledku se neděje vůbec nic. Maximálně tak střih, který nás přesune na Jižní Moravu. V tu chvíli, ale kdyby místo Jižní Morava bylo napsané Jižní Osetie, nebudu vůbec proti, protože jsem vůbec nechápal, co se to vlastně děje. Nehledě na to, že herci se tu tvářej, jak kdyby jim pomocnej kameraman podkuřoval nějakým durmanem. No a pomyslnou třešničkou je hudba, která je v tomto případě úplně šílená. Jak kdyby nechtěla skončit. Ostatně jako celý film. Děs, běs. Nechápu, jak mě po výborných Poupatech pan režisér mohl tak zklamat.

  • 11.10.2018  21:08
  Castle Rock (TV seriál) (2018)
  ***

  Seriál, kde se mi počáteční nadšení proměnilo v unylý průměr. Stephen King se tady nejspíš ztratil ve svém vlastním zalíbení, protože atmosféra je ve výsledku to jediné, co tento seriál dokáže nabídnout. Zajímavý námět se díl od dílu nikam neposouvá. Nic se v něm neděje. Zajímavé postavy se ztrácejí v originalitě nechtěného a v samotném seriálu se vlastně promítne vše, co jste měli rádi na seriálu Lost, ale i to, co jste na něm nenáviděli. Producent J. J. Abrams je na tomto seriálu prostě znát. Na konci první série tak přemýšlíte, co některé díly vůbec měly znamenat. Byly realitou nebo fikcí? Nebo že by snad byly alternativní realitou? Nevím. Natočeno to sice bylo skvostně a u některých dílů jsem si filmařské nápady rozhodně užíval, ale jako celek? Na konci mi seriál vytvořil daleko více otázek, než dokázal zodpovědět odpovědí. A já vlastně nevím, jestli vůbec chci odpovědi znát...

  • 29.7.2018  09:19

  I přes skutečnost, že je tu každá postava vyhrocená do absolutna, se jedná o hodně slušnou komedii založenou na jednoduché myšlence, kterých jsme tu před desítkami let měli celou řadu. Tomáš Pavlíček totiž absurditu jednotlivých postav využil na maximum, takže kromě toho, že se na herce a především herečky hrozně hezky koukalo, bylo tu kvalitní i samotné prostředí chaty, které před plátnem vypadalo jak z pohádky z lesů a kapradí. Herecky mě bavila vysloveně celá rodina včetně Vaška Kopty, ale nejzajímavěji na mě působil David Vávra, kterého jsem hrozně rád po dlouhé době někde viděl. Jeho herectví založené na intonaci hlasu bylo radost sledovat...a poslouchat. Kéž bychom tu měli víc takových herců. Díky za skvělý film.

  • 8.11.2018  16:41
  Chvilky (2018)
  ***

  Děkuji tvůrcům festivalu 3Kino za zpestření předpremiéry tohoto filmu v podobě pěkné diskuze po filmu s Jenovéfou Bokovou a Beatou Pokornou. Škoda, že takových diskuzí tu není víc a český divák na ně není tolik zvyklý. Hodně věcí mi to ohledně filmu vysvětlilo a donutilo mě to nad ním víc zapřemýšlet. Technicky film není vůbec špatně zvládnutý. Jenovéfa nejenom, že předvedla naprosto bombastický, na české poměry, neobvykle depresivní výkon, ale ještě k tomu ukázala, jak fajnový člověk je. Stejně tak i Beata, která se o filmu velice pěkně rozpovídala. Škoda ale, že příběh otvírá psychologickou schránku Jenovéfy postavy, ale tak nějak nehledá odpovědi. S divákem v podstatě nediskutuje. Jen poukazuje a to mě v závěrečném kontextu filmu trošku mrzelo. Dialogy tu ale místy byly vysloveně skvělé a rozesmály tam, kde to dovede opravdu snad jen český film. Po ironické stránce jsme fakt mistři humoru. U hodnocení jsem tedy hodně přemýšlel nad třemi a čtyřmi hvězdami. Závěr mě ale utvrdil v tom, že mi to duševní prozření tak nějak nestačí a skončil jsem u hodně pěkných třech hvězd. Celkově se ale spolu s diskuzí jednal o moc hezký zážitek, kterých bych do budoucna s tvůrci zažil víc. Není totiž nic lepšího, než když si na tvůrce uděláte obrázek přímo během diskuze, než z plátku pochybných časopisů a novin. A to mi u našeho českého filmu trošku chybí…

  • 13.9.2018  17:56

  Liam Neeson a Jaume Collet-Serra se před kamerou sešli už po čtvrté a já jim to bez potíží opět žeru. Výborná akční jednohubka, která má nápaditý scénář, který po vzoru Agathy Christie využívá vlaku a nabízí tak napínavý průběh, který vyvrcholí v solidní rozuzlení. A jelikož je Liam ve svých letech borec a Jaume umí pracovat s CGI efekty, užijete si i hodně slušnou adrenalinovou jízdu, která je sice cítit digitálem na sta honů, ale mně to vlastně vůbec neuráželo. Efektivně vzhlížející kamera, která naprosto brilantně snímá akční scenérie a nerozklepe se, když se na ní Liam blbě podívá, tu vytváří takový adrenalin, že jsem měl co dělat, abych tep po shlédnutí filmu ustálil na normálu.

