Malarkey

Malarkey

okres Praha-východ

homepage

1579 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 25.12.2018  11:37

  Na Štědrý den to s pohádkami na českých televizích bylo nějaké na štíru. Zkusil jsem tedy slovenskou Jednotku a ejhle, rozjela se tam tato výpravná pohádka Král sokolů. Škoda ale, že na onu výpravnost, vypadá neuvěřitelně televizně. Prostředí nádherné, o tom žádná. Příběh už trošku slabší, to si přiznejme. A herecky? Pořád přemýšlím, jestli ten oboustranný dabing filmu spíš neuškodil, než nepřidal. Koukal jsem na to ve slovenštině a Jirka Langmajer tu zněl děsně divně.

  • 25.12.2018  11:33

  Hodně zajímavý dokument o nosičích z Tatranské Kotliny. To, co oni nanosí v neskutečném převýšení, bych já neodnosil ani na druhou stranu rodinné zahrady. Klobouk dolů. Po shlédnutí tohoto dokumentu jsem okamžitě dostal chuť vyrazit do Tater.

  • 25.12.2018  11:32

  Na svojí dobu je ten drak docela dobrej. No, co dobrej, on je prostě boží. S tou zrzavou patkou vypadá, jak kdyby zrovna přilít od skotského jezera Loch Ness a cestou se asi bouchnul po hlavě, protože on lidem ubližovat nechce, on se jen a pouze zamiloval do jedné holky. Milá, neurážlivá pohádka, která je na svojí dobu ještě docela příjemně nápaditá.

  • 25.12.2018  11:30

  Nebýt Katherine Heigl, která tu psychotičku hrála skvěle, byl by tenhle film na odpis. Na druhou stranu si myslím, že tenhle druh thrilleru ocení spíš ženy, než chlap. Vzorová růžová knihovna se vším všudy.

  • 23.12.2018  22:38
  Princ a chuďas (TV film) (2000)
  ***

  To mladý princátko bylo v rámci celé délky filmu vysloveně na přesdržku. Občas jsem měl pocit, že tím opakováním si tou větou "Já jsem princátko a vy jste lůza" podmaní celý Londýn. Nakonec to ale Mark Twain napsal fakt dobře a jelikož tu Angláni našli dobré kulisy v Maďarsku, nedopadlo to vlastně úplně marně.

  • 23.12.2018  22:36
  Kráska a zvíře (TV film) (2012)
  ***

  Němci ty pohádky fakt moc neumí, ale tahle se jim docela povedla. Vtipná tak akorát, aby nikoho neurazila, ale s kostýmy si dali takovou práci, že by byla škoda tuto variaci na Krásku a zvíře úplně vyignorovat.

  • 23.12.2018  22:35
  Big Ben - Válka hvězd (TV film) (2004)
  ***

  Postava Itala byla z celé epizody nejzábavnější. Arogantní nanicfloutek dostane hned z kraje vyhazov od šéfový, aby se ho ujal kolegyně největší rival. Do toho se Ben do stejný šéfový zamiluje (i když z něj podle mě mluví spíš pšeničný, protože to není kdovíjaká krasavice) a tak je o parádní noc v posteli šéfový zaděláno. Vyšetřování je standardní, prostředí příjemné, chvílemi jsem měl pocit, že vrahem je celá vesnice. A tak to má být.

  • 23.12.2018  22:31
  Upgrade (2018)
  *****

  Vlastně nemám slov. Upgrade je cyber punk jako prase. Tvrdé sci-fi, které je chytré, v hlavní roli má herci, který by se tímto filmem měl objevovat jenom v těch největších filmových peckách (a vůbec mi nevadí, že je australskou kopií Toma Hardyho, diváci seriálu Querry ví sví) a hlavně s příběhem, který minutu co minutu může vybuchnout v obrovský kolotoč emocí, které divák nedokáže posbírat, ani kdyby se přetrh. A ještě s jednou chuťovkou, že ten výbuch nedokážete ani očekávat, natož předpokládat. Tak dobře napsané a natočené sci-fi a s tak dobrou atmosférou a hudební vsuvkou, jsem sakra dlouho neviděl.

  • 23.12.2018  22:28

  Kdyby se film netvářil až tak moc průměrně, tak by vlastně nebyl vůbec špatný. Průměrná filmařina tu totiž naráží na lidskou absurditu, ne nepodobnou té od Hrabala. Jen s tím rozdílem, že opravdová zábava přijde asi až po hodině filmu, u kterého se do té doby takřka unudíte k smrti, abyste zjistili, že s těmi místními Argentínci taky vlastně může být docela zábava. Každopádně uznávám, že postava akademika Daniela, který získal Nobelovu cenu a dnes trpí absolutní depresí z lidské prázdnosti, byla hodně dobře vymyšlená. On náraz fanouška a spisovatele občas může být pěkný průser...

  • 23.12.2018  22:26
  Strašidla (2016)
  odpad!

  Ten Troška se vážně posral ne? Znásilněná kočka, která je vlastně dámou v letech, kocourem od vedle byl asi nejabsurdnější moment české kinematografie, který jsem kdy viděl. V kostce se ale jedná o další Babovřesky, které zapomněli, že se mají tvářit jako pohádka. Sračka absolutní a je mi líto mnohých herců, kteří se v tomto sračkometu objevili. Ale peníze nerostou na stromech, že...

  • 21.12.2018  11:33
  L'Animale (2018)
  ****

  Rakušáci v sobě probouzí ducha dynamicky zvládnuté kinematografie a tak mě po krimi-dramatu Jack potěšili i s tímto filmem. Film Jack připomínám proto, že na mě atmosférou působí hodně podobně, i když je úplně o něčem jiném. Mladí tu ukazují svoji tvář, za kterou by si zasloužili přes držku a rozmlátit jim ty jejich krosky, který si vůbec nezaslouží. Každopádně dobře odsýpající příběh, zajímavě hlučné scény z klubu a prostředí mladých je to, co si zaslouží pozornost. L'Animale není vůbec špatné drama.

  • 21.12.2018  11:28

  Poměrně nápaditý a suše vtipný film o Mantákovi z Mantákova, se kterým se rozešla holka a život pro něj ztratil smysl. Deprese a chuť umřít je cítit z každého slova, co Áron pronese. Máte z něj ale takovou prdel, že se mu prostě musíte smát. A jelikož je film i docela pěkně a originálně natočený, byla by škoda ho v rámci maďarské kinematografie vyignorovat.

  • 21.12.2018  11:26

  Finové natočili krásný příběh o tom, jak ve Finsku vznikly Vánoce. Sice bych řekl, že americké dítě by určité momenty ve filmu nedalo, ale já byl hodně spokojený. Překvapením pro mě bylo, že film legendu o Vánocích vypráví v postupných časových posloupnostech, takže za 77 minut filmu stihnou odvyprávět příběh dlouhý tak půl století. Já byl ale spokojený. Atmosféra krásná, příroda nádherná a kdo ví, jak ve Finsku slaví Vánoce, nemůže se na Nikolase a jeho podobu se Santou Clausem zlobit.

  • 21.12.2018  11:21

  Tak nějak jsme si za ta léta zvykli na to, že zfilmované příběhy Bohumila Hrabala jsou absurdně vtipné, ale zároveň melancholicky smutné. No a když jsem zjistil, že se Hrabalův svět a francouzští herci staré školy sešli v jednom filmu, říkal jsem si, že to nemůže být tak strašné, jak se tady tváří. Nicméně je fakt, že dlouho jsem odolával. Když už jsem ale neodolal a film si pustil, tak tu zdejším hodnotitelům musím dát za pravdu. Filmu chybí nadhled a vtip. Čiší z něj jen smutek a deprese. A nejhorší je, že mu chybí i atmosféra, za což asi může i samotný nepovedený dabing francouzských herců a momenty z hospody, které, nevím proč, vůbec nevypadají, jak kdyby byly z páté cenové někde u Hrabala v Libni sedmdesátých let.

  • 21.12.2018  11:15

  Musel jsem si na ten nápad zakomponovat kreslený svět králíků s reálným na chvíli zvykat. Domhnall Gleeson a Rose Byrne jsou ale naprosto boží dvojka a s těmi králíky to nakonec naprosto suprově šlapalo. Správný rodinný film, na kterém sice vidítě nálepku USA, ale ve skutečnosti se odehrává na anglickém venkově, který z filmu dělá opravdu zábavnou událost.