  • 15.1.2019  20:11

  Pro fanoušky akčňáků z osmdesátých let v podstatě povinnost. Pokud jste viděli před lety natočené Kung Fury, tak je to vlastně v podobném duchu. Občas z crowfundingových kampaní vzejde opravdu povedená událost.

  • 22.10.2018  15:25
  Cops (2018)
  ***

  Těžce hodnotitelný film už ze své podstaty. Opravdu těžce se totiž hodnotí film o speciální jednotce Wega operující jen ve Vídni, která se s ničím u nás nedá moc srovnat a tak se svými pravomocemi divákovi přijde chvílemi spíš k smíchu. O to zajímavější to je, když si uvědomím, že film je vlastně rakouský. Která země by nám měla být blíž, než sousedi, no ne? Filmově ale film není zlý. Přes některé těžko pochopitelné momenty a jeden zvláštně pojatý zvrat s americkými botami se vlastně nejedná o úplně špatný film. A jelikož jsem film viděl na DasFilmFest, tak jsem měl možnost si užít i zajímavou diskuzi se sympatickým režisérem.

  • 1.4.2018  19:05
  Dabing Street (TV seriál) (2018)
  ****

  Během sledování tohoto seriálu jsem se cejtil jako na horské dráze. Jednou přišla legrační bomba taková, že se jí nebojím označit za legendární a díl na to přemýšlím, jestli mi to vůbec stojí za to, abych Dabing Street dokoukal do konce. Nakonec jsem ale kvůli směsce herců vydržel a byl jsem po zásluze odměněn. Petr Zelenka si tu příběh dabingového studia na přelomu tisíciletí natočil opět podle sebe. Je to znát. Výbuchy smíchu střídá průměrnost a sem tam i trapnost. Nutno ale dodat, že jako celek to kupodivu funguje. Funguje to nejenom v humorné stránce věci, ale i po stránce dramatické, která mi kupodivu vůbec nevadila. Naopak jsem byl rád, že ji seriál dokázal dobře zneužít do té vtipné formy. A to i přesto, že pointa třeba trvala i o chvilku déle, než by bylo nutné. Herci tu ale udělali obrovský kus práce. Musím se přiznat, že byla vysloveně radost na ně koukat. Na všechny! Klára Melíšková, Hynek Čermák, Vašek Neužil, Terka Voříšková, Marek Adamczyk, Miroslav Krobot, Martin Myšička a hromada dalších tu tak perlí, že je budete milovat a budete se těšit na další jejich roli v jakémkoliv filmu nebo seriálu...a já věřím, že opět nezklamou.

  • 14.12.2018  19:56
  Deadpool 2 (2018)
  ****

  V průběhu filmu jsem hodně přemýšlel, jestli je vlastně dobře, jakým směrem se Deadpool ubírá. Později mi ale došlo, že v tom je brutální potenciál. V porovnání s bojůvkami Avengerů je tenhle příběh asi tak důležitej, jako když na okně rozmáznete mouchu. Má ale plno skvělých nápadů. Z rádoby nezajímavých postav Marvelovského universa dělá super partu, kterou je radost sledovat. Sice mě trošku zarazil ten Josh Brolin, ale jeho verze Terminátora mi ve výsledku vůbec nevadila. Stejně tak mě pobavil i nápad narvat do Marvelovky kluka z Novýho Zélandu z filmu Hon na pačlověky. Pochybuju, že by to nebyl nápad Taika Waititiho, když natáčel Thora. Všechno totiž v tomto světě působí až moc provázaně. Osobně mi to ale vůbec nevadí. Příběh je sice poměrně o ničem, ale po shlédnutí tohoto dílu mám skoro pocit, že druhý díl je o chlup lepší, jak ten první. A navíc je tu celá řada nenápadných, ale dost důležitých momentů pro chod celých Marvelovských dějin. Takže se tento film v historii zfilmovaných komiksů rozhodně neztratí.