  • 21.12.2018  11:13
  Psí ostrov (2018)
  ****

  Wes Anderson se zřejmě našel v tom, jak natočil Grandhotel Budapešť. Psí ostrov se totiž nese v úplně totožném duchu. To, co Wes ve svých filmech dříve jen naznačoval, má dnes absolutní obraz. Absurdnost postav, miliarda nejen popkulturních nápadů, v tomto případě umocněné o animovaný motiv, střih, omezený pohyb kamerou...to všechno je dnes Wes Anderson a nejednou krát jsem si říkal, jak moc je tento film Grandhotelu podobný. Nicméně i přesto jiný. Občas mi totiž přijde, že se tu Wes ztratil ve svých uměleckých motivech. Občas je to tak strašně ulítlý a tak za hranou, že film vlastně ztrácí zábavnost a vtip. To ale jen občas. V celkovém vyznění se pořád jedná o hodně vydařený kousek.

  • 21.12.2018  10:15
  Geniální přítelkyně (TV seriál) (2018)
  ***

  Výborná hudba, solidní námět, ale i velice nápadité a živé kulisy spolu s dobrými hereckými výkony neudělají nutně geniální seriál, když je příběh tak precizně italský, až to hezký není. Od začátku příběhu tu na sebe všichni strašně řvou. Do toho se k sobě chovají hůř, než bachaři k vězňům v té nejhrůznější jihoamerické věznici. Opravdu jsem měl dlouho co dělat, abych si na to prostředí, ve kterém ty dvě kamarádky jsou, zvykl. A vlastně ani nevím, jestli jsem si zvykl. Určitě tu jsou momenty, které ve spojení s hudbou opravdu stojí za to slyšet a vidět. Max Richter se zde hudebně opravdu vyřádil. Těch momentů tu ale není tolik, abych byl po těch osmi dílech scénáristicky úplně na kaši. A nepodpořil to ani poměrně razantně utípnutej konec. Osobně mám pocit, že takový seriál má víc váhu pro Itala, než pro Evropana, ale třeba se mílím.

  • 17.12.2018  12:59

  Na první pohled moc hezký filozofický animák, který začíná poměrně nesměle, abych se v něm po půl hodině začal ztrácet a začal sledovat sled hezkých, poměrně jednoduchý, ale na druhou stranu stále se opakujících záběrů. Jako půlhodinový krátkometrážní kousek by to bylo boží. Jako celovečerní film ale poněkud zdlouhavé.

  • 17.12.2018  12:57
  Miss Hanoi (2018)
  ****

  Solidní kriminálkový crossover, který přišel na to, že není vůbec špatný nápad zakombinovat českou kulturu s tou vietnamskou. Sice by se pár momentů dalo udělat jinak, ale celkově vzato jsem si filmově opravdu pochutnal. Výborné jsou například scény ze Sapy. Škoda ale, že David Novotnej tu hrál hroznýho krypla. Skoro se nechce věřit, že by se na policii taková neortodoxní a rádoby spravedlivá svině, našla. Ten rasistickej podtext mi moc neštymoval. Dokážu si to představit u jiné menšiny, ale u Vietnamců zrovna ani ne. I když, chápu, že Sapa je přeci jen trošku jinej svět, než Vietnamci žijící v našem městě.

  • 16.12.2018  19:58

  Už původní Ant-Man měl se mnou problém. Říkal jsem si totiž, že v rámci celého Marvelu je právě on hodně průměrnou postavičkou, která to ale zatraceně zachraňuje prostředím, ve kterém se odehrává. No a druhej díl? Ten už i o to zábavné prostředí přišel. Respektive, jak se to vezme. Prvních 80 minut se toho ve filmu neděje skoro nic a sem tam to zachraňuje alespoň trošku zábavný Michael Peña. posledních necelých 40 minut se ale rozjede konečně akce, která celý film zaplaťpánbůh oživí. Jinak bych šel pod tři hvězdy. Celkově vzato mě ale Ant-man ani na podruhé nepřesvědčil a řadí se u mě mezi nejslabší hrdiny celého Marvel univerza.