  • 6.1.2019  00:29

  V práci mí říkali, ať toho Doktora Martina zkusím, že to není úplně blbý a zároveň je to fajn odpočinkovej seriál. Tak jsem ho sice nezkusil, ale když v televizi běžel závěrečný film, tak jsem si říkal, proč bych se na něj vlastně nepodíval. V průběhu jsem si uvědomil, že neznalost seriálu vlastně ani moc nevadí. Mirek Donutil se totiž ve filmu sice objeví, ale přijde mi, že to je celé stejně o Robertovi Miklušovi. A jelikož mi herecky vůbec nevadí, tak jsem to díky němu i dokoukal. Horší už to bylo se scénářem. Námět by byl dobrej, průběh vyšetřování byl ale jak kdyby po těch Beskydech chodil blbej s hluchym. Přes docela slušné množství dobrých herců mi to ve výsledku přišlo jak kdybych koukal na krátkou epizodu nějakého webového seriálu...a nějak nedokážu posoudit, jestli to je pro film, o kterém se nikde nemluvilo a najednou existoval, hodně nebo málo.

  • 22.8.2018  15:45
  Dubček (2018)
  ***

  Po shlédnutí filmu přichází srovnání s filmovým Masarykem. Jenže na rozdíl od Masaryka je Dubček evidentně z levnějšího kraje…což nemusí být nutně na škodu. Neotřelí herci tu rozjíždí zřejmou divadelní formou politické čachry roku 1968, nad kterými dnes zůstává rozum stát. Uznávám, že Saša Dubček pro mě byl velkou neznámou. Obecná fakta v takové situaci neznamenají víc, než nic, a tak jsem sledoval každý dialog a vnímal každou postavu, aby mi neutekly nějaké souvislosti. Ty samozřejmě utíkaly, protože toho ve filmu je hrozně moc. Na druhou stranu jsem si o Dubčekovi dokázal trošku udělat obrázek. Komunista, leč z toho lepšího ranku. Jen nedokážu pochopit, proč tak, milý a vstřícný člověk, věří v idey politického směru, který o dvacet let dřív znárodní hospodářství a o deset let dřív například zničí Miladu Horákovou. To úplně nechápu a musím říct, že větším hrdinou pro mě byl František Kriegel, o kterém se nikde nemluví, ale přitom byl jediný, který nepodepsal moskevskou smlouvu s předpokladem, že v tu ránu se mu může stát cokoliv. Čímž neříkám, že Dubček udělal zle, když ji podepsal. Ve výsledku by mu stejně nic jiného nezbylo. Ostatně jako Háchovi, který si do Mnichova jel vyposlechnout, jak mu Hitler zabírá zemi a přitom se k dialogu ani nedostalo. Po filmařské stránce jsem tedy byl více než spokojený. Komornost a divadelnost k takovému příběhu prostě patří. Nedá mi ale, abych se u takového filmu nevyjádřil ke komunistům. K té svoloči a verbeži, která to veškeré zlo způsobila. Dubček může být sebelepší člověk, ale to nic nemění na tom, že to co tady komunisti s naší zemí udělali, to tu rezonuje i mezi lidmi v dnešní době. V závěrečné scéně měl vlastně i pravdu. Rusové se zachovali před padesáti lety tak, že jim to ani v nadcházejících padesáti letech půlka Evropy nezapomene.

  • 3.6.2018  22:14
  Dukla 61 (TV film) (2018)
  ****

  Česká televize opět udeřila kvalitním tématem a perfektním zpracováním. Pravda sice je, že první díl byl trošku rozvleklejší, ale být musel. Vytvořil totiž emotivní část filmu, která je založená na seznamování s místními rodinami havířů. S jejich přístupem k životu, který se rozhodně vymykal od zajetého komunistického standardu tehdejší doby. A je pravda, že i přes onu vleklost a občasnou nudu, si mě tvůrci získali precizně ztvárněnou atmosférou tehdejší doby, která vhodně nalákala na druhý díl. No a druhý díl? To byla jedna velká emotivní smršť, která nebrala konce. Závěrečný pohled Roberta Mikluše mě utvrdil v tom, že za komunistů havíři sice umírali, ale havířina stále pokračovala vpřed. Dukla 61 je perfektní filmařský počin, kterému jsem přes jazykovou bariéru havířského slangu sem tam vůbec nerozuměl, ale stejně mi to bylo jedno. Užíval jsem si filmařský zážitek, který mi opět připravila Česká televize a já ji za to děkuji.

  • 13.2.2018  18:12
  Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)
  ***

  To, že film sotva skončil a tady bylo už přes sto hodnotících včetně uživatele kOCOUR, který ještě k tomu píše pro Moviezone, je spíše smutné konstatování čsfd, které mě prostě nikdy nepřestane rozčilovat. Naštěstí to ale zachránil film, který příběhově možná není úplně vypiplanej, i když myšlenka natáčení filmu ve filmu je fajn, ale na druhou stranu se v něm objeví tolik hereckých tváří, že mu to s radostí odpustíte. Nejlepší je každopádně Olda Kaiser, kterého za poslední léta považuji za nejlepšího a nejcharismatičtějšího českého herce vůbec. Ostatní také byli super a pěkně to s nimi odsýpalo, což o to, ale když Olda na závěr filmu řekl to, co řekl, tak jsem prostě nemohl jinak, než být nadšený. Jednoduchý, ale důležitý film, ve kterém by se možná mohlo najít dost lidí.