  • 16.12.2018  19:55

  Wesi, zkusil jsem tě u tohoto filmu po druhý. Chtěl jsem ti dát šanci, když sis mě získal s Grandhotelem Budapešť. Jenže musím ti říct, že i na podruhý tenhle film na mě s jeho divným humorem působí hrozně divně. Koukám, koukám...ale nic to se mnou nedělá. Nápady to má, to je jasný. Ty si měl dobré nápady už tenkrát. Možná ses tu jenom rozjížděl, ale už tenkrát to šlo. Jenže ten humor, kterej v Grandhotelu funguje, tady působí hrozně do prázdna. Tak sorry...třeba tě zkusím jednou do třetice a omluvím se ti. Teď ale ne.

  • 16.12.2018  19:52

  Název, téma a doba jasně připomíná vrchol francouzské kriminální kinematografie. To ale do momentu, než se spustí začátek filmu, protože pak už se rozjíždí naprosto dokonalá americky dynamická atmosféra, která od samotné první vteřiny nepoleví až do samotného konce. Osobně musím říct, že snad nikdy jsem se nesetkal s lepší a napjatější špionážní kriminálkou, než právě v případě Francouzské spojky. Když Gene Hackman špicloval ksindly z Francie například v metru, měl jsem doslova zatajený dech. No a to Vám nemusím vykládat, jak mně bylo, když nastartoval Pontiaca LeMans a rozjela se jedna z nejhezčích filmových honiček, co jsem kdy viděl. To byl dokonalý filmařský adrenalin. Takové momenty dnešním filmům strašně chybí...stejně tak i špinavost New Yorku. Ta ponurá atmosféra, kde očekáváte neřáda za každým rohem, to je prostě nářez. Navíc po skončení filmu jsem jenom tupě zíral do titulků, protože ten závěr, ten je prostě depka jako svině. Klobouk dolů Amíci. Tohle se Vám sakra povedlo.

  • 16.12.2018  19:42
  Lynč (TV seriál) (2018)
  **

  Oceňuji snahu České televize natočit něco zajímavého a namočit do toho mladé talenty. Atmosférou tu městečko Buchnov opravdu působilo podobně, jako třeba městečko Pustina ve stejnojmenném seriálu. Pohraniční oblast je a bude vždycky vděčným prostorem pro dobrou atmosféru. Horší už je to ale se scénářem. Nevím totiž, na jakou sortu diváků má mířit lynč cikána v pohraničním městě. Absolutně jsem nepochopil lhostejnost snad celého Buchnova. Stejně tak jsem nepochopil, proč tu autoři celé městečko vykreslují jako poměrně slušný panoptikum (obzvlášť Pavel Kříž tu svojí postavu přepálil do absurdna) a z cikánů naopak dělají lidumily. Jako kdyby nám film chtěl říct, že i mezi cikány jsou normální lidi a mezi necikány psychopati, což je jasný...Dělá to ale nejhůř, jak jenom může, čímž si sympatie nezíská. Naštěstí herecky to není zle a mladá krev se opravdu snaží. Jenže jakmile se oklepete z prostředí, zasáhne Vás závěr, kde vyvrcholí celá ta lhostejnost do ještě většího absurdna, než by Vás během celého toho sledování, byť jen, napadlo.

  • 16.12.2018  19:33
  Grinch (2000)
  ***

  Nebýt Jima Carreye, tak tu Ron Howard spláče nad výdělkem. Nebýt Jima, nebyl by Grinch tak zábavný, jakým ve skutečnosti je. Zábavný je ale akorát tak na tři hvězdičky, protože Kdovíci tu byli tak strašně protivní, že jsem Grinchovi spíš přál, aby ho duch Vánoc nepřesvědčil o dobru a veselí...což si trošku protiřečí u podobně laděného filmu.

  • 16.12.2018  19:30

  Tenhle film je dost nudnej i na křesťankskou televizi Noe. Škoda, Joaquin Phoenix, o kterém film byl snad víc, jak o Máří, tu svým uhrančivým pohledem opravdu dokázal, že dvě hodiny na plátně byl skutečným Ježíšem.