  • 26.11.2018  19:36

  Vlastně jsem měl takové menší dejavu. Jen v rámci světa Harryho Pottera je ten příběh o pár desítek let starší, než ten tehdy aktuální se závěrečným dvojdílem bitvy o Bradavice. Jak kdyby se tu ale tvůrci opět vrátili v čase a udělali si takovou nenápadnou filmovou průpravu na závěrečnou epickou bitvu. A to už tu přeci jednou bylo. Chvílemi tedy první půlka filmu byla naprosto příšerná nuda. Celý film je v takových zvláštních, temně ponurých barvách, že máte co dělat, aby Vás to neuspalo. A jelikož se v příběhu nic neděje včetně nulové akce, máte doslova zaděláno. Sympatická jsou některá zvířata tak, jako tomu bylo v prvním díle, ale to je asi tak všechno. Chybí tu i trošku vtip a jediné, co si na hlavních postavách vezmu, je že Eddie tu asociála Mloka hraje opravdu více než věrohodně. Pár momentů tu ale přeci jen zůstane. Třeba výběr Jude Lawa na mladého Brumbála je skvělý. Také tu J. K. Rowlingová vytočila pár zajímavých příběhových výkrutů, které fanoušek Harryho Pottera jistě ocení. Citelně se ale jedná o slabší návrat nejen do Bradavic. Když se ale film odehrává v Bradavicích, film se tak nějak citelně probere.

  • 5.2.2019  16:52
  Favoritka (2018)
  ***

  Řecký režisér vylítnul z řecké weird kinematografie jako bájný pták Fénix a dostal nabídku natočit něco většího, evropského, z prostředí anglické aristokracie. K tomu dostal na starost tři zkušené herečky, které tu předvádí absolutní bezcharakterní dno a jelikož je sám trošku divnej, pojal to poměrně opulentně. Škoda, že je film tak dlouhý. Být to kratší, asi bych se u této ujetiny nestihl ani nudit. Divných věcí je tu ale tolik, že to co Vám v prvních pěti minutách přijde divné, Vám v poslední půl hodině přijde poměrně běžné. Respektive tak běžné, že na daný záběr budete koukat a v podstatě nehnete ani brvou. Film je v podstatě natolik divný, že jsem u něj přišel o kus lidských emocí. Musel jsem vypít flašku Portského, abych si trošku urovnal myšlenky a vyskočil ze světa šlechty, kde se děje řada odporností a všem to přijde normální. Kvality film nicméně má. Nejvíce na mě, kromě hereckých bezemočních výkonů, zapůsobilo prostředí zámku a originální kamera.

  • 21.12.2018  10:15
  Geniální přítelkyně (TV seriál) (2018)
  ***

  Výborná hudba, solidní námět, ale i velice nápadité a živé kulisy spolu s dobrými hereckými výkony neudělají nutně geniální seriál, když je příběh tak precizně italský, až to hezký není. Od začátku příběhu tu na sebe všichni strašně řvou. Do toho se k sobě chovají hůř, než bachaři k vězňům v té nejhrůznější jihoamerické věznici. Opravdu jsem měl dlouho co dělat, abych si na to prostředí, ve kterém ty dvě kamarádky jsou, zvykl. A vlastně ani nevím, jestli jsem si zvykl. Určitě tu jsou momenty, které ve spojení s hudbou opravdu stojí za to slyšet a vidět. Max Richter se zde hudebně opravdu vyřádil. Těch momentů tu ale není tolik, abych byl po těch osmi dílech scénáristicky úplně na kaši. A nepodpořil to ani poměrně razantně utípnutej konec. Osobně mám pocit, že takový seriál má víc váhu pro Itala, než pro Evropana, ale třeba se mílím.

  • 28.12.2018  16:34
  Ghostland (2018)
  ****

  Pascal Laugier je prostě borec. Nejdřív nás namlsá odkazem H. P. Lovecrafta a pak rozjede masomlejnek, u kterýho jsem měl co dělat, abych to ustál a strachem se v posteli neposral. Ghostland je výbornej kousek. Sice je samoúčelnej a jednoduchej, jak Zemanovi trencle, ale přesto se jedná o stylovku, která i přes to všechno překvapivě funguje. Syrový hard-core horor, u kterého mi vůbec nevadí jednoduchý námět, místy složité nelogičnosti v rámci reality versus sen, ale užívám si to v konceptu samotného hororu jako takového.

<< předchozí 1 2 3 4 49 97 145 193
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Debut Albums and Money - 946 Words | Yo, yo mismo e Irene | Download PDF