  • 16.12.2018  19:28
  Čertí brko (2018)
  ***

  Milá a poměrně zábavná pohádka, jejíž negativa jsou zvláštním způsobem zároveň i devizou celého filmu. Třeba dlouho jsem neviděl výraznější kolaboraci mezi českými a slovenskými herci, za což jsem moc rád. Nečekal bych ale, jak těžké bude například pro Judit mluvit česky. Tím ji to nechci vyčítat. Jen mě to překvapilo. Herecky a krásou tu stále byla coby nejhezčí pohádková postava posledního dvacetiletí. Stejně tak je příběh poměrně nápaditý, ale nebýt zkorumpovanosti v Pytlově, neměl by vlastně co vyprávět. No a co se humoru týče, tak chvílemi je to legrace, ale náhle pět minut nevíte, do čeho pořádně píchnout. Celkově vzato jsem na první moment dal čtyři hvězdy, ale pak jsem přeci jen ubral, protože při představě, jak nadšený jsem loni šel z kina po Anděl páně 2, mi tady ta radost z dobře odvedené pohádky přeci jen trošku chyběla.

  • 14.12.2018  20:10
  Švec (2014)
  **

  Tak tohle se Sandlerovi krutě nepovedlo. Když už je to civilní, tak by to alespoň mohlo být koukatelný. Tohle byla ale šílená nuda a ty židovský hudební motivy tomu taky moc nepřidaly.

  • 14.12.2018  20:02

  Já bych si snad i dovolil říct, že Suburbicon je nejlepší film, co zatím George Clooney natočil. Co se Vám na tom jako nelíbí? Coeni příběh napsali bůhví kdy, George se ho rozhodl zfilmovat po vzoru jejich předchozích filmů a zvládl to doslova na jedničku. Že je film povrchní nebo absurdní? No dyť jo. Fargo před dvaceti lety nebylo jiný. Všechno to je o jednoduché zápletce, která se složitě zašmodrchá a o absurdnosti života, který nás dokáže stáhnout do nevídaných končin. Pořád dokola ohraná písnička ze strany pánů Coenových, ale pořád to dokáže parádně bavit. A herecky je to tady taky ňamka. Osobně nechápu, jak tu takový film může mít jen 56 procent. Buď už tu mnozí zapomněli na to, kdo to Joel a Ethan Coen jsou a nebo se tu všichni snaží vzájemně zalíbit. Nechápu to.

  • 14.12.2018  19:56
  Deadpool 2 (2018)
  ****

  V průběhu filmu jsem hodně přemýšlel, jestli je vlastně dobře, jakým směrem se Deadpool ubírá. Později mi ale došlo, že v tom je brutální potenciál. V porovnání s bojůvkami Avengerů je tenhle příběh asi tak důležitej, jako když na okně rozmáznete mouchu. Má ale plno skvělých nápadů. Z rádoby nezajímavých postav Marvelovského universa dělá super partu, kterou je radost sledovat. Sice mě trošku zarazil ten Josh Brolin, ale jeho verze Terminátora mi ve výsledku vůbec nevadila. Stejně tak mě pobavil i nápad narvat do Marvelovky kluka z Novýho Zélandu z filmu Hon na pačlověky. Pochybuju, že by to nebyl nápad Taika Waititiho, když natáčel Thora. Všechno totiž v tomto světě působí až moc provázaně. Osobně mi to ale vůbec nevadí. Příběh je sice poměrně o ničem, ale po shlédnutí tohoto dílu mám skoro pocit, že druhý díl je o chlup lepší, jak ten první. A navíc je tu celá řada nenápadných, ale dost důležitých momentů pro chod celých Marvelovských dějin. Takže se tento film v historii zfilmovaných komiksů rozhodně neztratí.

  • 14.12.2018  19:52

  Úplně jiný druh duchařského hororu, než na který jsem za poslední léta zvyklej. Tenhle je víc, jak to popsat, asi fantasticky ulítlej. Málo klade důraz na to, zdali je to vůbec reálný. Čímž teda netvrdím, že jakýkoliv jiný duchařský horor je reálný. No a vysloveně si vyhrává se scénářem, příběhem a barákem starých Winchesterů tak, že nevíte, co se další scénu bude dít. Kdyby to nebylo technicky tak dobře zvládlý, skoro bych až řekl, že se jedná o céčkovou záležitost. V tomto případě mi to ale úplně nevadilo.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ecodan PAR-WT50R-E | 4 Blocks | ESP8266-12E/12F CH340G/CP2102 WIFI Internet Development Adapter for NodeMcu Lua